Pět filmových chyb v seriálu Breaking Bad

Breaking Bad je možná jedním z nejlepších dramatických seriálů všech dob. Seriál z produkce AMC, jehož první série vyšla v roce 2008, známe v českém znění pod názvem Perníkový táta. Hlavní hrdina, umírající učitel Walter White (Bryan Cranston), se svým bývalým studentem Jessem Pikmanem (Aaron Paul) podniká v drogovém byznyse. Poslední díl této legendární série, která vyhrála desítky ocenění, jak těch individuálních tak těch za nejlepší seriál, byla odvysílaná v září roku 2013.

Ale i takto kvalitní seriál v podání týmu vedeného Vincem Gilliganem má pár chybiček. Přeci jenom při více než šedesáti dílech seriálu se občas nějaká ta chybička objeví. Podívejme se na příklad pěti takových z nich.

1. Waltův mikrofon

Hned v první díle první série je možné zahlédnout první chybičku. Na konci epizody Jesse Pikman vysvětluje Waltovi, jak zabil pomocí fosforu ozbrojence. Walt spadne na kolena a začne zvracet. V jednom záběru můžeme vidět jeho mikrofon.

2. Záměna pytlíků

Další chybu můžeme vidět v jedné z častých scén seriálu. Předávka zboží mezi Jessem a Waltem v autě. Můžeme zde v jedné scéně vidět klasický pytlík a v druhé pytlík se zipem.

3. Šmírák kameraman

Manželku Waltera si zahrála skvělá Anna Gunn, která za své výkony získala hned několik ocenění. V jedné scéně se těhotná Skyler (Anna Gunn) chystá do vany a maže si své těhotenské břicho olejem. Můžeme na jednom záběru vidět ruku kameramana, která je vidět v odrazu zrcadla.

KOUKNI SE  Terminátoři – od nejhorších po nejlepší

4. Poblázněné váhy

Zde se jedná o scénu, ve které vidíme rozhovor mezi Waltem a Saulem. Další úspěšnou postavou seriálu, která dokonce získala svůj vlastní seriál. V jedné scéně jsou váhy nevyvážené a v následující zas vyvážené, jakoby na ně někdo položil závaží.

5. Rotace batohů

Takové ty chyby, ve kterých vidíme předměty držené v jedné ruce a v jiném záběru zas v druhé jsou naprosto běžné. Jedna taková z tohoto seriálu. Když Skyler mluví se svým manželem o Jessem, drží batoh nejdříve v jedné ruce a v následujícím záběru ve druhé. A takto se jeho pozice mění pořád v průběhu celé scény.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × 2 =