Nejdražší televizní seriály, které jste měli možnost vidět

Mluví se o tom, že každá z epizod v nadcházející osmé sezóně Game of Thrones může trvat 90 minut a teď se zdá, že HBO dává Davidu Benioffovi a Danu Weissovi dostatek rozpočtu na to, aby se ujistilo, že finále tohoto fenoménu bude stát za to. Podle nových informací jsme se dozvěděli, že každá z posledních šesti epizod bude stát 15 milionů dolarů, ale na které příčce se Trůny nachází na kompletním seznamu nejdražších televizních seriálů, které se kdy uskutečnily?

Očekává se, že v roce 2017 bude během kalendářního roku možno vidět více než 500 různých scénářů. Náklady se zvyšují, a to z praktických důvodů: seriály točené v různých velkých i malých městech jsou populárnější než kdykoliv předtím, produkce musí cestovat dál, aby našla místa, která nebyla dříve použita. Také vzrostlo množství vybavení a prostředků potřebných k tomu, aby se ukázalo, že je to natočené natolik kvalitně, aby díly držely krok s konkurencí. David Wells, šéf financí společnosti Netflix, dokonce spekuloval, že v blízké budoucnosti je jistě možné představení, které bude stát 20 milionů dolarů za hodinu. Možná jsme na pokraji bublající bubliny, ale dokud tomu tak není, tyto sítě, streamingové stránky a prémiové kanály budou utrácet velké peníze, aby se ujistily, že vás upoutají.

Takže kde je Hra o trůny se svými 15 miliony dolary za epizodu na seznamu nejdražších TV shows všech dob? Vzhledem k tomu, že cena je pouze za období šesti epizod, je to v horní části seznamu, vlastně úplně nejvýš. Pojďme si představit nejdražší televizní seriály, které se umístily těsně za nimi.

The Crown

V současné době nejdražší TV show Netflixu. První sezóna královského dramatu o královně Alžbětě II. stála 120 milionů eur, což znamená přibližně 141 milionů dolarů, to se pro každou ze svých deseti epizod odráží na 14,1 milionu dolarů.

 The Get Down

Druhý nejdražší seriál Netflixu je stylové drama z jižního Bronxu o partě teenagerů, kteří chtějí prorazit do společnosti a něco znamenat, vyrůstají v násilném prostředí a jediné co znají je hudba. Stál 10,9 milionu dolarů za jednu epizodu.

ER

Česky „Pohotovost“ je lékařské drama NBC, odehrávající se převážně na pohotovostním oddělení, které přineslo cenu 13 milionů dolarů za jednu epizodu během jednoho úseku v dlouhé době, než nakonec snížila náklady. Díky seriálu se stal slavným například George Clooney.

Přátelé a Teorie velkého třesku

Známá, poslední sezóna Přátel stála 10 milionů dolarů za epizodu, můžou za to zejména herci, kteří byli v té době díky tomuto seriálu velmi populární a měli tak nárok požadovat poplatek ve výši 1 milion dolarů za epizodu. Byl to také jeden z důvodů, proč Přátele v roce 2004 po 10. sérii skončili. Teorie velkého třesku nyní stojí stejně, protože herci mají velice podobnou smlouvu. Hlavní trojice seriálu Jim Parsons, Kaley Cuoco a Johnny Galecki podle všeho za jednu epizodu inkasují 1 milion dolarů, což něj dělá nejlépe placené herce televizní tvorby.

Ztraceni

Asi není nutno nějak představovat. Seriál z dílny J.J. Abramse se stal ze dne na den hitem obrazovek. Pilot seriálu o osudu přeživších cestujících ze zříceného letadla, kteří dopadli na tajuplný ostrov, stál mezi 10 a 14 miliony dolarů.

Terra Nova

Sci-fi z produkce Stevena Spielberga o cestování časem, které je jedinou nadějí na přežití lidstva má na svědomí stanice Fox. Jeho dvouhodinový pilot stál od 10 do 20 milionů dolarů. Seriál se však nedočkal velkého úspěchu a po první sérii skončil.

Boardwalk Empire

Scorseseho mafiánské drama odehrávající se v USA v období prohibice, kde se objevují takové mafiánské esa jako Al Capone nebo Lucky Luciano, stál 18 milionů dolarů za jednu epizodu, což dělá z jeho pilotu (který si zrežíroval sám Scorsese) nejdražší, co se hodinového televizního vysílání týče.

 

Vojtěch Blažek

Předchozí článekMarvel chystá horor s mutanty a láká prvním trailerem
Další článek7 her, ve kterých zažijete drogový trip

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 4 =