5 nejpřekvapivějších filmových úmrtí všech dob

nejpřekvapivější filmová úmrtí

Zaskočit diváka zásadním dějovým zvratem je snem každého žánrového scénáristy. Smrt postavy je příležitost, jak diváky šokovat a udržet je po zbytek filmu v napětí a nejistotě. Přinášíme vám ta nejpřekvapivější filmová úmrtí, která snad nikdo nečekal.

Už podle názvu článku vám musí být jasné, že se to tady všude jen hemží spoilery. Konkrétně jsou to spoilery k filmům Skrytá identita, Osm hrozných, Zombieland, Útok z hlubin a Benga v záloze.

5. 5. Skrytá identita

nejpřekvapivější filmová úmrtí

Willy Costigan (Leonardo DiCaprio) velmi nečekaně zemře v závěru thrilleru Martina Scorseseho Skrytá identita, za který taky získal Oskara za nejlepší režii. Film se může pyšnit koncem, během kterého umřou obě nejhlavnější postavy, ale vše je zpracováno tak suše a jednoduše, že to vypadá, že po nich ani pes neštěkne.

Zvrat ve filmu nastává v momentě, kdy je Willy Costigan na konci svého pátrání a odhalí agenta pracujícího pro mafiánskou skupinu Franka (Jack Nicholson). Tímto agentem není nikdo jiný, než seržant státní policie Colin Sullivan (Matt Damon). Willy odvádí Colina do výtahu. Colin ví, že jej čeká hrozný osud, a tak prosí Willyho, aby jej raději zabil. Najednou se ukáže, že Sullivan nebyl jediná krysa v policejním oddělení, která spolupracovala s mafií. Dvěma výstřely je náhle ukončen život Willyho Costigana i jeho parťáka, který na místo dorazil také.

4. 4. Osm hrozných

Osm hrozných je osmý celovečerní film Quentina Tarantina. To znamená, že je to film plný krve a důkladně promyšlených vražd. Asi nikdo ale nečekal smrt Jodyho (Channing Tatum), bratra Daisy Domergueové.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Po sérii dramatických událostí se spojí major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) a šerif Chris Mannix (Walton Goggins) a dostanou do patové situace gang Daisy Domergueové. Objeví střelce ukrytého pod podlahou a přikazují mu, aby se vzdal, jinak Daisy přijde o život. Jenže je to proradná past. V momentě, kdy se Daisyn bratr Jody odhodlá vystrčit hlavu nad podlahu, usměje se na svou sestru a dojemně se spolu pozdraví. V tu chvíli je zezadu zastřelen střelou do hlavy, která mu rychle ukončí život.

3. 3. Zombieland

Další nečekaná smrt je bezpochyby nechtěná vražda Billa Murrayho ve filmu Zombieland. Bill Murray ve filmu hraje jednoho z posledních lidských přeživších zombie apokalypsy. Přežít se mu povedlo díky jeho geniálnímu hereckému výkonu jako zombie. Naučil se totiž žít jako zombie tak, aby ho ostatní nemrtví nepoznali a mysleli si, že k nim patří. 

Bill Murray se jednoho dne rozhodne udělat kanadský vtípek na jednoho ze svých přátel a předstírá, že je zombie. Jenže v ten moment jeho přítel drží v ruce brokovnici a neváhá ani vteřinu. Kvůli této nešťastné náhodě nakonec přichází o život.

2. 2. Útok z hlubin

Další překvapivá smrt se týká Russella Franklina ve filmu Útok z hlubin. Ten pojednává o vědeckém týmu na mořské laboratoři Aquatica, který po tropické bouři zůstane v obklíčení krvelačných žraloků. Což je ideální čas a místo pro zrození hrdiny. Zkušený Russell Franklin se ujímá vedení a motivačním proslovem vyzve zbytek posádky k jednotě. Byl to dobrý proslov. Bohužel jej Franklin pronesl na velmi špatném místě. Okolo něj zrovna plaval žralok, který jeho řeč ukončil smrtícím útokem.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

1. 1. Benga v záloze

První místo v našem žebříčku získávají hrdinové filmu Benga v záloze, protože umřou tak stupidní smrtí, že by ji čekal opravdu jen málokdo. 

Danson (Dwayne „The Rock“ Johnson) a P. K. Highsmith (Samuel L. Jackson) jsou nejdrsnější a nejoblíbenější poldové ve městě. Nikdo nebojuje se zločinem tak jako tahle dvojka. Mají pod kontrolou každou těžkou akci. Tedy s výjimkou té poslední, kde pronásledují zločince až na střechu domu. Ti se ale stihnou spustit po laně dolů a ihned po přistání jej odstřihnou. Skok ze střechy výškové budovy je tak poslední šance, jak ty grázly dostat. K jejich vlastnímu překvapení zjistí, že pád z takové výšky je pro ně smrtící.

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=EXyTjQYprTw

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 2 =