Jeremy Renner sbírá role v sériích

Herec Jeremy Renner, který si zahrál sériového vraha ve filmu Dahmer, pyrotechnika v kritikou oceňovaném filmu Smrt čeká všude, bankovního lupiče ve thrilleru Město a hraje také v novém Mission Impossible, nyní chystá hned dva další filmy, které jsou součástí většího celku – Mstitelé a The Bourne Legacy, který se bude natáčet do konce ledna roku 2012. Renner v něm nahradí Matta Damona, který je s celou sérií nesmazatelně spjatý.

Jak jste se vypořádal s očekáváními, které diváci mají, když jde o filmové série?

JEREMY RENNER: Ve svém životě se nevyrovnávám s očekáváními dobře. Ale nevím, jak to mají ostatní. Jediné co můžu dělat, je předvést to nejlepší, co umím.

Probíhá natáčení The Bourne Legacy právě teď?

RENNER: Ano, právě ho natáčím.

Můžete nám o tom filmu něco říct už teď?

RENNER: Musel bych vás zabít. Jsme uprostřed natáčení, takže nemůžu říct nic. Ale můžu ujasnit jednu věc. Nenahrazuju Matta, o tom to vůbec není. Scénář napsal opět Tony Gilroy, a tento díl taky režíruje. Pro všechny fanoušky řeknu, že se můžou těšit na další film ve stylu Bournovy série. Jenom v něm budou jiné tváře. Mými spoluhráči jsou Ed Norton a Rachel Weisz, dva nejtalentovanější herci, které znám.

Mluvil jste s Mattem Damonem?

RENNER: Ano.

Jak vám poradil?

RENNER: Ani nevím. On je tak zkušený a stylový. Řekl něco jako „Prostě poslouchej lidi, kteří vědí, co dělají.” Pracoval s Danem Bradleym, který dělal akční scény k celé sérii. A byl také pomocný režisér na natáčení Mission Impossible. Byl jsem rád, že s ním pracuju i na The Bourne Legacy. Když Matt řekl, ať mu věřím, odpověděl jsem, že to mi nemusí říkat. Už jsem s ním pracoval a vím, že je skvělý. Matt říkal “Bude po tobě chtít opravdu strašné věci, ale neboj se toho.”

Kde točíte?

RENNER: V New Yorku. Tam jsme už dotočili. A teď pojedeme do Calgary. A nakonec na Filipíny.

Jak dlouho se ještě bude natáčet?

RENNER: Do konce února.

Bylo zábavné připojit se do obsazení Mstitelů jako postava Hawkeye z Thora?

RENNER: Vlastně to nebylo moc zábavné. Měl jsem jen stát a držel luk a šípy. Co to je za postavu? Ani se na tom nedalo nic pokazit. Přišel jsem k té roli dost rychle. Normálně role tímhle způsobem nedostávám, bylo to dost divné.

Máte pocit, že jste ve Mstitelích součástí něčeho velkého?

RENNER: Ano, je to velký projekt. Koukněte, kolik je tam postav! Nechápu, jak je dokázali skloubit dohromady. Je těžké dát každé postavě stejně prostoru. Jedna léta ve vzduchu, druhá na zemi střílí z luku…Děje se tam spoustu věcí. Vůbec netuším, jak ten film bude vypadat. Sice jsem v průběhu natáčení sledovat, jak materiál vypadá, ale celkový výsledek si nedokážu vůbec představit. Možná že moje postava bude ve filmu navíc.

Jaké to bylo, být toho projektu součástí?

RENNER: Skvělé. Obsazení toho filmu je úžasné. Rád bych s těmi lidmi strávil víc času.

 

Klára Scholzová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − twelve =