Hra o trůny: Vraťte nám náš seriál zpět!

Vítám vás u nové sekce Kukátka.cz, ve které se budeme soustředit na jednotlivé díly nejaktuálnějších seriálů, které můžeme nalézt jak na českých televizních stanicích, tak na internetu. Dnes se podíváme na 5. díl 6. série seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Hra u Trůny je televizní celosvětový fenomén, který se od roku 2011 vysílá na americké televizní stanici HBO. Zavede vás do fiktivního světa, který je vytvořen americkým spisovatelem Georgem R. R. Martinem. V jeho díle se odráží nejaktuálnější globální problematika a jeho největší inspirací je John R. R. Tolkien. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma tvůrci fantasy je ten, že Martin nechává naživu jen ty nejdůležitější postavy. Proto je Hra o trůny známým emocionálně napjatým zabijákem vašich nejoblíbenějších postav. Jelikož zde budeme rozbírat epizodu dopodrobna, upozorňuji na nevyhnutelné spoilery.

GOT_94Předposlední díl šesté série přináší spoustu vítězů a ještě více poražených. Jedná se totiž o jednoznačně největší a nejkomplexnější díl z celé série. Na bedra tvůrců spadl největší úkol a na střihače ještě větší, museli totiž sestřihat přes 80 hodin natočeného materiálu. Tento díl je též nominovaný na několik ocenění emmy, pojďme se ale společně podívat, co se doopravdy stalo.

GOT_91Začneme tou jednodušší částí. Daenerys v minulém díle dorazila zpět do města Mereen, které nalezla pod nečekaným útokem mistrů (otrokářů). V tomto díle se s nimi rozhodla skoncovat nadobro, k jejímu konečnému rozhodnutí ji však přemluvil její rádce Tyrion. Společně pozabíjeli hlavní vůdce povstání a po vypuštění draků došlo k rychlé kapitulaci ostatních, včetně jejich lodí. Aby toho nebylo málo, přichází Theon s Yarou a sklánějí se před pravou královnou sedmi království. Nabízejí jí své lodě výměnou za zničení jejich strýce Eurona, který několik dílů zět zavraždil jejich otce a stal se novým králem Železných ostrovů. Daenerys má teď nejen armádu (Dothraki a Unsullied), ale i lodě, na které čekala již od konce druhé série. Nastal čas, aby Daenerys konečně opustila Mereen a vrátila se do Westerosu? Právě ke svému návratu má velice blízko, dokonce je mu nejblíže, kdy dříve byla.

HBO has released photos from "Battle of the Bastards," the upcoming ninth episode of Game of Thrones Season 6. You can check out the photos in the gallery below!  While HBO is not releasing descriptions for the last two episodes of the season, Episode 9 is set to air June 19 and will run a full 60 minutes in length. The season 6 finale will be titled "The Winds of Winter," in reference to the upcoming sixth novel in the George R.R. Martin series. The finale is set to air June 26 and will be the longest episode of Game of Thrones yet with a 69-minute run time.  Based on the popular book series "A Song of Ice and Fire," by George R.R. Martin, the hit Emmy-winning fantasy series chronicles an epic struggle for power in a vast and violent kingdom. The ensemble cast for the fifth season included Emmy and Golden Globe winner Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Aidan Gillen, Kit Harington, Diana Rigg, Natalie Dormer, Maisie Williams and Sophie Turner.  If you missed an episode of Game of Thrones, or just need a refresher on what happened, you can read our weekly recaps by clicking here.Hlavní a nejočekávanější náplní tohoto dílu byla tzv. bitva dvou bastardů. Jon Snow proti Ramseymu Boltonovi. Napínavá bitva plná krve přinesla spoustu smutných úmrtí. První z nich potkalo nejmladšího ze Starků – Rickona Starka, který byl pro Ramsayho největším nepřítelem, jelikož měl nepopíratelné právo na Winterfell. Jeho smrt zároveň posloužila jako past na Jona, který se z ní dostal jen díky rychlé reakci Sera Davose. Po ukrutně brutální bitvě nakonec dochází -k některými očekávanému- návratu. Jon se svou menší a hůře vyzbrojenou armádou nemá šanci a proto někteří fanoušci správně tipovali, co se doopravdy stane. Sansa totiž poslala v minulém díle dopis Littlefingerovi, ve kterém jej požádala o pomoc. Ten celou situaci zachránil a nakonec i vyhrál bitvu. Pro seveřany však ještě neskončila, jelikož Ramsay zbaběle utíká s hrstkou vojáků s přesvědčením, že jej brány Winterfellu zachrání. S čím však nepočítá, je chrabrost posledního z obrů – Wun Wun, který si s bránou poradí, jakoby se jednalo o kus másla. Zajišťuje tím zmocnění hradu, i když přitom sám přichází o život. Po všem, čím si Sansa prošla, nikdo se ji nemůže divit, jak nakonec skoncovala s Ramseym. Je to pouhý den po premiéře a jeho smrt je nazývána tou nejbrutálnější.

GOT_95V posledním díle dojde jako vždy k rekapitulaci. Jon bude řešit problémy ve Winterfellu a Ser Davos bude usilovat o spravedlnost, jelikož v tomto díle zjišťuje, co se doopravdy stalo s maličkou Shireen. Daenerys se bude muset rozhodnout, jaký krok bude následovat a jakou strategii při dobývání Westerosu použije. Nakonec nám zůstává Cersei, která si bude muset poradit se svým soudem. Na internetu se množí teorie, že ji potká stejný osud jako šíleného krále a pokusí se celý Kingslanding spálit na popel.

HBO has released photos from "Battle of the Bastards," the upcoming ninth episode of Game of Thrones Season 6. You can check out the photos in the gallery below!  While HBO is not releasing descriptions for the last two episodes of the season, Episode 9 is set to air June 19 and will run a full 60 minutes in length. The season 6 finale will be titled "The Winds of Winter," in reference to the upcoming sixth novel in the George R.R. Martin series. The finale is set to air June 26 and will be the longest episode of Game of Thrones yet with a 69-minute run time.  Based on the popular book series "A Song of Ice and Fire," by George R.R. Martin, the hit Emmy-winning fantasy series chronicles an epic struggle for power in a vast and violent kingdom. The ensemble cast for the fifth season included Emmy and Golden Globe winner Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Aidan Gillen, Kit Harington, Diana Rigg, Natalie Dormer, Maisie Williams and Sophie Turner.  If you missed an episode of Game of Thrones, or just need a refresher on what happened, you can read our weekly recaps by clicking here.

Jedno je jisté. Hra o trůny se s toutou sérií přetransformovala v něco naprosto jiného. Zákeřné smrti jsou nyní očekávané a dokonce i samotný příběh se vyvijí přesně tak, jak fanoušci hádají. Znamená to, že se seriál blíží ke konci? Na internetu divák může naleznout, že by měl seriál mít osm sérií, jak důvěryhodná informace to je, zatím tuší pouze tvůrci.

Alexander Nardelli

Předchozí článekRecenze: Potrava pro duši je kniha, jež opravdu dodá energii, klid a řád!
Další článekRecenze: Jak udělat revoluci s Pussy Riot

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen − seven =