World of Warcraft Classic se těší velkému zájmu, má to však háček

Legendární MMORPG World of Warcraft se po necelých patnácti letech vrací na úplný začátek. Hráči jsou nadšení. Bohužel to má jeden háček.

Už to bude skoro patnáct let, co se na obrazovkách monitorů poprvé objevilo onlinové RPG ze světa Warcraftu. Od samého začátku byl o World of Warcraft mezi hráči enormní zájem. I přes platební model, se hře podařilo atakovat tak obrovská čísla v počtu aktivních hráčů, že se ostatním online hrám o těchto číslech mohlo jen zdát. Velkému zájmu se hra těší i v současnosti. I když od původní hry se současná verze značně liší. Hlavně tedy v použitých mechanikách, nových postavách a předvším v rozsáhlosti celého světa. Pro ty, kteří milují nostalgii a chtěli by zavzpomínat na staré dobré časy, Blizzard otevřel nové servery, na kterých si můžete zahrát World of Warcraft v takovém stavu, jako byl před necelými patnácti lety a vydáním celkem sedmi datadisků, které hru značně obohatily. Dodejme, že ten poslední, Battle for Azeroth, vyšel před rokem.

Jak to vypadá, o World of Warcraft Classic je opravdu zájem. A dokonce i větší, než samotný Blizzard předpokládal. Například na Twitchi sledovalo hru v den vydání přes milion diváků. Extrémní zájem hráčů se však negativně podepsal na přihlašování do samotné hry. Údajně se tvoříly i několikahodinové fronty, které čítaly až dvacet tisíc hráčů. Blizzard se domníval, že je na úvodní nápor dokonale připraven. Aktivní upozorňování na plné servery a rozdělování hráčů pomocí vrstev se však ukázalo jako nedostatečné. Navíc, co se týče vrstev, které Blizzard pozdějí odstraní, ty mohou přidělat hráčům další vrásky na čele. Protože, i když své kamarády pozvete do party, nic vám nezaručí, že budete opravdu hrát spolu. Dalším problémem je i udajné odpojování během samotného hraní. Násobeno neuměrným čekáním při přihlášení je to celkem velký problém.

KOUKNI SE  Command & Conquer v novém kabátě již má datum vydání

Abych však tenhle článek nekončil na negativní vlně, musím na závěr prohlásit, že Blizzard si s těmito problémy určitě brzo poradí. A oddadní hráči mu leccos prominou. Proto věřím, že World of Warcraft Classic čeká světlá a zářná budoucnost.

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 4 =