Nejočekávanější horory roku 2019

Vítejte ve světě maskovaných vrahů, psychopatů, hororových zvířátek, prokletí, Supermana z pekla, klaunů a dalších zrůd.

1Všechno nejhorší 2/Happy Death Day 2U

Původně se od hororové komedie Všechno nejhorší moc nečekalo. Neznámí herci, koncept neoriginální časové smyčky (viz komedie Na Hromnice o den více nebo sci-fi Na hraně zítřka) jako stavební kámen děje a film zrežíroval Christopher Landon. Muž, který toho zatím moc nepředvedl. Jeho spin-off k populární hororové sérii s názvem Paranormal Activity: Prokletí byl nemastný neslaný. Svěží komedie s výstižným názvem Skautův průvodce zombie apokalypsou šla zase do kin pouze v USA. O to větším byla hororová komedie překvapením. Na poli hodnocení film rekordy netrhal, ale fanoušky si našel. Investice filmu se tvůrcům a studiím nakonec vrátila pětadvacetkrát. A na to slyší Hollywood velmi dobře. Takže pokračování bylo jen otázkou času.

Dvojka bude začínat přesně tam, kde jednička skončila. Ale ještě předtím malá rekapitulace. Všechno nejhorší je o dívce Tree, která se v den svých narozenin probouzí po těžké opici na klučičí koleji. Kromě narozenin jde o den jako každý jiný. S jedním drastickým rozdílem. Na konci dne zabije Tree maskovaný vrah a celý den se tím restartuje. Aby zrušila smyčku, musí odhalit identitu vraha a zastavit ho dřív, než ji znovu zabije. Během všeho toho opakování si uvědomuje, jak moc se po smrti matky změnila. A rozhodně ne k lepšímu.

Tvůrci slibují, že dvojka bude ještě rozjetější a měla by prý divákům odpovědět na některé palčivé otázky, které jim od jedničky hlodají v hlavách. Konkrétnější info a první trailer naleznete zde. Maskovaný vrah, jeho oběti a všichni ostatní herci včetně štábu se vrací v nezměněné podobě do kin od 28. února 2019.

2My/Us

Herec a producent Jordan Peele se v roce 2017 rozhodl stvořit svůj první režisérský debut. Dal projektu název Uteč a zařadil jej mezi psychologické mysteriózní horory. Kdo by čekal, že snímek Uteč bude jedním z nejlepších filmů a zároveň jedním z největších překvapení roku 2017? Snímek získal pět mezinárodních festivalových cen a Oscara v kategorii Původní scénář. A na další tři byl nominovaný. Myslím, že takový úspěch nečekal ani sám Peele. Nejspíš se z toho všeho musel trochu vzpamatovat, aby se letos vrátil na režisérskou židli.

Po snímku Uteč přichází s novým psychologickým hororem, ve kterém budou muset hlavní hrdinové čelit zcela odlišné noční můře. Film z roku 2017 vyprávěl příběh Chrise a Rose. Zamilovaného páru, který jede k jejím rodičům na oslavu. Chris si není jistý, jak ho Roseiny rodiče přijmou, protože on je černoch a ona běloška. Ale rasismus se přece už dávno nenosí. Rodinná oslava probíhá zcela poklidně a rodiče jsou na Chrise více než milí. Až podivné chování černošských zaměstnanců na oslavě dovede Chrise pomalu k poznání pravdy o Roseiných rodičích, která je děsivější než nejhorší noční můry.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Nový Peeleho psycho horor bude úplně jiného ražení a s dost neotřelou zápletkou. Černošská rodina Wilsonových vyráží na dovolenou za přáteli a ubytování budou v domě poblíž pláže. Jejich společně trávený čas naruší až skupina maskovaných podivínů, kteří vpadnou do jejich domova. Pravý teror nastává, když zjistí, že stojí sami proti sobě. Jako by se každý člen rodiny díval do zrcadla pokřivené reality. Jak je to vůbec možné?! To není čas zjišťovat, protože identická rodina se nepřišla přátelit, nýbrž masakrovat. Rodině je jasná jedna věc. „Buď my nebo oni.“ Jak můžete porazit někoho, kdo vypadá a přemýšlí stejně jako vy.

Nový psychologický horor Jordana Peeleho, My s pestrým hereckým obsazením (Lupita Nyong´o, Winston Duke, Yahya Abdul-Mateen II, Elizabeth Moss, Anna Diop) přijde do kin 28. března 2019.

3Řbitov zvířátek/Pet Sematary

Co by to byl za seznam nejočekávanějších hororových filmů, kdyby v něm nefiguroval alespoň jeden snímek podle knižní předlohy Stephena Kinga? V tomto roce půjdou do kin hned dva. Vedle očekávaného pokračování TO s klaunem Pennywisem nás čeká novinka, ve které nás budou děsit domácí zvířátka. Horor bude vycházet z knihy Hřbitov domácích zvířátek spisovatele Stephena Kinga vydané v roce 1989. Pár zfilmovaných pokusů podle knihy již existuje. Jeden krátkometrážní a dva celovečerní snímky.

O čem vlastně je Řbitov zvířátek? Rodina Creedových se stěhuje z rušného Bostonu na venkov kdesi ve státě Maine. K domu připadá část lesa s malým hřbitůvkem. Ještě štěstí, že mají milého souseda, který je příjemně přivítal. Zabydlování v novém domě naruší nešťastná nehoda, když kočičího mazlíčka zabije kamión. Otec se rozhodne kočku důstojně pochovat na místním hřbitůvku, kam už roky chodili rodiče s dětmi pochovávat své zesnulé domácí mazlíčky. Co Creedovi neví je, že tento hřbitov má svou vlastní hlavu a zvířátka pohřbená do této půdy dlouho mrtvá nezůstanou. Vrací se zpět mezi živé, změněné a mimořádně agresivní. Ostatně o tom se Creedovi přesvědčí na vlastní kůži. Hrůza teprve začíná.

Režie se ujali nováčci v hororové branži Kevin Kölsch a Dennis Widmyer, kteří spolu zrežírovali pouze horor Cena za slávu a povídkovou hororovou komedii Holidays. Nyní jim byl svěřený opravdu velký projekt. Jak se s tím poperou, se budeme moct přesvědčit 11. dubna 2019 v českých kinech.

4La Llorona: Prokletá žena/The Curse of La Llorona

Hororů o prokletí či prokletých osobách, které pak děsí k smrti své oběti, tady bylo již hodně. Takže v čem by připravovaný mysteriózní horor měl být jiný. Natáčelo se sice v USA za přispění velkého počtu amerických herců a studií. Ale rozdíl je v tom, že nejde o žádnou tradovanou legendu známou ve Spojených státech. La Llorona je jednou z nejděsivějších a nejtemnějších mexických legend, o které si lidé vyprávějí příběhy už celá staletí. A právě mexický původ by mohl tomuto filmu dodat osvěžující šarm a vyhnout se jistému stereotypu, do kterého horory o prokletí za ta léta zabředly.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Horor o sociální pracovnici, která ignoruje děsivé varování problémové matky podezřelé z týrání dětí, nabere nečekaný spád. Hlavní hrdinka nebere varování vážně a rázem je vtažená do děsivé sféry nadpřirozena spolu se svými dvěma malými dětmi. Aby unikla smrtelného hněvu La Llorony (něco na způsob Krvavé Mary), legendě, která nyní získává hrůzně skutečné obrysy, musí vyhledat pomoc. Jediný, kdo je ochotný pomoct, je místní kněz a mystik, který svými praktikami udržuje zlo bezmocné. Ale aby to vyšlo, musí se všichni vydat do míst, kde se rozdíl mezi strachem a vírou ztrácí.

Příběh o mexické legendě přivede na stříbrná plátna kin začínající režisér Michael Chaves pod produkčním dohledem ostříleného hororového veterána Jamese Wana. La Llorona vás přijde děsit 18. dubna 2019.

5Syn temnoty/Brightburn

Je libo dítě z vesmíru se schopnostmi Supermana a touhou ničit a zabíjet? Pak je připravovaný film Syn temnoty právě pro vás. Podrobněji jsme vás již informovali o chystaném nadpřirozeném hororu v článku zde. V režii Jamese Gunna a Elizabeth Banks v hlavní roli se podíváme na to, jak by to vypadalo, kdyby Superman nevyrostl v naprostého „Captaina Goodguye“. Ale měl s lidstvem temné úmysly už od útlého mládí. Syn temnoty přistane na naši Zemi 23. května 2019.

6TO Kapitola 2/It: Chapter Two

A poslední nejočekávanějším hororovým filmem není nic jiného než již zmíněné pokračování hororu TO. Podobně jako psychologický horor Uteč, také film podle stejnojmenné knižní předlohy Stephena Kinga se stal v roce 2017 obrovským hitem. Na poli kritickém i finančním. Režisérovi Andymu Muschiettimu se podařilo na plné čáře překonat původní minisérie z roku 1990. Od začátku bylo plánované, že nová verze bude oproti původní minisérii rozdělená na dvě části. První film seznámil dětské představitele poprvé s hrůzostrašným klaunem Pennywisem. Druhý film bude pokračovat ve vyprávění příběhu. S tím rozdílem, že děti nám vyrostly a jsou z nich dospělí lidé, kteří si ale stále pamatují na traumata z dětství.

Oproti knize dojde na jeden rozdíl. Zatímco část s dospělými představiteli se v knize odehrává v roce 1985, děj filmu bude zasazený do roku 2017 (takže prakticky do současnosti). Tomu také odpovídá fakt, že časová mezera mezi dětmi a jejich dospělými verzemi bude 27 let. Za tu dobu členové „Losers Clubu“ vyrostli a odstěhovali se pryč. Až jeden zdrcující telefonát přivede všechny zpět do městečka Derry. TO se skutečně vrátilo a je potřeba jednat. Zastavit zlo tentokrát napořád. U režie zůstává Andy Muschietti stejně jako scénárista Gary Dauberman. Dospělé jedince ztvární James McAvoy (Wanted, X-Men: První třída, Sviňák, Rozpolcený), Jessica Chastain (Madagaskar 3, Interstellar, Marťan, Úkryt v zoo), Bill Hader (Paul, Muži v černém 3, Ona, Star Wars: Síla se probouzí), James Ransome (Spojenec, Sinister, Gemini), Jay Ryan (Oheň, Fransua Šárl) a Isaiah Mustafa (Ostrov, Šéfové na zabití).

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Pennywise (opět Bill Skarsgard) rozjede druhé kolo děsu a hrůzy ve filmu TO Kapitola 2 od 5. září 2019 v českých kinech.

7Nenávist, Annabelle 3, Zombieland 2

Dále ještě několik nepotvrzených hororů, které by bylo slušné zmínit. Po českých i zahraničních databázích se mezi premiérami na letošní rok objevuje název hororu The Grudge (v češtině Nenávist). Moc informaci k filmu momentálně neexistuje. Pouze to, že by se mělo jednat čistě o americkou produkci vycházející z kultovního americko-japonského hororu z roku 2004 se Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. Pokud se tvůrci vydají podobným směrem jako loňský Halloween, tak bych byl na to velmi zvědavý.

Druhým snímkem, který v některých filmových databázích nemá ani oficiální název je třetí Annabelle. Ano. Univerzum kolem filmů V zajetí démonů se opět rozroste. Každý film byl hodnocený o něco pozitivněji než předchozí. Takže, pokud by tato tendence pokračovala i s trojkou, pak proč ne. Režie filmu se ujal Gary Dauberman a měla by se vrátit dvojice Vera Farmiga a Patrick Wilson, kteří sehráli hlavní role pouze v prvním a druhém V zajetí démonů. Na více informací si budeme muset počkat.

Třetím možným adeptem je druhý Zombieland. Říkáte si, tento projekt visí ve vzduchu od jedničky. A byl už několikrát odložený. Ale možná se skutečně začalo něco dít. A prsty v tom má Venom. Ne doslova samozřejmě. Ale Venoma režíroval právě Ruben Fleischer (režisér prvního Zombielandu, jedna s nejlepších hororových komedií vůbec). Přípravy na druhého Venoma jsou v plném proudu, ale není jistě, že se Fleischer vrátí coby režisér. Protože osobně prohlásil, že mu hodně času zabírají natáčecí přípravy na druhý Zombieland. Skutečně to vypadá, že samotný režisér tímto způsobem oznámil, že je Zombieland 2 na cestě. Otázka je, jestli fanoušci jedničky budou po tolika letech ještě stát o pokračování.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen + 5 =