Herečky, které poprvé rodily po čtyřicítce

Těhotenství, porod, mateřství. To zkrátka patří k životu téměř každé ženy. Některé to neprožijí, protože nechtějí. A jiné, protože nemůžou. Pravdou je, že by se nic nemělo zbytečně odkládat. V tomhle případě potomstvo. Neříkám, že jde o nesmysl, ale „dělat děti na důchod“ není zrovna dvakrát rozumné. Bohužel v dnešní době to tak funguje víc a víc. Nejdřív kariéra a pak rodina.

Můžeme jen spekulovat, proč se níže uvedené herečky rozhodly pro založení rodiny v tak pozdějším věku (po čtyřicítce). Nicméně, stalo se. A právě nyní se můžete pokochat známými hollywoodskými herečkami, které „odložily“ těhotenství a porod na pomyslný druhý poločas svých životů.

1. Halle Berry

Známá a slavná snědá herečka Halle Berry (série X-Men, Poslední skaut, Dnes neumírej, Gothika, Catwoman, Atlas mraků, Tísňová linka) je dvojnásobnou maminkou. Přesto své první dítě porodila v pozdějším věku. Její dcera Nahla se narodila v roce 2008. V té době oslavila Halle Berry 41 let. Syn Maceo pak přišel na svět o pět let později.

2. Salma Hayek

Charismatická, exotická herečka mexického původu Salma Hayek (Od soumraku do úsvitu, Desperado, Sexy Pistols, Pohádka pohádek, Buchty a klobásy) se stala matkou ve svých 41 letech, když v roce 2007 přivedla na svět dcerku Valentinu Palomu.

3. Nicole Kidman

Také stále mladicky vypadající herečka Nicole Kidman (Navždy a daleko, Ti druzí, Tlumočnice, Invaze, Austrálie, Tajemství jejich očí) poprvé porodila svého prvního potomka, když jí bylo 41 let. Dcera, které dala jméno Sunday Rose se narodila v roce 2008. Už předtím měla děti, ale pouze adoptivní. V letech 1990–2001 byla provdaná za herce Toma Cruise, se kterým adoptovala dvě děti. Isabellu a Connora.

KOUKNI SE  Ulička přízraků: Režisér Hellboye dokončuje šarlatánskou detektivku

4. Kim Basinger

Herečka Kim Basinger, dnes již šedesátnice (přesně 63), se poprvé stala matkou ve 41 letech. Své jediné dítě – dceru Ireland Eliesse – porodila v roce 1995. Basinger jako většina hollywoodských hereček začínala jako modelka. Nakonec ale herectví zvítězilo. A pamatovat si Kim můžete z filmů jako Přirozený talent, Batman z roku 1989, L. A. – Přísně tajné, Cellular, Zpátky do ringu nebo nejnovější Správní chlapi.

5. Susan Sarandon

Úspěšná herečka a držitelka Oscara Susan Sarandon (Čarodějky z Eastwicku, Thelma a Louise, Jako kočky a psi, Zlatíčko, Pevné poutu, Dar, Atlas mraků, Zoolander No. 2) si dala na čas s mateřstvím a vším, co je s tím spojené. Její první syn Jack Henry se sice narodil již v roce 1989, to už ale herečce bylo 42 let. O tři roky později pak ještě porodila druhého syna jménem Miles Guthrie. To už bylo herečce už 45 let.

6. Geena Davis

Černovlasá americká herečka letos oslavila šedesáté první narozeniny. Až poté, co se počtvrté vdala přišlo první dítě. Z manželství s íránským neurochirurgem, o patnáct let mladším Rezou Jarrahymem, vzešly hned tři děti. Nejprve přišla na svět dcerka Alizeh Keshvar v roce 2002. To už herečka měla 46 let. V roce 2004 se Geeně Davis navíc narodili další potomci. Dvojčata – chlapci – Kian William a Kaiis Steven. Pamatovat si herečku můžete hlavně z hororu Moucha, fantasy hororu Beetlejuice, dobrodružné akce Ostrov hrdlořezů a rodinné komedie Myšák Stuart Little.

KOUKNI SE  Padouši fantasy světů, kteří dostali, co si zasloužili

7. Helen Hunt

Také další známá a úspěšná americká herečka otálela s mateřstvím. Helen Hunt (Twister, Lepší už to nebude, Po čem ženy touží, Surfařka, Sezení) začala hrát už v šesti letech. Ale své první dítě přivedla na svět o desítky let později. Před 13 lety porodila svou zatím jedinou dceru Makenu Lei Gordon Carnahan. Ve 40 letech tak došlo i na potomstvo. Otcem je Mathhew Carnahan, se kterým momentálně žije. Na svatbu ještě nedošlo.

8. Emma Thompson

Britská herečka, komička a scénáristka má také dceru. Vzhledem k jejímu současnému věku je velmi nepravděpodobné, že by se jejich vlastní počet mohl rozrůst. Svou jedinou dceru Gaiu Romillu porodila v roce 1999 ve svých 40 letech. S partnerem se vzali v roce 2003 a po několika neúspěšných letech pokusů o druhé dítě se rozhodli adoptovat klučinu z Rwandy.

9. Marcia Cross

Marica Cross. Hvězda známá především ze seriálu Zoufalé manželky si dala s rolí matky pořádně načas. Až v úctyhodných 45 letech se stala matkou. Zato hned dvojnásobnou. V roce 2007 přivedla na svět dvě holčičky/dvojčátka.

10. Jane Krakowski

Herečka Jane Krakowski je známá především ze seriálů jako Mladý Indiana Jones, Ally McBealová, Studio 30 Rock nebo Simpsonovi. Zahrála si v několika známějších filmech (Bláznivá dovolená, Doba ledová, Divoké vlny, Pixely). Ve svých 42 letech porodila prvního potomka, syna Bennetta Roberta Godleye.

KOUKNI SE  Kultovní detektivky s nezapomenutelnými parťáky

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com, www.wikipedia.org

Předchozí článekTOP 5 herních měst, ve kterých byste (chvíli) chtěli žít
Následující článekRecenze: DiRT 4 – v každém z nás je chuť závodit

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 2 =