Nejmocnější superhrdinka Marvelu v prvním traileru

Jako blesk z čistého nebe, jinak se tomuto traileru říct nedá. Ale rozhodně to není na škodu. Dočkali jsme se prvního vhledu do světa Captain Marvel aka Carol Danvers. Držitelka Oscara, Zlatého Glóbu a ceny BAFTA herečka Brie Larson se připojí do Marvel univerza coby nejmocnější známá superhrdinka v historii marveláckých postav. Děj filmu se bude odehrávat v devadesátých letech, kdy se Captain Marvel ocitá na planetě Zemi. Není si ale jistá, jestli útržky z minulosti jsou pravé nebo ne. Nepamatuje si totiž, kým přesně byla. Navíc v blízkosti planety Země zuří galaktická válka mezi dvěma mimozemskými rasami – Kree a Skrullové. A právě rasa Kree může za její pestrou paletu mimořádných schopností.

Vrátí se spousta starých známých postav. Nick Fury (Samuel L. Jackson), agent Phil Coulson (Clark Gregg) a z prvních Strážců Galaxie také Ronan (Lee Pace) a Korath (Djimon Hounsou). Jelikož se film odehrává časově před všemi filmy Marvelu, sáhli tvůrci k systému „de aging“, který digitální technologií a počítačovým softwarem výrazně omladí především Jacksona a Gregga. Ostatně první výsledky můžete vidět v traileru. Nové postavy ztvární neméně známí herci. Komiksového mentora Captain Marvel, Mar-Vella zosobní Jude Law, vůdce Skrullů Talose Ben Mendelsohn. Ten má role padouchů už v krvi. Jednu z hlavních záporných postav si zahrál v Rogue One: Star Wars Story a hlavního záporáka poté sehrál také ve Spielbergově snímku Ready Player One: Hra začíná. Herečka Gemma Chan si zahraje roli Minn-Ervy. Po herecké stránce je tedy sólovka s první ženskou hrdinkou Marvelu v hlavní roli nabitá k prasknutí.

KOUKNI SE  Nový trailer na Top Gun: Maverick a pilotující Cruise

Režiséry snímku je pro mnohé spíše neznámá dvojice Anna Boden a Ryan Fleck. Zajímavé je, že téměř všechny své filmy režírovali spolu (Něco jako komedie, Sugar, Hazardní hráči). Kromě dramatu Half Nelson, který zrežíroval Fleck sám. Tým scénáristů spolu s oběma režiséry vychází z komiksů od Genea Colana a Roye Thomase. Také hudební doprovod složí mnohem exotičtější skladatel z Tureckého Istanbulu Pinar Toprak, který má na kontě hlavně béčkovou tvorbu (Vraždící monstrum, Obr lidožrout, Strážce majáku, Závěť).

Jedna z mála „overpowered“ postav Marvelu vtrhne do kin 7. března 2019 a podle prvního traileru půjde o pořádnou porci akce a triků. Rozhodně se máme na co těšit.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.comingsoon.net, www.imdb.com

Předchozí článekTo nejlepší a nejhorší z Comic-Conu 2018 v San Diegu
Následující článekRecenze: Hana chutná hořce po vanilkových věnečcích

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × four =