Herečka Gina Carano přišla za své názory o roli ve Star Wars seriálu Mandalorian

Studio Disney vyhodilo herečku ze seriálu Mandalorian, v kterém hrála Caru Dune. Důvodem byly její příspěvky na Twitteru. My jsme zveřejnili už před časem galerii sexy nohou této vysportované herečky, která má zkušenosti s wrestlingem.

Copak nevhodného Gina sdílela na Twitteru? Vezmeme to popořadě. Všechny její názory se odvíjí od její náklonnosti k Republikánské straně v USA. Nejprve sdílela příspěvek, v němž vyjádřila obavy o regulérnost voleb a žádala přepočítání hlasů. Jak víte, Trump volby o prsa prohrál. Druhý příspěvek se týkal zpochybňování nošení roušek – vlastně šlo jen o sdílení vtipu, že po zvolení Bidena a Demokratů se budou dávat lidem roušky přes oči, ne přes ústa. Nejkontroverznějším bylo asi sdílení prohlášení, že sympatizanti Republikánů mají nyní v USA postavení jako Židé za nacistického Německa – že jsou šikanováni a vylučováni.

Následně vydalo studio Disney prohlášení, že Carano už nemá se studiem žádnou pracovní smlouvu. Carano se netajila ani svým odmítavým postojem k tzv. Cancel culture, odsuzování lidí za jejich názory a vylučování z práce.

Je fascinující pozorovat, jak se v USA musí herecká branže držet jednotné názorové politické linie. Některé názory Giny Carano jsou odrazem obvykle smýšlejícího sympatizanta Republikánů, v případě přirovnání k Židům můžeme mluvit o nevkusnosti či hlouposti, ale je to důvod k tomu vyhodit herečku ze seriálu?

Na sociálních sítích se vytvořily dva tábory, jeden ihned požadoval Carano vyhodit z Disney, druhý reagoval naopak peticí za její ponechání. Lidé argumentují tím, že Disney je soukromé studio, může si tedy nastavit podmínky spolupráce, jak chce. Opravdu je ale tou hranicí politický názor z opačného politického spektra, strany, která je legitimní součástí americké tradice?

KOUKNI SE  Ztracené město se Sandrou Bullock v kinech

Studia v USA v současnosti reagují velmi rychle na každou hromadnou kritiku na sociálních sítích. Obávají se negativního dopadu, pokud se někdo dotkne svými kontroverzními výroky dotkne kohokoliv – proto většina celebrit sdílí neškodná videa s domácími mazlíčky a s hesly Black Lives matter.

Charlie Brown

Předchozí článekRecenze: On the Road: Truck Simulator
Následující článekRemaster Diablo 2 vám umožní hrát za vaši původní postavu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve − 10 =