Hearthstone: Karty, které změnily herní svět

Každý správný hráč počítačových her již někdy slyšel o herní sérii Warcraft. Jejím autorem je slavné herní studio Blizzard Entertainment. První hra spatřila svět již v roce 1994 a nesla název Warcraft: Orcs & Humans. Následovalli další dva tituly a poté vydali roku 2004 nejslavnější MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) na celém světě. World of Warcraft se stal během chvíle herní bombou a ještě do minulého roka se jednalo o nejhranější hru na světě. Studio Blizzard rozšířilo svůj fantazy svět o několik dalších datadisků a  v roce 2014 konečně vydalo karetní hru s názvem Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Velkou inspirací byla další karetní hra Magic: The Gathering, která vydala svůj první balíček karet roku 1993 a ještě v letošním roce měla kolem 20 miliónů hráčů. Hearthstone je na rozdíl od Magicu v digitální formě a také měl mnohem větší úspěch, jelikož si během dvou let získal přes 40 miliónů hráčů.

Hearthstone-2V každé hře proti sobě bojují dva hráči, každý z nich začíná s 30 životy. Ten hráč, kterému jako prvnímu klesne zdraví pod nulu, prohrává. Před každou hrou si zvolí jednoho z devíti hrdinů a k němu předem vytvořený balíček. Každý balíček obsahuje 30 karet, rozdělených do čtyř skupin: common, rare, epic a legendary. Tyto skupiny definují cenu karty a zároveň většinou platí, čím kvalitnější karta, tím lepší efekt. Mimo kvality se rozlišují „class“ karty a „neutral karty“. Class karty můžou být použiti pouze u jediného hrdiny, každý hrdina má tedy svou nabídku těchto karet. Jak z názvu plyne, neutral karty se dají použít v jakémkoliv balíčku u jakéhokoliv hrdiny. Každá karta má svoji cenu many. Hráč začíná s 1 dílkem many a každé kolo mu jedno přibyde. Před sebou máte hrací pole, ve kterém může mít maximálně 7 minionu, neboli postav, které „za vás bojují“. Každý minion má útok a životy, oboje vyznačené od 0-12, kdy 12 je nejvíce. Druhým druhem karet jsou kouzla, ty mají efekt až po zahrání karty a většinou tak lze pouze jednou.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Hra je free to play, což znamená, že se dá zadarmo stáhnout a hrát. Aby jste si hru opravdu užili, musíte mít dobré karty. Karty lze získat několika způsoby. První z nich je nejjednodušší, jelikož nic nestojí. Každý den máte náhodný úkol, za který získáte od 40-100 goldů. Jeden přídavný balíček stojí 100 goldů a obsahuje pět náhodných karet náhodné kvality, nicméně minimálně jedna rare je garantována. Druhý způsob je craftění, kdy máte možnost za použití tzv. arcane dust vytvořit kartu dle libosti. Tento proces je velice nevýhodný, jelikož dust získáte pouze zníčením karty, za kterou získáte pouze 1/4 její ceny tzn. za 4 legendarní karty můžete vycraftit 1 libovolnou kartu. Třetím způsobem je hraní arény. Vstup do ni stojí 150g nebo necelé 2 eura. Nabídnou se vám 3 hrdinové a po zvolení jednoho se vám postupně nabízí 30 karet, vždy máte volbu ze tří. Čím více her s tímto balíčkem vyhrajete, tím větší odměna na vás čeká. Pokud prohrajete 3x, hra pro vás s tímto balíčkem končí, pokud 12x, vyhráli jste. Poslední způsob je nejdražší, jelikož musíte investovat reálné peníze. Pokud jste se do hry vžili, jednou vás to čeká ať chcete, nebo ne. 60 balíčků stojí 64 euro. Šance že naleznete v 1 balíčku legendární kartu je kolem 10%, tak si můžete vypočítat, zda se vám to vyplatí nebo ne. Stejně to pokaždé uděláte, sám to znám.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Kromě základních karet, které se vám odemknou po odehrání tutorialu a klasických karet, které získáte způsoby výše uvedené, existuje ještě mnoho dalších dodatků a dobrodružství. Dodatky vám Hearthstone-packpouze odemknou další druh přídavných balíčku, s jinými, novými a většinou lepšími kartami. Dobrodružství je speciální okno, které vás zavede do hry se speciálními npc monstry a bossy. Po poražení každého levelu se vám odemknou nové karty. Protože je hra velice populární, Blizzard pracuje jak to jen jde. Za tento rok byly vydány dva dodatky a tři dobrodružství. Samozřejmě každé z nich je jedna obrovská mašina na peníze.

Kromě dobrodružství a klasické oddechové hry existuje ještě ranked mod, ve kterém se snažíte vyšplhat co nejvýše a porazit co nejvíce hráčů. Nejhorší rank je 25. a ten nejlepší je legend, ve kterém se nacházejí ti nejlepší hráči na serveru (Asia, Evropa a America). Ti nejlepší z nejlepších mají možnost se probojovat do prestižních soutěží a vyhrát i peněžní odměny.

Hearthstone-adventure
Nabídka dobrodružství

Z grafického hlediska je hra poměrně jednoduchá, tzn. že i slabší počítače by ji měli bez problému zpustit. Prostředí vás doopravdy přesvědčuje, že jste ve světě Warcraft, otevřeli jste hrací plošinu a hrajete karty s vašim přítelem. Funguje spíše jako oddechová hra, i když je to žrout času a převážně peněz. Co se peněz týče, ty si Blizzard dokázal vydělat již odjakživa. Hearthstone se dá hrát na Microsoft Windows, OS X, IOS i android, takže vlastně všude a kdykoliv.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Hra je free to play, pokud si myslíte, že vás bude bavit, stačí se zaregistrovat zde. Přeji příjemnou zábavu.

Alexander Nardelli

Hearthstone-Leeroy-Jenkins
Leeroy Jenkins, ikona Hearthstone
Předchozí článekRECENZE: Co už nemusí řešit žena 18+
Následující článekRecenze: Hunger Games: Síla vzdoru 2. část mrhá potenciálem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 − 5 =