Mistresses – nudné milenky

V letních měsících je seriálových novinek pomálu. Jednu z nich představila ABS 3. června. Seriál o složitých rolích manželek jsme tu již měli, teď poznáme život těch, které jsou milenkami ať už dobrovolně, nebo jen jednorázově. Ovšem ABS se rozhodně nevytasila s žádnou novinkou. Seriál se stejným názvem se již jednou vysílal ve Velké Británii.

mistresses-abc-cast-05-550x825Mistresses sleduje osudy čtyř atraktivních kamarádek, které prožívají roli milenek, ale také roli žen podváděných. První z nich je doktorka Karen, která poruší všechna pravidla vztahu mezi pacientem a psychiatrem. Stane se milenkou dlouholetého pacienta Toma, který se jí svěří, že umírá a rád by poslední chvíle prožil s ní. Předepíše Tomovi i smrtelnou dávku morfia, která mu má usnadnit jeho umírání. Tom si nakonec zvolí manželku Liz a zemře po jejím boku. Po pohřbu se Karen setkává nejen s Tomovou manželkou ale i jeho synem, který pátrá po otcově milence a do Karen se zamiluje. Tento příběh je popsán zajímavě. Má naději nalákat diváky, je neokoukaný, dramatický a nechybí mu dobrý dějový vývoj. Karen nebude řešit jen problémy zamilovaného mladíka, ale také bude čelit vyšetřování pojišťovny, které může odhalit víc, než by sama chtěla.

Druhá z hlavních postav je právnička Savi, která se s manželem pokouší neúspěšně o miminko. Po hádce s manželem se vyspí se svým kolegou a začne čelit problému, zda svůj omyl přiznat nebo utajit. Po prožitém románku Savi zjistí, že je těhotná. Tento děj nepůsobí zatím tolik poutavě, ale její představitelka herečka Alyssa Milano může přitáhnout pozornost diváků.

KOUKNI SE  Živí mrtví brzy dostanou druhý seriálový spin-off

Lepší scénář by si jistě zasloužila postava Josslyn, která si užívá nejen svobodného života, ale především pozornosti mužů. Zatím se však jeví jako hodně nudná verze Samanthy Jones (Sex ve městě). Postavě chybí energie, šmrnc a sex-appeal. Největší pozornost si zaslouží příběh čtvrté ženy April. Po smrti manžela zůstala April s dcerou sama a snaží se dát si život do pořádku a posunout se dál. Ale jednoho dne se u jejího domu objeví žena s malým chlapcem, která se představí jako milenka jejího zesnulého manžela. Nevěra se provalí až po smrti a April se dostává do role podvedené vdovy.

První série by měla mít celkem třináct dílů. Seriál má tu nevýhodu, že kopíruje stejnojmenný seriál vysílaný před pouhými pěti lety. Scénář prodělal pouze kosmetické úpravy, které však nestačí. Mistresses je spíš oddechovou záležitostí nebo výplní hodně nudných letních večerů. Postrádá silný příběh, který by zaujal. Zatím je to jen další seriál o tom, jak jsou vztahy složité, což je hodně málo.

Martina Zbránková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

16 − 13 =