Filmů podle videoher bylo natočeno již spousta. Některé se docela povedly, některé znamenaly docela průšvich. Free Guy by však měl být zcela něco nového, příběh totiž pojednává o NPC postavě. Ano, čtete správně.

Jak jsem již psal výše, filmových adaptací videoher bylo natočeno již spousta. Některé, jako například Princ z Persie: Písky času nebo Silent Hill, se docela vydařily. Některé, vzpomeňme například Angry Birds ve filmu nebo sérii Resident Evil, byly spíše průměrné. A některé byly naprosté příšernosti. Především starším čtenářům se vybaví filmy Uweho Bolla.

Free Guy však bude zcela něco jiného. Předlohou snímku nebyla žádná videohra, ani herní postava. Vypadá to sice, že se tvůrci inspirovali jednou konkrétní hrou, ale to v podstatě nehraje žádnou roli. Schválně zkuste podle traileru uhodnout o jakou hru jde. V závěru článku vám prozradím odpověď. Ale myslím si, že je to více než jasné. To, co odlišuje snímek od ostatních filmů z herního světa je, že Free Guy pojednává o životě NPC postavy.

Ano, je tomu skutečně tak. Ryan Reynolds, u nás známý především jako filmový Deadpool, bude hrát NPC postavu uprostřed online herního světa. Guy pracuje jako bankéř a často je součástí přepadení ruznými hráči. Jednoho dne však získá možnost změnit svůj osud. Má možnost stát se hrdinou namísto bezvýznamné postavy. Jak to celé dopadne by jsme se měli dozvědět v letě, kdy by měl film jít do kin. Přiznejme si, že zajisté nepůjde o oscarový film, ale zábavný snímek by to být mohl. Jinak odpověď na mou hádanku zní GTA Online.

KOUKNI SE  Trailer: Připravte se na děsivé pokračování hororu Tiché místo

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − nineteen =