Jamie Foxx o novém filmu Quentina Tarantina

Nový film Quentina Tarantina je western s názvem Nespoutaný Django (Django Unchained). Hlavní postavou je uprchlý otrok a nyní lovec hlav Dajngo (Jamie Foxx), snažící se zachránit svou manželku.

Pro oscarového herce Foxxe to není zrovna typická role. Přečtěte si rozhovor s hercem, který při tomto natáčení poprvé pracoval s režisérem Tarantinem.

 

Otázka: Jaké scéna byla při natáčení nejtěžší?

JAMIE FOXX: Nejodvážnější postavou ve filmu je Kerry Washington. My jsme chlapi. Když si chlapi ubližují, je to normální. Ale když byla Kerry bičovaná, bylo to těžké.  Quentin Tarantino pouštěl mezi záběry hudbu a já ho prosil, aby zahrál gospel Freda Hammonda “Žádné zbraně.” Natáčelo se to v chatrči a nad tím vším byly reproduktory, ze kterých to hrálo. Blya tam jedna černoška, komparzistka z New Orleans, která ještě nikdy na natáčení nebyla. Ale tu píseň znala a najednou zvedla ruce do výšky a začala tančit s děckem, které stálo vedle ní. Viděl jsem, že Quentin má v očích slzy. Byl to úžasný moment. Až to uvidíte na plátně, ucítíte to.

Jsou podle vás Tarantinovy dialogy muzikální?

FOXX:  Quentin Tarantino je hip-hopový umělec. Pořád vás překvapuje. Nahodile někam pořád něco přidává, protože ví, že je to super.  Jeho dialogy jsou muzikální. Impulzivně přepsal konec filmu. Vyběhl na plac a křičel, že jeho konec nefunguje. Ptali jsme se, co s tím chce dělat a on řekl „Dejte mi minutku.” Chvíli se procházel a potom se vrátil a řekl „Tak jo, mám to.“ Šel do karavanu a vrátil se s novým koncem. To byl mazec! Takhle to nikdo jiný nedělá. Když scénárista píše film, zavře se někam do chatky na devět měsíců. Ale Tarantino prostě zalezl do karavanu a napsal to. To je ten rozdíl. Tvoří to jako hudbu, ale jako génius, jako Mozart.

O kolik je ten nový konec lepší než ten původní?

FOXX: Nechci mluvit sprostě, ale tohle bylo sakra šílený. Zdálo se, že pro ten konec jiná možnost není. Ale on má dar od boha. Vyšel z toho karavanu a říkal „Už to kurva mám!“  Bylo to prostě úžasné! Uvidíte to ve filmu. Nechci to prozrazovat. Ale ten konec je klasika. Končí to se mnou a Samuelem L. Jacksonem. Zmínil jsem před Quentinem, že Samuel se do té role fakt vžil. Lidi nemohli usnout, protože věděli, že další den budou muset proti Samuelovi hrát. Na scéně všem dával nakládačku. Tak jsme tomu konec přizpůsobili. 

Quentin Tarantino má velkou úctu k filmům, které má rád. Doporučil vám před natáčením shlédnout nějaké určité filmy?

FOXX: Jo, původního Djanga s Francem Nerem. To mě nadchlo. Úžasný film! A když navíc ten originální Django bude i v našem filmu, je to skvělé. Nero byl největší hvězda na place. I on cítil, že je to něco úžasného. Myslím, že lidi budou překvapení, že je to western na pozadí příběhu o otroctví. V jednu chvíli dokonce otroctví ustoupilo na druhou kolej. 

Znamenají pro vás westerny hodně?

FOXX: Jasně, jsem z Texasu! Jako malí jsme všichni koukali na westerny a nosili jsme gumové pistolky. U nás doma bylo i rodeo. Měli jsme koně. Dělali jsme triky na koních a podobné věci.  Bylo to boží! Měl jsem ve filmu možnost konečně jet na koni.

Jaké bylo znovu pracovat s Kerry Washington?

FOXX: Kerry není žádná květinka. Není slabá. Mezi všemi chlapi na place podávala takový výkon, který podle mě ten film táhne. Kdyby to byl jen film o pomstě, nudilo by vás to. Ale fakt, že hrdina chce především svoji ženu, a způsob, jakým na něj ona čeká, je prostě úžasný.

Dokázal jste se přeorientovat na vážné filmy. Je pro vás Nespoutaný Django další hereckou změnou?

FOXX: Můžu jedině poděkovat Quentinovi. Slíbil jsem mu, že mu zazpívám na jeho svatbě. Budu mu dělat DJ v ložnici, pokud to bude třeba. Ve filmu to opravdu chodí tak, že vás nějaký podobný projekt vždycky někam vystřelí. Nevím, co bych dělal, kdybych nehrál v tomhle filmu. Myslím, že je to film, který změní moji kariéru. A to díky Quentinovi. 

 

Nespoutaný Django má českou premiéru 17. 1. 2013

 

Zdroj: www.collider.com

Klára Scholzová

Předchozí článekNejzajímavější premiéry v kinech v období 2.8. – 15.8.
Následující článekJeremy Renner, Rachel Weisz a Edward Norton o Bourneově odkazu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × one =