Filmové chyby v původní sérii Star Wars

Minule jsme si ukázali nějaké chybičky v “nové” trilogii Star Wars. Ta svého předchůdce nikdy úplně nepředčila. To zejména proto, že původní filmy z konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let položily určitý nový technologický milník. Byla to velká událost, když se v kinech začal promítat první díl s názvem Nová naděje s Harrisonem Fordem, Markem Hamillem a Carrie Fisher v hlavních rolích. George Lucas a jeho tým přišel s něčím novým. Přivedl sci-fi na úplně jinou úroveň. Dnes s odstupem těch dlouhých let se nám již samozřejmě zdá, že po technologické stránce jsou filmy otřesné, ale v té době to bylo něco nevídaného. Skvělá výpravná trilogie si získala miliony fanoušků po celém světě a dodnes jsou filmy původní série hodnoceny jako nejlepší Hvězdné války všech dob. Podívejme se ale na pár chyb, kterých si lze ve filmech všimnout. Samozřejmě. Jsou jich stovky. I když filmy stály obrovské peníze, tak v tehdejší době nebylo možné takto náročný film natočit bez nedostatků.

5Zbrklý stormtrooper

Hned v počáteční scéně prvního filmu, kdy na palubu povstalecké lodi vnikne skupina vojáků impéria pod vedením lorda Vadera, je vidět úsměvná situace. Je vidět, že chudáci v maskách vlastně moc neviděli na cestu. Protože jeden z nich se praští o automatické dveře. V přepracované verzi je tato scéna upravena, ale v originále je jasně postřehnutelná.

4Nový člen posádky

V takto náročných filmech se občas stává, že nějaký člen štábu prostě zapomene utéci ze záběru. Jako tomu bylo při scéně, ve které je záběr na Hana Sola v kokpitu Milenium Falcona. Ten se na něco soustředí a v pozadí mezitím je vidět chlapíka v zeleném triku, jak se snaží dostat ze záběru.

KOUKNI SE  Nejvýdělečnější animované filmy všech dob

3Ach ty lesklé věci

Ve druhém díle Impérium vrací úder už je vidět trošku technologický pokrok od prvního dílu. Je to logicky způsobené reálným pokrokem technologií. Jedna malá chybička, kterou bych vypíchl, je při scéně, ve které Žvejkal sbírá kusy svého ubohého robotického přítele C3Po. Při pohledu na jeho lesklou robotickou hlavu je v odrazu vidět kamera a dokonce i několik členů štábu.

2Landův oblek

Lando Carlisian je jeden z nejikoničtějších zrádců ve filmové branži. Naštěstí je to jeden z těch, který si dokáže svou vinu přiznat a napravit to. V jedné scéně ze třetího dílu je jasně vidět docela velká chyba na jeho oblečení. Ve dvou po sobě jdoucích záběrech se mu totiž kompletně změní oblečení.

1Ewok

Jednou z ikonických postav je rozhodně rasa Ewoku na planetě Endor. To jsou roztomilí malí medvídkové, kteří se však umí také dost slušně prát a třem hrdinům této hvězdné ságy pomohou porazit nepřátele Impéria, kteří neohrožují jen samotné hrdiny, ale také domovskou planetu těchto medvědočlovíčků. V jedné scéně je vidět místo celkového kostýmu medvídka postava herce uvnitř kostýmu. Oči medvídkovi chybí a za nimi jsou vidět oči skutečného herce.

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.moviemistakes.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 + two =