Nejočekávanější filmy podle komiksů roku 2018

 

Black Panther

Již za pár měsíců přijde do kin první film komiksového zaměření. Roky odkládaný černošský superhrdina Black Panther odstartuje svou premiéru v druhém měsíci příštího roku.

Poprvé se africký superhrdina objevil v třetím Captainovi America a nyní ho čeká sólová akce, která bude navazovat na Občanskou válku. T’Challa se vrací  zpět do své rodné země, skrývané a technologicky velmi vyspělé Wakandy kdesi na Africkém kontinentu. Musí převzít své právoplatné místo krále po svém zesnulém otci. Jenže v dobách jejich nepřítomnosti se zformovaly klany, které pomalu a jistě chtějí převzít moc v zemi. A když se na scéně objeví vynalézavý zloděj a dávný nepřítel, má nový Black Panther a následník trůnu T’Challa co dělat, aby v zemi nevypukla občanská válka klanů, která by mohla znamenat zpustošení země a ohrožení celé planety. Protože tak by se dostala vyspělá technologie do nesprávných rukou.

Trailer správným svižným tempem navnazuje na blížící se film, který se rozhodně nehodlá držet zpátky v akci, ani tricích. Po uvolněném třetím Thorovi půjde o vážnější podívanou. Black Panther je takovým vážným předkrmem, než se začne podávat hlavní „Infinity War“ chod.

Akční sci-fi zrežíroval Ryan Coogler. Autor nezávislého dramatu Fruitvale a sportovního snímku Creed. Black Panther se tak stal jeho třetím počinem. Na trochu netradiční podívanou se můžete těšit od 15. února příštího roku. To je coby dup. ☺

 

Noví mutanti/The New Mutants

Příští rok si studio Marvel trochu více zaexperimentuje. Právě film s mutantí tématikou bude jejich experiment. Zprvu šlo jen o zvěsti, ale po několika měsících to potvrdilo samo studio. Marvel začal pracovat na novém filmu ze světa X-Menů. Noví mutanti/The New Mutants koketují s hororovějším podtextem filmu. Sálá to také z prvního plnohodnotného traileru, který působí temněji a hororověji se špetkou psychologického teroru. Ale neprozrazuje téměř nic. Kdyby nebylo zmínky o mutantech a mihnoucímu se logu Marvel, tak by ukázku každý považoval za film, kde nějaká doktorka psychicky terorizuje skupinu teenagerů v tajném zařízení plném zlých sil.

O ději se toho prozatím moc neví. Jisté je, že budeme sledovat pět nových mladých mutantů. Během uvěznění proti jejich vůli v tajném zařízení začnou objevovat své schopnosti. Jenže ovládnout své nově nabyté schopnosti nebude hračka. Jejich vlastní schopnosti je budou spíše děsit.

Jak bude film vypadat jako celek, zjistíme až v dubnu. Noví mutanti vyvolávají rozporuplné debaty. Na druhou stranu, Marvel je v pozici, kdy si může dovolit experimentovat a případný neúspěch mu nezlomí vaz. Navíc herecké obsazení nelze jen tak opominout. Vycházející hvězda Anya Taylor-Joy (Čarodějnice, Rozpolcený), Maisie Williams (Arya ze Hry o trůny), Charlie Heaton (seriál Stranger Things), Alice Braga (Město bohů; Já, legenda; Predátoři, Elysium, Chatrč) a další. To je mladá, silná a nadějná trojka se známou herečkou v zádech.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Na Nové mutanty v režii Joshe Boonea (Spisovatelé, Hvězdy nám nepřály) se můžete těšit od 12. dubna 2018

 

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War je snímkem, který se pomalými krůčky začal utvářet již v dobách prvního Iron Mana. A po desíti letech (v příštím roce) se tak dočkáme toho největšího dobrodružství s nejpočetnější porcí hrdinů na metr čtverečný. Infinity War bude bezpochyby událostí roku 2018. A v případě samotného Marvelu událostí desetiletí.

Nikde jinde nepotkáte všechny dosavadní členy týmu Avengers se Spider-Manem, Doctorem Strangem, Scarlet Witch, kompletní sestavou Strážců galaxie a dalšími postavami z Marveláckého universa. Všichni se nyní budou muset spojit v boji proti nejmocnější bytosti v celém známém vesmíru – proti Thanosovi s tváří Joshe Brolina. Vedle ztvárnění postavy Cablea po boku Deadpoola jde o jeho druhou komiksovou postavu v jednom roce.

Prvoplánovaný dodatek část první se někam ztratil. Ale podle výkonného producenta Kevina Feigeho půjde o dva filmy, které na sebe budou navazovat. Otázkou je, jaký název ponese pomyslná „druhá část“. Film patří mezi nejočekávanější už jen z toho důvodu, že cesta k němu trvala deset let. A jde o zakončení jedné fáze MCU. Potvrdili to také samotní fanoušci a diváci. Díky nim jen samotný trailer v počtu zhlédnutí přepsal hned několik rekordů. Posuďte sami níže.

Akční jízda plna superhrdinů a padouchů (Thanos určitě nebude jediný, ale hlavní) pod taktovkou bratrů Russoových vtrhne do kin 26. dubna 2018. Tak si nezapomeňte pořádně poznačit toto datum do svých kalendářů.

 

Deadpool 2

První nekorektní a neskutečně ukecaný chlapík v těsné červeno-černé kombinéze slavil úspěch, a tak na sebe pokračování nenechalo dlouho čekat.

Jak prozradil Deadpool v potitulkové scéně, v pokračování se objeví nová posila jménem Cable s tváří Joshe Brolina. Vedle známých tváří z jedničky přibudou i nové. Vedle Cabela jde o postavu jménem Domino (Zazie Beetz) a dosud nespecifikovanou roli pro Eddieho Marshana. Jinak se vrátí téměř všichni, kteří neprohráli nebo nezemřeli. Počítejte se slepou černoškou, kamarádem Weaselem (T. J. Miller), Wadeovou holkou Vanessou (Morena Baccarin), Coloseem i Negasonic Teenage Warheadem. Režírovat film tentokrát bude David Leitch (Dannyho parťáci, V jako Vendeta, Bourneův odkaz, Plán útěku).

Deadpool nikdy nebyl o ději, ale o akci a hláškách. Viz první film. Takže proč se máte těšit na dvojku? Protože je to zkrátka Deadpool. Koho zesměšní a z koho si udělá prdel, případně cvičný terč se dozvíte 31. května při slavností premiéře. Čekání si můžete zkrátit trailerem, v kterém si Deadpool vzal na paškál pořád o malování Bobbyho Rosse, který je známý především v USA.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

 

Ant-Man a Wasp/Ant-Man and the Wasp

Ant-Man z roku 2015 v podání režiséra Peytona Reeda nebyl žádným kasovním trhákem, ale své důstojné místo v světě filmů Marvelu si dokázal vybojovat. Po tříleté pauze během, které se objevil v Captainovi America: Občanská válka, se chystá pokračování superhrdiny se schopností maximalizovat či minimalizovat svůj tělesný objem. Minimalizmu jsme si užili dost v prvním filmu. Ant-Man v roli Goliáše řádil na letištní dráze v třetím filmu Captaina Americy (Občanské válce). Nyní probíhá post-produkce dalšího dobrodružství „Mravenčího muže“.

Druhý film nese název Ant-Man a Wasp a je jisté, že na tuhle práci již nebude Scott Lang (Paul Rudd) sám. Přizve si další mnohem méně známou postavu z Marvel universa, Waspa. Zatímco Ant-Man nejčastěji spolupracuje s mravenčími kamarády, Wasp (Evangeline Lilly) se kamarádí s bodavým hmyzem (včely, vosy, čmeláci – tahle sorta).

O příběhu dvojky se ví, že Scott Lang začne balancovat na hranici dvou věcí. Být superhrdinou a být otcem. Mezitím Hope van Dyke/Wasp (Evangeline Lilly) a Hank Pym (Michael Douglas) přijdou s novou velice urgentní misí. Ant-Man se spojí v boji s Wasp, aby společně odhalili tajemství jejich minulosti a obou obleků.

Vedle již známých zmíněných herců se k nim připojí Michelle Pfeiffer jako Janet Van Dyne, Hannah John-Kamen jako Ghost, Laurence Fishburne jako Dr. Bill Foster/Goliath, Walton Goggins jako Sonny Burch a z předchozího filmu například ukecaný pomocník Michael Peňa (Luis). Režie se jako v případě jedničky opět ujme Peyton Reed. Dostal tedy od Marvelu plnou důvěru. Další nedílná součást Marvel universa, Ant-Man a Wasp, si odbude premiéry v českých kinech 5. července 2018.

 

X-Men: Dark Phoenix

X-Men s podtitulem Dark Phoenix zrežíruje a napíše Simon Kingsberg. Pro Kingsberga půjde o první celovečerní režisérský počin. Kinsberg pracuje na filmech především jako producent (X-Men: První třída, Elysium, Marťan, Chappie, Deadpool, Logan: Wolverine) a scénárista (Pan a paní Smithovi, X-Men: Poslední vzdor, Sherlock Holmes, X-Men Budoucí minulost, X-Men: Apokalypsa).

Dark Phoenix bude navazovat na poslední X-Menovský film s názvem Apokalypsa. Děj se bude odehrávat přesně deset let po konci předchozího filmu (Apokalypsy). Jednou z hlavních postav bude Jean Grey (Sophie Turner), u které se začne vyvíjet neuvěřitelná síla. Síla, která Jean postupně ovládne a promění ji v Dark Phoenix. X-Meni se budou muset rozhodnout, jestli život jednoho člena je důležitější než planeta plná žijících lidí.

Může jít o zajímavý kousek s mladou generací X-Menů. Jenom mi přijde, že podobný dějový koncept, kdy se z Jean Grey stane záporačka, jsme tady už měli. Stačí, když si rozpomenete na film X-Men: Poslední vzdor (závěr původní trilogie). Ale možná, že bude nakonec všechno jinak, protože v nejnovějších X-Menech si zahraje Jessica Chastain. A podle aktuálních informací dostala roli dosud nespecifikované záporačky. Jinak se vrací celá garda mladých z předchozího snímku plus některé nové postavy. Jako například Mystique (Jennifer Lawrence), Profesor X (James McAvoy), Magneto (Michael Fassbender), Quicksilver (Evan Peters), Beast (Nicolas Hoult), Cyclops (Tye Sheridan), Storm (Alexandra Shipp), Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee) a další.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Navíc podle plánů tvůrců a studia 20th Century Fox půjde o poslední film s partou mladých verzí X-Menů. Po Dark Phoenixovi chtějí kompletně zrenovovat a oživit nejen již dost vyčerpanou značku, ale také herecké obsazení. Takže pokud dojde v budoucnu na nové X-Meny, je vysoce pravděpodobné, že s kompletně novým hereckým obsazením.

Premiéra filmu X-Men: Dark Phoenix je stanovená na konec příštího roku. Přesně 1. listopadu 2018.

 

The Flash, Venom, Aquaman

Další sólová vlajková loď DC universa s názvem Flash je hodně vrtkavá. Nabírala vodu už před vlažnou Justice League. Po ní schytala další díry do trupu. Rok 2018 nejspíš nebude jejeím šťastným rokem, protože podle nejnovějších zpráv se premiéra přesune na rok 2020 a film ponese název Flashpoint. Tak uvidíme.

Venom je za to postavou, která si rozhodně zaslouží samostatnou filmovou předlohu. Poprvé se Venom objevil v pavoučím miniversu ve filmu Spider-Man. Pak se na dlouhé roky odmlčel. Až nyní se daly věci do pohybu. A co o filmu s Venomem zatím víme? Hlavní role se ujme Tom Hardy, který v posledních letech zažívá boom, co se nabídek na hraní týče. Po Joshi Trankovi (dal přednost Fantastické čtyřce, kterou nakonec ani nedotočil) a Garym Rossovi (dal přednost prvním Hunger Games) se režie chopí Ruben Fleischer. Ten má na svědomí vysoce říznou a úspěšnou hororovou komedii Zombieland. Scénář napíše trojice Kurtzman – Orci – Solomon. Postava Venoma přímo vybízí k drsnějšímu, temnějšímu a hororovějšímu pojetí filmu. Nechme překvapit, až vyjde první trailer a pak 4. 10. 2018, kdy má Venom premieru.

Atlanťan Aquaman/Arthur Curry (Jason Momoa) má sice svou premiéru se všech filmů nejdál, ale je na projektu vidět, že se na nové sólovce s Aquamanem pilně pracuje. Volba dát do rukou režisérovi Jamesi Wanovi Aquamanův osud je přinejmenším zajímavá. A dosavadní herecké obsazení taky stojí za zmínku (Amber Heard, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Dolph Lundgren, Patrick Wilson a další). Akčně dobrodružné sci-fi z podmořského království Atlantidy je momentálně v post-produkci. Takže jakmile spatří světlo světa první trailer, budeme zase o něco moudřejší a snad i ve větším očekávání.

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.collider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen − one =