Malé ženy se dočkají nového zpracování

Romantické drama Malé ženy je adaptací stejnojmenného slavného románu americké spisovatelky Louisy May Alcott z roku 1868. Příběh o čtyřech dospívajících sestrách nese zároveň autobiografické prvky, které divákům zprostředkují prostředí a dobu, v jaké autorka knižní předlohy vyrůstala.

Předchozí snímky

První film, tehdy ještě černobílý, podle knihy vznikl již v roce 1933. Následovalo první barevné zpracování z roku 1949, ve kterém si jednu z rolí zahrála také herečka Elizabeth Taylor. Po dvou neznámých televizních verzích se Malé ženy v roce 1994 opět podívaly na stříbrná plátna kin s bohatým a nadějným hereckým ansámblem – Winona Ryder, Claire Danes, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Christian Bale, Gabriel Byrne a dalšími. V nedávné době přišli také Britové se svou verzí podle knihy. Do světa vypustili třídílnou minisérii inspirovanou stejnojmenným románem. Ale ani tady neusínali na vavřínech. Do rolí čtyř sester obsadili mladé neokoukané, přesto talentované herečky jako Willu Fitzgerald, Mayu Hawke, Kathryn Newton a Annes Elwy. Mezi starší již ostřílené herce patří Dylan Baker, Emily Watson, Michael Gambon a Julian Morris.

A příští rok nás v českých kinech čeká zatím nejnovější zpracování této knižní klasiky. Pro především herečku Gretu Gerwig to bude teprve její třetí režisérský počin. Ale ani ona nezahálela a postupně obsadila svůj nejnovější filmový kousek celou řadou mladých a nadějných hereček i zkušených hereckých hvězd. Amy si zahraje Florence Pugh (Lady Macbeth, Outlaw King, Slunovrat), Meg Emma Watson (série Harry Potter, Kolonie, Kráska a zvíře), Jo Saoirse Ronan (Pevné pouto, Grandhotel Budapešť, S láskou Vincent) a Beth Eliza Scanlen (seriál Ostré předměty). Mezi již známá herecká jména patří Timothée Chalamet, Meryl Streep, Laura Dern, James Norton a Bob Odenkirk.

KOUKNI SE  Jeremy Renner viděl své oko tím druhým

Film zasazený do historie amerického kontinentu po Občanské válce v době, kdy to ženy ve společnosti neměly vůbec jednoduché láká prvním trailerem. Premiéra filmu je přitom stanovená na 5. března 2020.

Ondřej Blahut

www.comingsoon.net, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × three =