Nejbizarnější zvířecí hybridi ve filmech

Připoutejte se. Vjíždíme do fantazie převážně béčkových a céčkových filmových tvůrců, kteří mají na svědomí vznik těch nejbizarnějších zvířecích hybridů, jaké kdo kdy spatřil. Připravte se na útok zvířat z dob minulých. Nenechte se zmást oživením legend, bájí a mýtů a zvířecích hybridů. A přežijte úder absurdních zvířecích monster z nejhlubších hlubin lidské fantazie.

1. Minulost útočí v současnosti

Začněme od těch méně bizarních stvoření po ty nejujetější zvířecí existence. Fauna z dob minulých útočící v současnosti? Říkáte si, co tam může patřit? Odpověď je jednoduchá. Dinosauři. Ano, ano. Trilogie Jurský park a v současnosti vznikající trilogie Jurský svět jsou toho důkazem. Existuje celá řada filmů s dinosaury v sestavě, ale tam už je trikové zpracování na úrovni základní, ne-li mateřské školy. Kupříkladu  v prvním Jurském světě si lidé vytvořili úplně prvního geneticky modifikovaného hybrida smícháním krve hned několika druhů dinosaurů.

Dalšími útočníky minulosti jsou šavlozubí tygři na sto způsobů. Pterodaktyl vycházející ze stejnojmenného filmu, který se tváří zahraničně, ale ve skutečnosti se natáčel v českých lesích. S přispěním několika českých herců. V jednom filmu jste dokonce mohli potkat oživeného a hodně nasraného mamuta. Minulost zaútočila několikrát také ve vodních plochách, kde se proháněl Megalodon. Prapředek žraloků, který dosahoval velikosti dnešních velryb.

2. Hybridi z mýtů, legend a bájí

Stvoření, která vklouzla na stříbrná plátna z mýtů, legend a bájí se řadí tak nějak mezi. Najdete tady hybridy opravdu podivné a hybridy ničím nevybočující z normálu. Jsou to stvoření z lidské fantazie, ale jsou svým způsobem uvěřitelná. Ne jako ta stvoření z následující skupiny. V některých filmech je například Yetti nebo Bigfoot zobrazovaný jako neuvěřitelně krvelačná bestie s lidskými rysy. Dosud nepotvrzená existence chupacabry je popisovaná jako psovitá šelma s brutální silou a někdy s démonickými schopnostmi. Spory se vedou také ohledně existence bytosti známé z pirátských a mořeplaveckých vyprávění. Obří Kraken, který si zahrál v dobrodružné filmové sérii Piráti z Karibiku, je ve filmech zobrazovaný jako chobotnice nepřirozeně velkých rozměrů. Tak velkých, že by dokázal potopit pět Titaniků najednou.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Dnes už ne tak neobvyklým stvořením je člověk měnící se ve vlka. Filmy nám nabídly nejrůznější podoby. Od obyčejných přerostlých vlků z Twilight ságy po opravdu hrůzu nahánějící zvířecí hybridy ze série Underworld. Řeč je o vlkodlacích. Napůl člověk, napůl můra. Tak je popisován obří můří muž, který údajně má na svědomí desítky dětí v některých asijských a afrických zemích. Filmoví tvůrci si ho zatím moc nevšímají. Mezi další klasické zvířecí hybridy patří například Hydra. Bytost, která měla schopnost velmi rychle regenerace. Jako svůj symbol si ho oblíbil specifický oddíl nacistického Německa. Useknete Hydře jednu hlavu, narostou dvě nové. Nesmím zapomenout na hybrida z té světlejší stránky – okřídleného koně jménem Pegas. Krétská civilizace nám dala napůl člověka, napůl býka. A vznikl Minotaurus.

3. Nejbizarnější hybridi

Do této kategorie patří ti nejbizarnější hybridi, kteří kdy vzešli z lidské fantazie. Jediné co se vám bude honit hlavou, je tahle otázka. Čím se to proboha tvůrci sjížděli ve sklepě, když vymýšleli tyhle zrůdy. Někteří pouze nafoukli existující nebo již neexistující faunu do nesmyslných rozměrů. Tak dali vzniknout megapiraním, dračím včelám (klasické včely absurdních rozměrů), Mothře (obří hybrid můry a motýla a jeden ze sporadických spojenců Godzilly), superžralokům, psím vojákům a nejrůznějším mega hadům.

Pak tady jsou absurdní mutace klasických zvířat jako dvouhlavý žralok nebo trojhlavý žralok. Už jen ty názvy zmutovaných zvířat zní trapně a filmové zpracování těchto monster vypadá naprosto na facku.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Největší popularitě v béčkových až céčkových filmech se těší právě žraloci a krokodýli, případně aligátoři. Tvůrci totiž přišli s existencí písečných žraloků, sněžných žraloků, nemrtvých/zombie žraloků, dinosauřích žraloků, bažinných žraloků atd. Setkáte se také se zmutovanými aligátory, gatoroidy (zmutovaní mega žraloci) a krokodýly.

Třešničkou na dortu jsou nejrůznější kombinace zvířecích hybridů. Třeba Frankenfish. Slyšíte správně. Napůl Frankenstein, napůl ryba. A to celé zabalené do obrovských rozměrů, aby zrůdnost na place působila co nejvíc děsivě. Piraňakonda. Stvoření s dlouhým hadím tělem a hlavou masožravé piraně. Potkat tohle monstrum byste určitě nechtěli. Ale proč dávat anakondu dohromady s piraní. Vždyť anakonda je sama o sobě děsivá až dost. Další jméno stvoření bylo mohlo znít jako nějaký superhrdina. Věřte mi, že Mosquitoman žádným není. Nechutně velký komár/moskyt s lidskými rysy. Už jen jeho vzhled je nadmíru odpuzující. Co takhle další zrůdy s lidskými rysy? Kupříkladu Stinkor a Clawful. Minimálně Stinkor se dokonce objevil v jednom komiksovém čísle ze světa Marvelu. Věřte tomu nebo ne, ale kombinace člověka a skunka může být považovaná za superhrdinskou osobu. Clawful vznikl spojením člověka a humra. Nemám páru, jak může tento hybrid fungovat, filmoví tvůrci nejspíš ano. Jinak by ho přece nevytvořili.

Jednou z největších zvířecích hybridních bizarností je sharktopus, whalewolf, lavalantula, pteracuda a crocosaurus. Žralokochobotnice? Velrybovlk? Tarantule z lávy? Rybí pterodaktyl? Dinosauří krokodýl? Říkáte si WTF? Tak nejste jediní. To je vrchol lidské fantazie a představivosti. Perličky zvířecích hybridů ve filmech. A to jsem ještě neřekl, jak směšně vypadají v akci. Hlavně v té filmové akci. To jsou stvůry a monstra, která vás nevyděsí, ale totálně rozbrečí. Smíchy! První dva jmenovaní zvířecí hybridi se dokonce postavili proti sobě v jednom filmu.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

A ještě existují mechanické obdoby známých zvířat. Robocroc jako robotický protivník zmutovaných krokodýlů. Megažralok, který slouží jako odpověď na přírodou vytvořeného mega žraloka. A v neposlední řadě Kolossus. Obří humanoidní robot, který vznikl, když megažralok neuspěl.

Tak co na to říkáte…?

Ondřej Blahut

 

 

 

www.youtube.com, www.imdb.com, www.csfd.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seven + seventeen =