Nejdražší filmy Hollywoodu

Každý den, měsíc, rok vstupují do kin nové a nové filmy. Z některých je absolutní hit, který trhá jak rekord, co se finančních tržeb týká, tak sledovanost a některé se naopak neprosadí vůbec, a tak během týdne z kin zmizí. Dnes se ale budeme zabývat něčím úplně jiným, a to filmy, které byly v Hollywoodu nejdražší. Přemýšleli jste někdy o tom, který váš oblíbený film stál režiséry vlastně nejvíce peněz? Už nemusíte, protože v tomto článku se to dozvíte.

1Titanic (1997)

Režie: James Cameron

Kdo by neznal nejromantičtější a nejznámější film o zkáze zaoceánské lodi Titanic? Film začíná tím, že skupina vědců objevuje vrak Titanicu na dně oceánu. Doufají, že zde naleznou i legendární modrý diamant Srdce oceánu. V sejfu vraku nalézají prastarý nakreslený obraz nahé ženy, kterou najdou a přizvou ji k nálezu, aby vyprávěla, jaký Titanic ve skutečnosti byl a jaký příběh za ním vězí.

Krásná, mladá dívka Rose cestuje se svou matkou a jejím snoubencem Calem. Vynucený život,
po kterém touží ledatak její matka, ji velmi nudí a Cal rozhodně není muž, kterého by milovala
a chtěla do manželství. Protože se její matka chce dostat do vysokých společenských kruhů, donutí svou jedinou dceru, aby se zasnoubila s velmi bohatým podnikatelem. Osudem zamíchá chudý mladík jménem Jack, který právě v kartách v blízké hospůdce se svým nejlepším přítelem Fabriziem vyhrává lístky na Titanic. Oba se nalodí na jednu z nejslavnějších lodí světa a plánují cestu do New Yorku, kde mohou začít nový život.

Při jedné společenské večeři má Rose již dost společenské přetvářky a života, kterým žije. Odejde od večeře a nešťastná a uplakaná běží napříč lodí k zádi, kde hodlá skočit do oceánu a své trápení ukončit. V té samé chvíli ale na jedné z palubních lavici leží mladík Jack, který si nebohé Rose všimne. Ihned jí začne její „sebevraždu“ rozmlouvat. Po dlouhém přemlouvání se mu to nakonec podaří. Protože je celá její rodina šťastná za dobrý konec, nabídne Jackovi, aby s nimi povečeřel.

Od této chvíle se chudý mladík ocitá mezi bohatou smetánkou, s Rose tráví stále více času
a po nikom jiném netouží. Postupně se do sebe zamilovávají. Cal dá Rose nádherný šperk v podobě modrého diamantu zvaný „Srdce oceánu“. Zamilovaný Jack namaluje nahou Rose na pohovce
a obraz si ukryjí do sejfu Rosiiny rodiny.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Jednu osudnou noc naráží doposud „nepotopitelná loď“ do obrovského ledovce, loď se protrhne
a začne se potápět. Nastává panika na palubě a spouštění záchranných člunů s pasažéry Titanicu. Během chaosu, kdy se většina posádky snaží zachránit, Cal zjistí, že se Rose zamilovala do Jacka (podle obrazu, který najde v sejfu). Rozhodne se ho zabít a získat zpět „Srdce oceánu“ i Rose. Jack se snaží sebe i Rose zachránit před naštvaným Calem a zároveň před stále rychleji potápějící se lodí.

Bohužel tento velkofilm nemá šťastný konec a Jack nakonec umírá v ledovém oceánu. Přežije pouze Rose, kterou později na záchranné lodi hledá její snoubenec Cal. Rose se již nikdy nechce vrátit ke své rodině, ani ke Calovi. Nakonec jako velmi stará žena, kterou pozvou k nálezu vraku Titanicu, zahodí legendární drahocenný modrý diamant do oceánu na památku své lásce, Jackovi. Tento úžasný a velmi oblíbený velkofilm stál 284 milionů amerických dolarů.

2Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Režie: Rob Marshall

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna jsou rozhodně jedním z nejdražších filmů, jaké kdy byly natočeny. Pirátí série samozřejmě patří k nejoblíbenější na světě už jen proto, že v hlavní roli můžeme vidět fantastického Johnnyho Deppa, který piráta Jacka Sparrowa ztvárnil více, než přesvědčivě. V tomto díle se dostáváme s oblíbeným pirátem na misi, kde chce objevit a získat pramen mládí. Na své dobrodružné cestě osvobodí svého starého přítele Gibbse, kterého zajali Angličané a hrozí mu oběšení. Sparrowa zajmou a předvedou před krále Jiřího, kde potkává dalšího starého známého a tím není nikdo jiný, než další oblíbený kapitán – Barbossa, kterému kdysi patřila Černá Perla a který se mezi tím, co někdo Perlu potopil, přidal do služeb krále.

V tomto díle se Jack shledává po dlouhých letech se svým otcem, kterého dlouhou dobu neviděl. Uvidíme zde i piráta Černovouse či nově jeho dceru Angelicu, kterou si zahrála krásná Španělka Penélope Cruz. Právě pro Angelicu má Jack slabost, protože to byla velká láska jeho života. Angelica společně se svým otcem ovládají loď Pomsta královny Anny, na které pracuje zombie posádka. I v tomto díle je velmi napínavý a poutavý děj, který budete napjatě sledovat od úplného začátku až do konce. Nebudeme psát, jak příběh pokračuje nebo jak dopadne. Podívejte se sami.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Chtěli jsme udělat spíše malou ochutnávku. Můžeme vám ale slíbit, že nudit se rozhodně nebudete. Vydejte se proto i vy s celou posádkou zpět do nádherných karibských vod a nechte se překvapit, jak tento příběh bude pokračovat. V pořadí již 4. díl oblíbené pirátské série vyšel filmaře na 410,6 milionů dolarů. Smutným faktem je, že během natáčení zemřela spousta zvířat. Konkrétně se jednalo o ryby a hlavonožce. Údajně za každým takovým megafilmem, jakým tento bezesporu je, stojí smrt zvířat. Takže až na konci filmu někdy uvidíte oblíbenou hlášku, že ve filmu nebyla zraněna ani zabita žádná zvířata, tak tomu úplně nevěřte. Musíme jen doufat, že filmaři zapracují
na tom, aby se to do budoucna nestávalo.

3Na vlásku (2010)

Krásná animovaná pohádka o dlouhovlásce jménem Locika. Locika je jemnou a spanilou dívkou, kterou drží ve vysoké a dobře ukryté věži v okolní přírodě její „matka“. Ta je ale spíše její únoskyní. Když ji totiž její skutečná matka očekávala, těžce onemocněla a jediné, co jí mohlo pomoci byla zázračná květina, která měla kouzelnou moc. Kouzelnou rostlinu si ale hlídala zlá babizna jménem Gothel, která si díky ní udržovala věčné mládí. Když královští poslové rostlinu našli a donesli králi a královně, udělali z ní lektvar, po němž se královna skutečně uzdravila. Nevěděli ale, že spolu s tím se kouzelná moc přenesla do její ještě nenarozené dcerky. Tak se malá Locika narodila a Gothel se dostala do zámku, kde Locice uřízla kus vlasů v domnění, že jí to bude stačit, aby se i nadále udržovala stále mladá. No, nestačilo… Její uříznuté zlaté vlasy ihned zhnědly a ona pochopila, že pokud chce zůstat stále mladá, tak bude muset Lociku vzít sebou.
A tak i učinila…

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

Uběhlo 18 let a Locika, která si po celou dobu myslí, že Gothel je její skutečná matka si na život
ve věži zvykla. Všímá si ale, že každý rok v ten samý den, v den jejích narozenin, se na obloze objevují zvláštní světélka, která touží spatřit. Vysílá proto svou matku do dalekého města pro ořechy na polévku a mezitím… Zloděj Flynn Rychlík se svými kumpány ukradne korunu ztracené Lociky
z královského sálu hlídaného strážemi. Ta se za nimi ihned vydá a oni běží do nedalekého lesa,
kde se snaží schovat. Rozdělí se a Flynn, který se pokusí schovat před chytrým strážním koněm Maximem propadne skrze tajný vchod mezi kameny ukrytý rostlinami. Když se otočí, spatří velikou věž bez schodů a dveří. Do věže se dostane, ale Locika ho praští pánvičkou, protože od matky ví,
že nemá věřit lidem zvenku, protože jí mohou ublížit.

V jeho tašce najde ukradenou korunu, kterou schová. Spoutá Flynna svými vlasy a ptá se ho,
co chce. Ten jí vysvětlí, že je na útěku. Locice se v hlavě zrodí plán. Korunu mu vrátí
pod příslibem, že ji Flynn dovede k světýlkům. Flynn souhlasí a vydává se spolu s Locikou na cestu plnou dobrodružství, kde Locika poprvé v životě poznává, jak krásné je žít a dokonce… i svojí první lásku. Na této pohádce se pracovalo dlouhých 6 let. Vytvářela se pomocí speciálních 3D technologií. První 3D animovaný, počítačově vyrobený, dobrodružný muzikál vyšel na 260 milionu dolarů a zapsal se tak jako nejdražší animovaný film, který byl kdy vytvořen.

Další nejdražší filmy v historii:

Avatar (2009) – 479 milionů dolarů
Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) – 348 milionů dolarů
Liga spravedlnosti (2017) – 300 milionů dolarů
Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) – 282 milionů dolarů
Hobit: Neočekávaná cesta (2012) – 265 milionů dolarů

Předchozí článek8 celebrit, které byly před kamerou opilé
Následující článekRecenze: Krásné tajemství zakrývá šerednou pravdu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 − two =