Liga spravedlnosti: všechny zatím potvrzené postavy

Je možné, že se ještě bude obsazení měnit. Některé se můžou škrtnout a jiné přidat. A to hlavně potom, co Zack Snyder odstoupil od projektu kvůli rodinné tragédii a na jeho místo byl dosazen Joss Whedon, který má na svědomí například první Avengery. Takže pokud to bude podle Whedona potřeba a studia mu to schválí, tak se můžou některé postavy vynechat. Nicméně do dnešních dní si můžete přečíst o seznamu všech zatím potvrzených postav, které se v připravovaném snímku Liga spravedlnosti objeví.

1Batman, Superman, Wonder Woman, Cyborg, The Flash, Aquaman

Těchto šest ústředních postav nemusím představovat ani nepotřebují potvrzení. Protože bez nich by se film nemohl jmenovat tak, jak se jmenuje. Už tady chybí poslední základní člen Ligy spravedlnosti – Green Lantern. Ten se ve filmu určitě neobjeví.

2Steppenwolf

Potvrzení: vystřižená scéna z filmu Batman vs Superman a veřejné přiznání herce Ciarana Hidse, který zosobní postavu Steppenwolfa.

V rámci filmového DC univerza je Steppenwolf novou postavou, která se poprvé objeví v Lize Spravedlivých. Kolik času a prostoru nakonec dostane, není ještě jisté. Pravděpodobně bude ve filmu představený jako zotročený poručík v Darkseidově armádě Apokolipsů, poslaný na planetu Zemi, aby získal předmět známý jako Mother Boxes. Podle hereckého představitele Ciarana Hindse není Steppenwolf šťastný se spoustou věcí ve svém životě – je starý, unavený, ale stále se snaží vymanit z Darkseidových pout otroctví.

3Zeus

Potvrzení: zřejmě Deborah Snyderovou (manželka Zacka Snydera a opravdu hodně velký fanoušek DC komiksů).

Během několika posledních měsíců tvůrčí místnost připravované Ligy Spravedlivých zveřejnila spoustu „koncept artů“, které zobrazovaly starověké frakce jako Atlanťany, Amazonky a také samotného boha Dia. Zmínka o Diovi padla již v nedávném komiksovém filmu Wonder Woman. Pokud se ve filmu objeví, tak jen na velice krátkou chvíli. Neočekávejte ale jeho božskou vůli, protože vzhledem k množství „overpowered“ superhrdinů by to bylo už opravdu moc.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

4Jim Gordon

Potvrzení: pro začátek – objevil se v traileru.

V konečném důsledku je to rozumné, že se v komiksové týmovce od DC objeví postava komisaře Gordona v podání JK Simmonse. Zahraje si tutéž roli jako v předchozích filmech. A to spojku mezi Temným rytířem a gothamskými policejními jednotkami. Šuškalo se, že je postava Gordona mrtvá. A to v době, kdy přišel do kin snímek Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Jeho zjevná účast v traileru vyvedla všechny z omylu. Jeho účast nebude nijak veliká, ale v několika scénách se určitě objeví.

5Lex Luthor

Potvrzení: již v prosinci na tiskové konferenci k filmu bylo potvrzeno, že si Jesse Eisenberg zopakuje svou roli Lexe Luthora ze snímku Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

Na konci předchozího filmu skončil Lex Luthor ve vězení a odtud bude nejspíš zasahovat po většinu filmového času do děje. Buď bude mít s Batmanem několik terapeutických sezení ohledně toho, co všechno ví o Mother Boxes a Darkseidovi. Nebo Luthorova rozsáhlá znalost metalidí pomůže Lize spravedlivých dát se více dohromady v rozporu s jeho touhou o jejich zničení. Anebo Luthora může osvobodit Steppenwolf za účelem nalezení dalších magických krabic. Výběr je pestrý. Budeme si muset na podrobnější informace počkat.

6Dr. Silas Stone

Potvrzení: objevil se v samotném traileru.

Postava Dr. Silase Stonea je Victorovým otcem a strůjcem Cyborga. Díky svým znalostem a posedlostí ohledně magických krabic, byl vždy v nebezpečí. Jak odhalili tvůrci na tiskové konferenci, Steppenwolf začne unášet ty největší vědecké kapacity Země a je dost pravděpodobné, že Dr. Stonea si vyhlédne taky. A dozajista vše bude mít spojitost s nalezením a využitím předmětů známých jako Mother Boxes.

7Antiope

Potvrzení: časopis LA Times.

Tady přijde menší spoiler pro ty, kteří dosud neviděli Wonder Woman. Je známo, že postava Antiope v nejnovějším přírůstku DC univerza zemřela. Jak mohou Gal Gadot a tvůrci potvrdit její účast na nově připravovaném filmu? Jednoduše. Prostřednictvím flashbacků. V traileru je totiž naznačený dřívější útok na Zemi Darkseidovými silami a obrovská bitva Paradémonů v čele s Darkseidem a Steppenwolfem proti alianci lidí, Amazonek, Atlanťanů a dalších. V těchto flashbaccích by se mohla objevit Antiope, po boku odhalení historie předmětů Mother Boxes na Zemi.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

8Euboea, Epione, Menalippe

Potvrzení: uniklé koncept arty z Themysciry odhalily několik Amazonských postav, které se vrátí z filmu Wonder Woman, včetně Euboey, Epiony a Menalippe.

Stejně jako Antiope se nejspíš Euboea a další dvě spolubojovnice objeví v pár záběrech z minulosti, kdy došlo k první bitvě s paradémony, a taky v několika záběrech ze současnosti. Nečekejte ale žádné obsáhlé představení postav a vyčlenění většího množství stopáže.

9Alfred Pennyworth

Potvrzení: Jeremy Irons v rozhovoru s Variety potvrdil účast, ale zdůraznil, že to nebude nic velkého.

Kdekoliv je Batman, tam je Alfred. Ale protože Irons hraje podpůrnou roli, očekávejte stejnou hereckou podporu postavy jako ve filmu Batman vs. Superman. Zkrátka nečekejte, že postava dostane velké množství prostoru ve filmu.

10Paradémoni

Potvrzení: většinou budou vytvoření za pomocí CGI.

Armáda, které velí hlavní záporák Darkseid a v čele stojí zotročený poručík Steppenwolf. A záporná postava také musí mít nějakou tu armádní sílu. Podle náznaků z traileru budou dělat členům Ligy spravedlivých pěkné dusno. Nebezpečně silní budou hlavně při velkém počtu.

11Královna Hippolyta

Potvrzení: jak z koncept artů, tak z rozhovorů LA Times pro Wonder Woman.

Přeci jen jde o daleko výraznější postavu než předchozí „druhořadé“ bojovnice. Je docela jisté, že se objeví ve flashbaccích při prvním útoku paradémonů na planetu Zemi. Zároveň mezi Hippolytou a její dcerou princeznou Dianou (Wonder Woman) došlo k názorovým neshodám. Napětí mezi Hippolytou a Wonder Woman by se dalo dobře scénáristicky využít, pokud se to chytí za ten správný konec.

12Nuidis Vulko

Potvrzení: společností Warner Bros.

Batman má svého Jima Gordona a Alfreda, Superman má Lois Laneovou. K Aquamanovi se v tomto případě hodí Nuidis Vulko. Aquamanova poradce si zahraje Willem Dafoe. V komiksu je Vulko znázorňován jako Aquamanův regent a vládce Atlantisu místo něj. Vulko by mohl být ve filmu prezentovaný jako poradce Aquamana s chladnou hlavou a s vědomím důležitosti ochrany hranic Atlantidy. Kolik času a prostoru skutečně dostane, není jisté.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

13Mera

Potvrzení: objevila se v traileru.

Když se bitva o Mother Boxes přesune do Atlantidy, kde se ukrývá jeden z artefaktů, který zajišťuje ochranu a bezpečnost světa – je nevyhnutelné, že spatříme většinu klíčových postav podmořské země. A jak je patrné z ukázky, objeví se také královna Mera. Manželka Aquamana (Jason Momoa). Jak moc prostoru dostane, to se ještě neví. Hlavní je, že dostaneme první skutečný pohled na Atlantidu a svět kolem ní.

14Henry Allen, Iris West, Martha Kent, Lois Lane

Potvrzení: kromě postavy Iris West se všechny ostatní mihnou v traileru na Ligu spravedlivých, samotnou účast postavy Iris West potvrdily stránky comingsoon.net.

Ti, kteří viděli předchozí film Batman vs. Superman ví, jaké úlohy postavy Lois Laneova (novinářka, přítelkyně Supermana) a Martha Kentová (adoptivní matka Supermana) ztvárňují. Postavy Henryho Allena a Iris Westové jsou už dobře známé ze seriálového Flashe. Myslím, že dohromady herci a jejich postavy až tolik času a prostoru nedostanou. Jenom sporadicky. Zřejmě k uvolnění atmosféry.

15Darkseid

Potvrzení: první zmínky o něm padly ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

Víme, že se Darkseid blíží. Zmínil se o něm už Lex Luthor ve vězení. Je dost pravděpodobné, že v akci Darkseida v první Lize spravedlivých neuvidíme. Spíše bude všechno kontrolovat a korigovat z bezpečné vzdálenosti. Zřejmě bude tahat za nitky obdobným způsobem jako Thanos v Marvelu. A plně se zapojí do bojů v pomyslné druhé části. Ano. Slyšíte správně. Liga spravedlnosti bude rozdělená na dva navazující, přesto samostatné filmy.

 

Ondřej Blahut

 

www.whatculture.com, www.imdb.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × one =