6 nejoblíbenějších filmů herce Johnnyho Deppa

Johnny Depp je pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších herců současnosti, který si svým nezaměnitelným komickým hereckým stylem a silným charakterem získal miliony diváků. V současné době se věnuje hlavně pokračování Fantastických zvířat, ve kterých si zahraje hlavního záporáka kouzelníka Grindelwalda. Slavný herec prozradil, jaké filmy má ze všeho nejraději on.

6. Kmotr

Gangsterské drama Francise Forda Copolly patří dodnes mezi nejslavnější a nejoblíbenější filmy. Od známé hudby Nina Roty až po geniální herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina je Kmotr naprosto přelomový film. Zajímavostí je, že vedení Paramountu nesouhlasilo s  obsazením Marlona Branda do hlavní role. Vedle jeho dobře známé pověsti „obtížného a nespolehlivého herce, jehož poslední filmy byly propadáky“, vadilo hlavně to, že je na roli mafiánského patriarchy příliš mladý (v době příprav filmu mu bylo 47 let), a ještě větší odpor dávalo studio najevo vůči Al Pacinovi, jenž se jim zdál málo známý, příliš obyčejný a především malý. Coppola s oběma herci natočil testy, jež nakonec šéfy Paramountu přesvědčily.

5. Čínská čtvrť

Čínská čtvrť je slavná mysteriózní detektivka z roku 1974, která vzdává poctu noirovým filmům. Natočil ji Roman Polanski a do hlavních rolí obsadil Jacka Nicholsona a Faye Dunaway.

Jack Nicholson ve filmu ztělesňuje soukromého detektiva Jake Gittese žijícího v temném morálním klimatu prosluněné předválečné jižní Kalifornie. Gittes je najat krásnou a noblesní dámou (Faye Dunaway) pro vypátrání nevěry jejího manžela. Během vyšetřování je však zapleten do víru zapomenutých podvodů a křivd, které odhalují spletitou síť osobních a politických skandálů vrcholících do jedné, nezapomenutelné noci v Čínské čtvrti…

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

4. Withnail a já

„Žádný film mě nedokázal více rozesmát nebo mě naplnit takovou radostí…a zároveň strachem. Withnail a já je dokonalá filmařina.“, prohlásil o filmu Johnny Depp na jednom filmovém festivale v Glastonbury.

Withnail a já je kultovní konverzační komedie, kterou režisér a scénárista Bruce Robinson zpracoval na základě svých vlastních zkušeností. Hlavními hrdiny jsou dva nezaměstnaní herci Withnail a Marwood, kteří se rozhodnou vyrazit z bezútěšného, studeného Londýna na venkov, kde má Withnailův homosexuální strýc chatu. V doprovodu břitkého humoru a litrů a litrů alkoholu zjistí, že jejich schopnosti přežít zde vlastními silami jsou prakticky nulové. Na deziluzivní cestě z města se postupně vytváří melancholické pojednání o neodvratném procitnutí do reality i do střízlivosti. 

3. Mrtvý muž

Mrtvý muž je známý western amerického režiséra nezávislých filmů Jima Jarmusche. Hlavní roli zde ztvárnil samotný Johnny Depp. Zajímavostí je, že soundtrack k filmu složil slavný kanadský písničkář Neil Young, často označován jako kanadský Bob Dylan. Celý soundtrack je složen z melodií akustické a elektrické kytary. 

Hlavním hrdinou filmu Mrtvý muž je William Blake, který putuje k západním hranicím Ameriky někdy v druhé polovině 19. století. Cestuje vlakem napříč zemí za prací a když neuspěje, stává se po sérii nehod štvancem. Zbloudilý a ošklivě zraněný se setkává s velmi podivným, odevšad vyobcovaným indiánem, který se jmenuje Nikdo. Příběh, díky Nikomu, zavádí Williama Blakea do komických a nebezpečných situací. Zatažen do světa plného krutosti a zmatku, otevírá Bill oči a procitá…

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

„Mrtvý muž je Jarmuschova epická vizuální poezie. Je to film zcela odlišný od všech ostatních. Film, který znamená něco úplně jiného pro každého člověka. Byla pro mě čest být součástí něčeho tak výjimečného a propracovaného.“, komentuje film Johnny Depp.

2. Dům k pověšení

Jedním z nejoblíbenějších filmů Johnnyho Deppa je i krimi komedie Emira Kusturicy, za který Kusturica vyhrál cenu za nejlepší režii na festivalu v Cannes. Kusturica svým filmem reagoval na článek v novinách, kdy skupina jugoslávských Romů byla zatčena italskou policií a obviněna z vykupování dětí z chudých romských rodin. Děti převážela ilegálně do Itálie, kde je nutila k žebrání, prostituci a krádežím. Kusturica odjel do Skopje a několik měsíců žil v romské osadě, ve které naslouchal starým mýtům vyprávějících o svobodě a smrti. Ve filmu propojil dokumentární rovinu se symbolickou, ve které jsou protagonisté čistší, věří ve své sny a touží po šťastnějším volnějším životě.

Hlavní hrdina filmu Perhan žije se svou babičkou Hatidžou, strýcem Merdžanem a nemocnou sestrou Danirou v romské osadě, ze které jsou pravidelně unášeny děti do Itálie, kde jsou využívány Ahmedovou mafií k různým zločinům. Perhan se zamiluje do krásné Azry, ale k docílení svatby potřebuje peníze, a tak se vydává na dlouhou cestu do Milána.

1. Libertin

Na prvním místě žebříčku nejoblíbenějších filmů Johnnyho Deppa je snímek Libertin, ve kterém si Depp zahrál hlavní roli. Depp o filmu řekl následující:

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

„Je to film, na kterém spousta lidí velmi tvrdě pracovala, a na který jsem velmi hrdý. John Wilmot je muž, o kterém by se lidé měli dozvědět více. Nebyl to jenom opilecký sukničkář. Byl to velmi důležitý člověk na dvoře krále Karla II. a dokázal být velmi vychytralý.“

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s pasivním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami.

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.screendaily.com/uk-ireland/johnny-depp-to-present-his-favourite-movies-at-glastonbury/5118954.article

https://www.csfd.cz/film/134333-libertin/komentare/

https://www.kukatko.cz/nejoblibenejsi-filmy-stevena-spielberga/

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × 3 =