Děti z hororů – kde jsou, co dělají a jak dnes vypadají

Zajímalo vás někdy, čím se dnes živí Samara z Kruhu? Jestli klučina z Šestého smyslu stále vidí mrtvé lidi? Jak dnes vypadají sestry Gradyovy z Kingova hororu Osvícení nebo co dnes dělá satanem posedlá dívenka z Vymítače ďábla? Pokud jste alespoň jednou odpověděli, že zajímá, tak jste tady správně. Protože na následujících řádcích se dozvíte, kde jsou, co dnes dělají a jak vypadají dětští představitelé z kultovních hororových snímků.

1Daveigh Chase; David Dorfman – Kruh

Daveigh Chase

Dětskou herečku Daveigh Chase byste ve filmu nejspíš nepoznali. Sehrála totiž roli děsivé vraždící dívky z televize. Tatáž mladá herečka propůjčila hlas postavě jménem Lilo z animovaného filmu Lilo a Stitch a postavě Chihiro ze snímku Spirited Away. Ztvárnila také postavu Samanthy Darko v kultovní klasice Donnie Darko po boku vzrůstající hvězdy Jakea Gyllenhaala a samozřejmě v nepodařeném pokračování z roku 2009 s názvem Samantha Darko. Nesmím ještě zapomenout na dramatické sci-fi Stevena Spielberga A.I. Umělá inteligence, kde se objevila také. Její zatím poslední velkou rolí je Rhonda Volmer ze seriálu Velká láska vysílaný na stanici HBO. V současnosti se více zaměřila na svou pěveckou kariéru.

David Dorfman

David Dorfman svou Aidanovou roztomilostí lehce prozařoval temný příběh, který vyprávěl dnes již kultovní hororový Kruh. Ještě před Kruhem sehrál menší roli v dobrodružné sci-fi komedii Galaxy Quest. Později se objevil v remaku Texaského masakru motorovou pilou z roku 2003 a v pokračování Kruhu, který už tak velký úspěch nesklidil. Nespokojený s dobýváním filmového světa, obrátil svůj zrak na vyšší vzdělání. Ve třinácti letech navštěvoval UCLA, se kterou válčil ale nakonec úspěšně dokončil. V osmnácti letech byl přijat na právnickou školu na Harvardu.

2Miko Hughes – Hřbitov domácích zvířátek

Svou debutující rolí v hororu podle stejnojmenné knihy Stephena Kinga si Miko Hughes řekl minimálně o pozornost. Není divu, že se objevil v několika následujících populárních snímcích jako Policajt ze školky s Arnoldem Schwarzeneggerem, Apollo 13 nebo Mercury. Svou první seriálovou roličku sehrál v seriálu Plný dům. A to mu byl teprve rok. Od té doby zahrál několik cameí a byl hostujícím hercem v několika dalších seriálech jako například Pobřežní hlídka, Beverly Hills 90210, Merlose Place, Chůva k pohledání, Život s Louiem, Arnoldovy patálie nebo Veronica Mars. Jeho herecká kariéra v oblasti filmu stále pokračuje. S tím rozdílem, že v posledních letech se objevuje v průměrných až podprůměrných komediích.

3Lisa a Louise Burns; Danny Lloyd – Osvícení

Lisa a Louise Burns

Lisa a Louise jsou ve skutečném životě dvojčata. V psychologickém hororu Osvícení podle knihy Stephena Kinga ztvárňují děsivé sestry Gradyovy, které ve filmu vypadají jako dvojčata, ale podle knižní předlohy musí být brány jako sestry ve věku 8 a 10 let. Přes úspěch, jaký film zažil se ani jedna ze sester nikdy před filmovými či seriálovými nebo televizními kamerami znovu neobjevila. Šlo o jejich první a poslední hereckou zkušenost. Dvojčata se bok po boku objevili na oslavách 50. výročí filmu Dr. Strangelove režiséra Stanleyho Kubricka.

Danny Lloyd

Danny Lloyd jako další dětský herec úspěšného psychologického hororu. Klučina, který hrál syna později vyšinutého Jacka Nicholsona neměl po celou dobu natáčení tušení, že jde o hororový film. Osvícení dlouho považoval za drama o rodině žijící v odlehlém hotelu. Po Osvícení sehrál ještě několik dalších rolí, ale nakonec u herectví dlouho nevydržel. Do dnešních dní vystřídal desítky nejrůznějších pracovních zařazení. Od chovatele prasat po středoškolského profesora biologie.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

4Danielle Harris – Halloween 4

Další z dětských hereček, která začínala v hororových filmech. V jedenácti letech se poprvé objevila v hororové sérii, která se letos dočkala veleúspěšného plnohodnotného pokračování, které navazovalo na původní snímek. Harris v podstatě naskočila do rozjetého vlaku s účastí na Halloweenu 4 a 5. Filmy nebyly moc kvalitní, ale pro Danielle znamenaly určitý start její kariéry. Na hororech si v podstatě vybudovala svou kariéru. Kromě Posledního skauta a Zachraňte Willyho! má na svém kontě celou řadu průměrných hororových snímků. Jako například Temná legenda, Left for Dead, Halloweenské remaky Roba Zombieho, Vrah s chromovou maskou, See No Evil 2, Děs po setmění, Havenhurst a spousta dalších.

5Alex Vincent – Dětská hra

Alex Vincent je nejznámější svou rolí Andyho Barclaye v hororové sérii o vraždící panence posedlé duší sériového vraha. Ústřední dětskou roli sehrál v první a druhé Dětské hře. Dnes se Alex vydal trochu jiným směrem. V roce 2013 Vincent sehrál coby Andy Barclay cameo v Chuckyho sérii s názvem Chuckyho kletba. Loni se objevil také v momentálně posledním sedmém díle s názvem Chuckyho kult, který šel pro změnu rovnou na DVD a Blu-ray i u nás. Mimo tyto dvě herecké odbočky se jinak naplno věnuje zvučení, scenáristice, fotografování a také vydal pár knih o poezii.

6Harvey Stephens – Satan přichází

Harveyho Stephense si diváci nejlépe pamatují, když sehrál roli Damiena Thorna, kluka ze Satanova sémě v jedné z dalších hororových klasik jménem Satan přichází. Sehrál svou roli natolik přesvědčivě, že mnozí diváci nevěřili, že svou posedlost ďáblem hraje. Režisér hororu Richard Donner se k roli dostal poté, co ho Stephens zbil a opakovaně kopl do varlat. To zní ještě víc krutě, když vezmete v potaz, že v té době byly Stephensovi čtyři roky. Nakonec Stephens od herectví odešel, i když si odbyl jedno drobné cameo v remaku stejnojmenného filmu z roku 2006 v roli televizního reportéra. Dnes se věnuje spíše obchodováním s akciemi a nemovitostmi. Je ženatý a má jedno dítě.

7Kyle Richards – Halloween

Kyle Richards svou hereckou kariéru odstartovala, jak nejlépe mohla. Účastí na kultovním hororu Johna Carpentera Halloween coby malá devítiletá holka. O rok dříve si zahrála v amerických hororech Sežráni zaživa a Auto. S postupujícím věkem začala její herecká kariéra degradovat. Ve filmové kariéře se dospívající dívce příliš nedařilo. Horory Lesní duch a Zlá půlnoc a komedie Trhni si! nebo Pařba všech pařeb: Poslední kocovina díru do světa neudělaly. Naopak velice rychle upadly do zapomnění. V seriálové tvorbě se herečce dařilo lépe. Vedle seriálů Beverly Hills 90210Sedmé nebe a Kriminálky Las Vegas sehrála největší roli v dramatickém seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. Momentálně je pevnou součástí amerického pořadu Real Housewives of Beverly Hills.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

8Linda Blair – Vymítač ďábla

Linda Blair sehrála svou posedlost ďáblem tak dobře, že si vysloužila nominaci na Oscara. A to Lindě bylo tehdy pouhých dvanáct let. Člověk by čekal, že po tomto úspěchu a raketově rostoucí popularitě bude dostávat jednu nabídku za druhou. Nabídky přicházely. Akorát z úplně opačného konce filmové tvorby. Napříč devadesátými léty minulého století Blair hrála především v nízkorozpočtových hororových filmech béčkové až céčkové kvality. V roce 2006 se jako hostující hvězda objevila v nekonečném mysteriózním seriálu Lovci duchů (epizoda s názvem „Obvyklí podezřelí“) jako detektivka Diana Ballard. Čas od času si zahraje několik malou roli, ale naplno se věnuje své charitativní organizaci The Linda Blair WorldHeart Foundation, která pomáhá opuštěným zvířatům nalézt nový domov a aktivně bojuje proti týrání zvířat.

9Isabelle Fuhrman – Sirotek

Herečka narozená v roce 1997 má stále před sebou nadějnou kariéru. Její první role osiřelé Ester v mysteriózním hororovém dramatu Sirotek byl okamžitý úspěch stejně jako její druhá role v méně známém hudebním dramatu Hounddog z téhož roku. Do dnešních dní si zahrála v prvních Hunger Games, v pokračování ruské animované pohádky Sněhová královna, v dobrodružném komediálním dramatu Dear Eleanor nebo v letošním fantasy hororu Down a Dark Hall. V roce 2009 si zahrála v remaku Kukuřičných dětí. Film vznikl pouze pro televizi, a ještě dopadl naprosto katastrofálně v každém ohledu. Neúspěchy Isabelle neodradily. V kombinaci s nabídkami na seriálové i filmové role, které stále má, to s dalším budoucím úspěchem nevzdává.

10John Franklin – Kukuřičné děti

John Franklin, rodák ze Chicaga má podle některých diváků evropské rysy. A není se čemu divit. Jeho první generace rodiny pochází z Polska. Jeho hereckým debutem byl horor Kukuřičné děti podle povídky Stephena Kinga. Film sice sklidil rozpačité reakce, ale z Franklina udělal hvězdu. Mezi jeho nejznámější role patří postava bratrance Itta z populární opravdu černé komedie s nádechem hororu, Addamsova rodina 1 a 2. Ještě předtím se objevil v první Dětské hře. V roce 1999 se v jednom z posledních filmů své kariéry vrátil ke Kukuřičným dětem. Konkrétně v šestém pokračování s podtitulem Návrat Izáka. Po událostech z 11. září se rozhodl, že chce světu zanechat větší odkaz, než je postava bratrance Itta. Ukončil svou hereckou kariéru a začal pracovat jako učitel angličtiny v Kalifornii. „Vyučování se perfektně hodí pro můj herecký talent a mohu tak ovlivnit životy více osobně,“ prohlásil Franklin.

11Heather O´Rourke – Poltergeist

Nadějná dětská herečka se proslavila rolí malé holčičky ve všech třech filmech nesoucích název Poltergeist. Přestože se z hitu stal pouze první film. Zbylé dva snímky už takovou díru do světa hororů neudělaly. Mezitím byla také obsazená coby hostující hvězdička v komediálním rodinném seriálu Happy Days. Heather bohužel opustila svět ještě jako dítě. Již během natáčení třetího Poltergeista se u Heather projevovaly příznaky Crohnovy choroby. Nemocí, kterou trpěla se nadějné velice mladé herečce stála osudnou. Prvního února dostala srdeční zástavu. V nemocnici holčičce dokázali pomoct pouze na chvíli. V nemocnici zjistili, že Heather prasklo střevo. Ani okamžitá operace dívence nepomohla. Tělo si s agresivní infekcí a šokem nedokázalo poradit. Heather O´Rourke ještě téhož dne odpoledne zemřela ve věku pouhých 12 let.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

12Chloe Grace Moretz – 3:15 zemřeš

Chloe se narodila do neherecké rodiny (matka – zdravotní sestra; otec – plastický chirurg). Přesto se z ní dnes stala jedna z hodně sledovaných mladých hereckých nadějí. Rodiče pracují ve zdravotnictví, ale minimálně dvě jejich děti se vydaly na hereckou dráhu. Chloe to vzala za jiný konec než její bratr. Hrát začala v hororových filmech. Hned první film obsazený známými herci a inspirovaný skutečnými událostmi tehdy sedmileté dívence přinesl uznání od kritiků. Přestože snímek příliš nadšené ovace nesklidil. Řeč je o mysteriózním hororu 3:15 zemřeš.

O rok později své filmové portfolio rozšířila hned o tři filmy. Komorní horor Zombies, mysteriózní horor Room 6 a komedii Agent v sukni 2. Tak dlouho střídala účast na hororech nevalné kvality (Kazatel smrtiOko) a komediích (Bolt pes pro každý případ), dokud nepřišla trefa do černého.

Filmové zpracování komiksovky od Marvelu, kde vystupují úplně obyčejní lidé bez nějakých zvláštních schopností udělal s malé Chloe Grace Moertz dětskou hvězdu první velikosti. Spousta diváků si oblíbila její postavu Hit-Girl v komediální ne/superhrdinské jízdě pod názvem Kick-Ass. Právě film Kick-Ass byl její odrazovým můstkem, díky kterému stoupá stále výš. Do dnešních dní si zahrála například v americké verzi klasického španělského fantasy hororu Ať vejde ten pravý. Martin Scorsese Chloe obsadil do rodinného dobrodružství Hugo a jeho velký objev. Tim Burton mladou herečku obsadil do svého komediálního fantasy hororu Temné stíny. Následoval Kick-Ass 2, remake Carrie, akční Equalizer, sci-fi Pátá vlna, životopisné drama Mozek v plamenech a remake mysteriózního hororového thrilleru Suspiria. V jednadvaceti letech toho má na kontě opravdu hodně. Takže s herectvím rozhodně nepřestane. Není žádné překvapení, že koketuje také s modelingem. Už od mala. Akorát v jejich dětském věku vypadalo modelingové vystupování jinak než dnes, když překročila dvacítku.

13Haley Joel Osment – Šestý smysl

Na počátku své kariéry patřil k jedním z nejlepší dětských herců. Dokazuje to také výčet filmů, ve kterých hrál. Od filmové klasiky jménem Forrest Gump, přes kultovní mysteriózním horor Šestý smysl s Brucem Willisem v hlavní roli po sci-fi drama A.I. Umělá inteligence z roku 2001. Poté se po talentovaném mladém herci na celých třináct let slehla zem. Vzkříšení herecké kariéry zažil v roce 2014. Nejprve hrál menší role v nízkorozpočtových filmech až se dostal zpět na výsluní. Zajímavé je, že návrat k úspěšnému herectví přišel skrze roli v těžce béčkové hororové komedii Kevina Smithe Mroží muž. Od té doby se objevil v komediích Vincentův světMe Him HerAlmost Friends a dalších. Do budoucna má v plánu další filmové projekty, takže určitě o něm neslyšíme naposledy.

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com, www.hollywood.com, www.shortlist.com, www.digitalspy.com

 

 

Ondřej Blahut

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × 2 =