Filmové tipy na Vánoce: Na co se podívat

Je tu štědrý den a vánoční svátky. Níže přinášíme trojici filmových tipů, na co se podívat přes Vánoce. Výběr zahrnuje ne úplně klasickou vánoční podívanou v pohádkovém smyslu. Žebříček je sestaven z temnějších a drsnějších snímků, které se ale výborně hodí do dlouhých vánočních dnů.

1Smrtonosná past

Ultimátní štědrovečerní akční klasika. Bruce Willis, Alan Rickman, stylová Nakatomi Plaza a pořádně akční Vánoce v Los Angeles. Není lepší film, který si pustit během vánočních svátků. Obchodní centrum, parta německých teroristů a nepolapitelný policajt. John McClane chce ze všeho nejvíc jediné – strávit štědrý den se svojí rodinou a prožít klidné svátky. Před tím ale musí zlikvidovat bandu teroristů s fenomenálním Rickmanem v čele. Tuhletu kultovní klasiku z roku 1988 natočil John McTiernan jen rok po Predátorovi. A film je nacpaný akcí, nezapomenutelnými hláškami a vánoční atmosférou, která se nikdy nemrzí.

Do zákulisí natáčení můžete nahlédnou také v dokumentu v rámci dokumentárního cyklu Filmy našeho dětství na Netflixu.

2Ukradené Vánoce

Dalším perfektním filmem na Vánoce je hororová pohádka podle povídky Tima Burtona z roku 1993. Roztomile strašidelná story o tom, jak příšery ukradnou Vánoce, unesou Santa Klause a rozhodnou se sami rozdat dětem dárky. Vánoční horůrek o Jacku Skellingtonovi, který vládne městečku Halloween je plný úchvatných obrazů, které jsou plné krásné animace a roztodivných postaviček. Je tu strach, zábava, humor a především atraktivní a přitažlivá fantasmagorie od vizionářského režiséra a „hračičky“ Tima Burtona.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

A kdybyste Ukradených Vánoc neměli dost, tak pro fanoušky je na Netflixu ke shlédnutí dokument o natáčení filmu, také jako součást cyklu Filmy našeho dětství.

3Černé Vánoce

Poněkud zapomenutý vánoční slasher od Boba Clarka, který otevřel cestu k úspěchu slasherů jako je Halloween nebo Pátek 13. Původní snímek z roku 1974 je plný napětí a tajemné atmosféry. Oproti novějším verzím z let 2006 nebo 2019 původní Černé Vánoce nešetří krvavými gore scénami a stylovým zabijákem. Je to opravdu napínavá a atmosférická vyvražďovačka z univerzitního prostředí, kde studentky čelí neznámému zabijákovi, který rychle přesedlá z děsivých telefonátů ke mnohem brutálnějšímu vyhrožování. Pro strašidelné a hororové Vánoce, film jako dělaný.

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

12 + twelve =