10 nejoblíbenějších filmů Stevena Spielberga

Steven Spielberg patří k nejpopulárnějším režisérům současnosti. Nedávno šel do kin jeho nejnovější film Akta Pentagon: Skrytá válka, ve kterém si zahráli Tom Hanks a Meryl Streep. Spielberg také dokončuje práci na svém akčním snímku Ready Player One (trailer zde). Mimojiné má v plánu příští rok natočit thriller Únos Edgardo Mortary s Oscarem Isaacem a Markem Rylancem v hlavních rolích. Taky se připravuje již pátý Indiana Jones, ale natáčení filmu se potýká s mnoha komplikacemi (viz článek zde) a není jisté, jestli se filmu vůbec dočkáme. Kromě toho se zajímá o projekty jako je životopisné drama It´s What I Do nebo drama Montezuma o španělském dobyvateli, který masakroval aztéky.

Spielbergovy filmy patří mezi nejoblíbenější filmy spousty z nás. Jaké jsou ale nejoblíbenější filmy Stevena Spielberga? Slavný režisér odhalil filmy, na které kouká nejraději.

10Strážci galaxie (2014)

Mezi nejoblíbenější filmy Stevena Spielberga patří i jeden z posledních superhrdinských filmů studia Marvel. Strážci galaxie vydělali přes 850 milionů dolarů. Film se může chlubit špičkovými vizuálními efekty nominovanými na Oskara, chytlavým soundtrackem plným retro hitů a vytříbeným smyslem pro humor.

Strážci galaxie jsou o vesmírném dobrodružství Petera Quilla. Ten se stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

9Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je považován za jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob. Na svědomí jej má režisér a scénárista Christopher Nolan, jehož nejnovější film Dunkerk bojuje o Oskara za nejlepší film. Kromě toho se proslavil filmy Memento, Počátek nebo Interstellar. Temný rytíř je film, ve kterém proslul Heath Ledger v roli záporáka Jokera. Ledger se bohužel nedožil premiéry filmu, protože zemřel na předávkování léky. K Temnému rytíři také neodmyslitelně patří epický soundtrack Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda.

8Nedotknutelní (2011)

Kromě superhrdinských filmů a kultů je v Spielbergově žebříčku nejlepších filmů i tato francouzská komedie, kterou napsali a zrežírovali Olivier Nakache a Eric Toledano. Nedotknutelní je příběhem ochrnutého bohatého aristokrata Philippa, který si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení.

7Lawrence z Arábie (1962)

Lawrence z Arábie je téměř čtyřhodinový výpravný životopisný epos z roku 1962 oceněný sedmi Oskary. Vypráví o životě britského důstojníka Lawrence, který během dvou let 1. světové války, které strávil v Arábii, dokázal sjednotit arabské kmeny proti Turkům a ještě za svého života se stal legendou. 

62001: Vesmírná odysea (1968)

Tato volba není žádným překvapením, protože Stanley Kubrick a Steven Spielberg si byli velice blízcí. Kubrick dokonce tvrdil, že je Steven Spielberg nejlepší režisér na světě, a viděl všechny jeho filmy. Spielberg choval ke Kubrickovi podobné sympatie. Ke konci svého života Stanley Kubrick napsal scénář k filmu A. I. Umělá inteligence a věnoval ho Stevenu Spielbergovi, aby jej zrežíroval. Stanley Kubrick pár měsíců poté zemřel a Spielberg se rozhodl Kubrickův poslední scénář přepsat a zrežírovat na jeho počest.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Kultovní sci-fi 2001: Vesmírná odysea. zrežíroval v roce 1968 Stanley Kubrick a byl za něj nominován na Oskara za nejlepší režii i za scénář. Vesmírná odysea je filozofická esej, která se zabývá smyslem existence lidstva a sleduje příběh lidstva v několika časových obdobích.

5Válka světů (1953)

4Dumbo (1941)

Dumbo je jeden z nejslavnějších animovaných filmů čtyřicátých let. Jedná se o jeden z prvních animovaných muzikálů z dílny Walta Disneyho. Dumbo je příběh sloního mláděte, které mělo příliš velké uši, a tak se mu ostatní smáli. Pak ale potkává myšáka Timothyho, se kterým se skamarádí.

3Kmotr (1972)

Gangsterské drama Francise Forda Copolly patří dodnes mezi nejslavnější a nejoblíbenější filmy. Od známé hudby Nina Roty až po geniální herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina je Kmotr naprosto přelomový film. Zajímavostí je, že vedení Paramountu nesouhlasilo s  obsazením Marlona Branda do hlavní role. Vedle jeho dobře známé pověsti „obtížného a nespolehlivého herce, jehož poslední filmy byly propadáky“, vadilo hlavně to, že je na roli mafiánského patriarchy příliš mladý (v době příprav filmu mu bylo 47 let), a ještě větší odpor dávalo studio najevo vůči Al Pacinovi, jenž se jim zdál málo známý, příliš obyčejný a především malý. Coppola s oběma herci natočil testy, jež nakonec šéfy Paramountu přesvědčily.

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

2Psycho (1960)

Psycho je jeden z nejslavnějších filmů režiséra Alfreda Hitchcocka, který mimojiné natočil vůbec první anglický zvukový film. Psycho je film, který se proslavil geniálním budováním napětí, a je vůbec prvním filmem, kde režisér natočil vraždu z profilu. Psycho vypráví o duševně chorém člověku jménem Norman Bates. Jeho starý ponurý dům slouží jako příležitostný motel a rozhodně není místem klidného odpočinku. O tom se přesvědčí i Marion Craneová (Janet Leigh). Soukromý detektiv (Martin Balsam) a Marionina sestra (Vera Miles) se vydávají po stopách zmizelé mladé Marion.

1Život je krásný (1946)

Snímek Život je krásný režiséra Franka Capry je dnes americkou vánoční klasikou. Na počátku příběhu slyšíme modlitby za muže jménem George Bailey (James Stewart), který chce v předvečer Štědrého dne z vlastní vůle ukončit život. Protože se za něj modlí mnoho lidí, nebeské síly je vyslyší a chystají se na Zem vyslat svého zástupce Clarence, který se, aby mohl pomoci, musí seznámit s celým Georgeovým životem. Společně s ním divák sleduje nejdůležitější okamžiky v životě dobráckého chlapce/muže, jehož dospělý život nenaplňovalo téměř nic jiného, než pomáhání svým blízkým a obyvatelům malého městečka Bedford Falls. Hlavní zápornou postavou je potom zahořklý, pouze po majetku toužící podnikatel Henry F. Potter (Lionel Barrymore).

Pavel Melotík

 

Zdroj: http://www.konbini.com/en/entertainment-2/check-out-steven-spielbergs-top-15-movie-list/

 

Předchozí článekChlastačka s farářem nebo smilstvo – tak vypadají questy v Kingdom Come
Následující článekRecenze: Hmyz jako labutí píseň Jana Švankmajera

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × 1 =