Letošní BlizzCon se opravdu nesl ve znamení velkých oznámení. Nové Diablo, pokračování úspěšného Overwatch a nezapomnělo se i na legendární World of Warcraft. Ten se dočká nového rozšíření.

Blizzard se letos opravdu snaží hráčům naservírovat opravdové pecky. Jakoby se snažil odčinit minulé roky, kdy v podstatě nic zajimavého nepředstavoval. Mě osobně nejvíce potěšilo oznámení Diablo 4, které slibuje návrat ke kořenům série. Snad se sliby vývojářů vyplní. Více o tom v článku zde.

Nesmrtelný World of Warcraft

Blizzcon však nebyl jen o Diablu. Na své si přišli i fanoušci legendárního a troufám si říct nesmrtelného MMORPG World of Warcraft. Zatím poslední expanze hry Battle for Azeroth v srpnu oslavila rok od vydaní. Nyní tu však máme již další rozšíření, které nese název Shadowlands.

To se ponese v duchu zásadních změn. Například maximální úroveň postavy byla snížena. Nyní se dostanete jen na level 50. To by podle vývojářů melo mít za následek lepší vybalancování hry a celkovou přehlednost. Samozřejmostí bude výraznější posílení postavy během každého nového levelu. Sahdowlands nabídne pět nových oblastí. Bastion, Maldraxxus, Ardenweald, Maw a Revendreth. Každá oblast bude obsahovat frakci, ke které se hráč připojí. Poté bude následovat její příběh. Volba se ale odrazí i v postupně získávaných schopnostech a dalších bonusech za vztahy s ostatními členy daného klanu. Nová bude i tvorba postavy. Ta bude údajně detailnější než kdy jindy. Ochuzení nebudou ani stávající hráči. Ti budou moci postavu doupravit v holičstvích v herním světě. Cena rozšíření Shadowlands je stanovená na 40 dolarů. Jak už je zvykem, k dispozici budou i vyšší a samozřejmě dražší edice, které však pochopitelně nabídnou řadu bonusů.

KOUKNI SE  Nintendo Switch pokořilo v Evropě další milník. Prodalo se přes 10 milionů kusů.
Předpovědi nelhaly, Overwatch dostane druhý díl

Blizzard se rozhodl potěšit i fanoušky multiplayerové střílečky Overwatch. Letos jim však nenadělí novou postavu nebo herní mapy, ale rovnou pokračování. Ano, uniklé informace nelhaly. Chystá se OverWatch 2. Podle zatím dostupných informací se dočkáme nových herních map, nových hrdinů, nepřátel a frakcí, nových Hero a co-op misí a v neposlední řadě i samozřejmě technickéhovylepšení. Především tedy nové, lepší grafiky. Moc se toho zatím neví, ale další informace budou brzy k dispozici.

Hearthstone je stále na vrcholu

Další rozšíření je k dispozici i pro karetni hru Hearthstone. Nese název Descent of Dragons a do hry přidává nový příběh, spousty vedlejších questů, přes stovku nových karet a hlavně mód Battlegrounds. tento m´d je pro osm hráčů, kteří si najímají armádu automaticky ovládaných válečníků. Žánr auto-battler, do kterého patří například Auto Chess nebo Dota Underlords, nabírá stále na větší popularitě. Proto je režim Battlegrounds bezvýhradně tímto žánrem inspirován. Rozšíření vychází 10. prosince a již nyní jej lze předobjednat. Standartní edice vyjde na 50 eur. Dražší edice s mnoha bonusy na 80 eur.

Musím uznat, že se letos Blizzard opravdu pochlapil. Za mě je největší peckou určitě oznámeni rubačky Diablo 4. Nemyslím si ale, že by představení Overwatch 2 nebo rozšíření Shadowlands do WOWka bylo menší senzací.

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × four =