Nejlepší arkádové závody aut: Beach Buggy Racing vás bude bavit

Nejlepší arkádové závody aut: Beach Buggy Racing vás bude bavit

Beach Buggy Racing jsou arkádovými závody bugin od tvůrců Vector Unit. Beach Buggy jsou určené majitelům mobilních telefonů systému Android. Jde o pokračování hry Beach Buggy Blitz, kterou ovšem nelze považovat za plnohodnotnou hru, ale jen za jednotvárný a jednoduchý trenažér základních funkcí hry, kterou se podařilo v Beach Buggy Racing vyladit téměř k dokonalému požitku z hratelnosti a zábavných lokací.

 

Nadsázka do barevného světa plného nápadů patří

beach-buggy-racing-screenshot3Beach Buggy  na první pohled zaujme legračním pojetím animovaných postaviček řidičů, pestrou směsicí různých vozítek a aut, které můžete použít, a aktraktivními prostředími (prošpikovanými originálními nápady), v kterých budete závodit. Možná budete mít podezření, že se jedná o nějakou infantilní hru pro ty nejmenší, ale to se krutě mýlíte! Grafika sice není na zcela špičkové úrovni, ale pro realističnost jste si tuto hru nevybrali. Každý z řidičů a řidiček, jenž si můžete zvolit, jsou karikaturou určitého charakteru a jsou každý vybaven svou speciální funkcí na boj s nepřáteli. Třeba Leilani je květinovou dívkou a ostatní závodníky terorizuje květinovými orgiemi. Když Disco Jimi rozjede svůj jubox, měli byste být na silnici na pozoru. Benny jezdí v králičím potahu a háže na soupeře mrkev. Jako vozidlo můžete použít měsíční automobil, starou limuzínu nebo třeba traktor, a ještě si vozítko vyzdobit šílenými barvami nebo ornamenty.

Již podle názvu můžete tušit, že auta se budou často prohánět po pláži. Ale krkolomné cesty plné zatáček a číhajícího nebezpečí nejen od vašich soupeřů vedou i do měst, záhadných chrámů, houbových  lesních království, sněhových plání nebo sopečných hor. Nejen pohádkové nebo futuristické lokace, ale i překážky na cestě jsou plné humoru a neočekávaných střetnutí. Narazíte na obrovské kraby, tučňáky nebo krokodýly. Brodíte se vodou, plachtíte vzduchem, nadnáší vás sopečný vulkán nebo se řítíte obřím akváriem. Všechny grafické prvky hry pracují na tom, abyste se skvěle bavili a nebrali se příliš vážně, jak tomu bývá u realisticky vyhlížejících závodů. Ležérní náladu dokreslují vtipné hudební motivy ve stylu country a reggae.

KOUKNI SE  Recenze: Farming Simulator 19 Platinum Edition - Farmář, ten tvrdej chleba má

 

Důmyslně propracovaná hra

beach buggy racing bannerDobře, kdyby zůstalo jen u veselé grafiky, hra by byla určena těm nejmenším a přestala by vás brzo bavit. Jenže Beach Buggy vás chytne a už nepustí. Na začátku máte nejslabšího řidiče a zcela základní typ auta. Kariérní mód  vás, jak už to tak bývá, provede od základních herních lokací po ty nejtěžší. Budete získávat peníze, nové lepší řidiče, budete si vylepšovat vaše auto. Pro otevření dalších kol se budete muset umístit na stupínku třech nejlepších, nejlépe samozřejmě zvítězit. Některá kola jsou velmi těžká a závěrečná kola budete muset už skoro všechny vyhrávat, aby vás hra pustila dále (počet hvězdiček na odemčení dalšího kola). Jenže vy se budete zároveň zlepšovat a zjistíte, že jízdní vlastnosti vám dovolí více tu zběsilou jízdu zvládat než na začátku. Ovládání je možné buď dvěma hlavními tlačítky na směr (brzdy jsem zásadně nepoužíval) a jedním pro aktivaci bonusových zbraní (vylepšení), nebo nakláněním obrazovky, ale vzhledem k necitlivosti bych druhý způsob nedoporučoval. Nabízí se také možnost připojit gamepad.

Kromě kariéry můžete hrát také jednotlivá kola a nebo si zahrát mistrovství světa v buginách. Mistrovství je rozděleno do osmi soutěží dle typu zvoleného vozidla, řidiče si můžete vybrat, jakého chcete. Každá soutěž má čtyři úrovně a v každé úrovni se zvyšuje počet kol, z kterých dle umístění získáváte body. Každý den vás také čeká možnost získat zlaťáky v mimořádném závodě s jedním novým soupeřem a zatočit si na kole štěstí o zlaťáky nebo bonusové diamanty.

KOUKNI SE  Recenze: Muž bez minulosti

Hra je v základním provedení dostupná zdarma. Jistým omezením může být pro hráče počet papírových bankovek, jednu potřebujete pro vstup do každého závodu. Pokud ale závod vyhrajete, nebo vyhrajete celou soutěž, bankovky k vám budou putovat zpět. Jste-li bez bankovek, musíte počkat, až vyprší časový limit. Herní maniak bude muset někdy zvolnit a nechat si hru na později, nebo si připlatit.

 

Faktor náhody umocňuje jedinečný zážitek ze hry

beach buggy racing tučňákHlavním nábojem hry jsou tzv. powerups (vylepšení). Široký sortiment různých vylepšení získáváte za diamanty, diamanty zase získáváte za vítězství v jednotlivých kolech. Mezi bonusové zbraně patří například řízené střely na první dva hráče v závodě, blesky, ledové koule nebo olejové skvrny. Nejúčinější jsou takové zbraně, které zasáhnou v okamžiku všechny spoluhráče. Můžou to být mžitky, které zmatou každého v řízení tak, že sjede z cesty. Nebo se každému ze soupeřů objeví za autem těžká koule na řetězu, zvětší se jim kola tak, že nemohou řídit a jiné vykutálenosti. Můžete ale získat i ochranný štít, zrychlovač nebo za sebou nechat krabičku s nemilým překvapením.

Ale pozor, fór tkví v tom, že vy netušíte, jaké vylepšení získáte. Projedete otazníky, které jsou po určité vzdálenosti rozeseté po cestě, a je dílem náhody, jaké vylepšení se za otazníkem skrývá. Což by mohlo někoho rozčilovat, protože ve skvěle rozjetém závodě můžete skončit klidně na posledním místě, stačí vyfasovat slabé vylepšení a být těsně před cílem sestřelen dobře mířenou střelou. Chci vás ale uklidnit, že díky vašim schopnostem i přesto budete závody vyhrávat. Zkuste vzít tento prvek náhody jako možnost si každý ze závodů jedinečně užít. Hra vám těžko přijde stereotypní, a to i díky tomu, že v každé lokaci existuje zkratka, tajná cesta, jenž můžete použít. Náznaky, že tu taková alternativní cesta je, postřehnete, když vám budou soupeři mizet a poté se záhadně objevovat před vámi.

KOUKNI SE  Recenze: Sniper Ghost Warrior Contracts je těžkopádná verze Hitmana

O tom, že náhoda je zapeklitá věc, se přesvědčíte také na konci každého vyhraného mistrovství světa v buginách. Budete mít možnost si zahrát skořápky o velké peníze, jen budete potřebovat trochu štěstí při sledování kmitajících skořápek!

 

Kubin

Beach Buggy Racing na Google Play najdete ZDE

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight − 7 =