Děsivě pravdivé příběhy skryté ve scénách známých filmů

Ani herci a herečky to kolikrát nemají jednoduché. Někdy jim jde skutečně o život. I při obyčejném natáčení. Vybral a sestavil jsem pro vás seznam těch nejvíc děsivě pravdivých příběhů skrytých ve scénách známých filmů. Neuvěříte, co všechno si museli prožít herci, herečky i kaskadéři během natáčení jednotlivých filmů.

1Smrtonosná past – Bruce Willis

Role policisty Johna McClane definitivně proslavila Bruce Willise coby herce v celosvětovém měřítku. Smrtonosná past Willisovi otevřela bránu do světa Hollywoodu. Se slávou, penězi a úspěchem utrpěl herec také jedno zranění. Při natáčení filmu přišel odborně řečeno o dvě třetiny sluchu na levé ucho. A to permanentně. Nešlo o žádné dočasné zranění, jak tomu často u herců bývá. Willis dodnes téměř vůbec neslyší na levé ucho. A to kvůli jediné scéně. Ve scéně, kde se Willis naležato krčí pod vážně malým stolem a musí vystřelit jeden extra hlasitý slepý náboj. Pistole v blízkosti uší a extra silný zvuk v malém polouzavřeném prostoru udělaly své. A herci způsobily trvalé následky.

2Orel Deváté legie – Channing Tatum

K dosti kurióznímu a hodně nepříjemnému zranění došlo také při natáčení historického dobrodružného dramatu Orel Deváté legie. Při natáčení panovalo chladné počasí, a tak se herci i štáb museli zahřívat nejrůznějšími způsoby. Při jedné takové ohřívací pauze nejmenovaný zaměstnanec omylem polil herce Channinga Tatuma vařící vodou. Bohužel pro Tatuma si vařící voda našla cestu až k jeho přirození. Trvalo hodinu, než herce dovezli do nejbližší nemocnice, kde Tatumovi píchli morfium proti bolesti a ošetřili opařeniny intimních partií. To muselo zatraceně hodně bolet.

3Umučení Krista – Jim Caviezel, Jan Michelini

Kvůli natáčení historického filmu podle skutečných událostí došlo k více než jedné nehodě. Asistenta režiséra Jana Micheliniho zasáhl blesk. Hned dvakrát. Hlavní herce Jima Caviezela, který ztvárnil postavu Ježíše Krista, zasáhl blesk při natáčení jednou. Zato protrpěl hypotermii (podchlazení organismu) a plicní infekci. Při nošení skutečně těžkého kříže si také pohmoždil rameno.

4Syriana – George Clooney

V roce 2005 během natáčení filmu Syriana si herec George Clooney přivodil velmi nepěkné zranění. Při jedné scéně si při provádění kaskadérského kousku nepříjemně poranil páteř. Došlo k tomu, když Clooney nešťastně spadl ze židle. Poranil si páteř a začala mu téct z nosu spinální tekutina, která se nachází v páteři. Clooney později dodal, že bolest během léčení byla natolik nesnesitelná, že uvažoval o ukončení svého života.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

5Rocky IV – Sylvester Stallone

Také herec Sylvester Stallone si prožil své. I když si za to mohl tak trochu sám. Ke svému těžkému zranění přišel při natáčení čtvrtého Rockyho. Právě když se natáčelo cvičné kolo. Stallone požádal Dolpha Lundgrena (Rockyho protivník ve čtyřce), aby se do tohoto boxerského souboje s ním skutečně opřel po dobu 15 vteřin. I tak krátká doba stačila k vážným zdravotním komplikacím. Stallone si tímto požadavkem přivodil otok perikardiálního vaku kolem jeho srdce. Kvůli závažnosti zranění musel být na pohotovost transportovaný vrtulníkem. Pojišťovna si nejprve myslela, že si herec dělá legraci, protože takové zranění může způsobit prudké naražení hrudníku na volant. Stallone na to odvětil: „Viděli jste někdy Dolpha Lundgrena? To je kamion. On je volant, který mi toto zranění způsobil.“ Pojišťovna později uznala nárok na úhradu léčebných výloh.

6Návrat do budoucnosti 2 – Cheryl Wheeler Duncan

Jako členka Griffovy bandy, kaskadérka Cheryl Wheeler Duncan byla poslaná s dalšími třemi kaskadéry na hoverboardech vstříc oknu soudní budovy. Její plošinka a součást hoverboardu se nečekaně rozletěla a kaskadérka tvrdě a velice rychle narazila do sloupu budovy. Když se ostatní dostali oknem do budovy, chlápek přes speciální efekty okamžitě zmáčkl tlačítko pro návrat plošinek. Sloup její pohyb zpomalil, jenže také dezorientoval a Cheryl spadla z šestimetrové výšky přímo na beton. Výsledkem byl závažný otřes mozku, rozbití levé strany obličeje a čelisti a ošklivá zlomenina ruky a zápěstí. Plné uzdravení obsahovalo hned několik operací. Cheryl tato nehoda neodradila. Ve svých padesáti letech stále pracuje jako kaskadérka.

7Transformers – prchající herci

K nepříjemnostem došlo také při natáčení prvních Transformerů. Ve scéně, kde Deceptikon připomínající obřího kovového škorpiona pronásleduje a následně zaútočí na skupinku přeživších amerických vojáků. Reakce a panický útěk vojáků není nijak předstíraný. Jde o jejich autentické tváře. Režisér toho docílil docela jednoduchým způsobem. Výskok Deceptikona z písku je ve skutečnosti pouze exploze prkna pod pískem. Vše ostatní je CGI. Jenže taková exploze by byla hercům nebezpečně blízko. May natočil scénu dvakrát. Nejprve samotný výbuch a poté prchající herce. Bay hercům jednoduše řekl, aby vzali nohy na ramena a neohlíželi se. Ať se děje, co se děje. Poté obě scény v postprodukci spojil do jediné. A výsledkem je skutečný děs v očích vojáků/herců, kteří prchají před obrovským mimozemským škorpionem z vesmíru.

8Poslední dům nalevo – Marc Schaffer

Při natáčení hororového thrilleru Wese Cravena Poslední dům nalevo došlo dokonce na výhružky smrtí. Herec Marc Schaffer dovlekl svou hereckou kolegyni na kraj útesu a vyhrožoval herečce, že ji shodí z útesu. A to všechno, protože se Schafferovi zdálo, že není v dostatečně velké hrané úzkosti. Zkrátka, že její strach není dostatečně věrohodný. Při natáčení filmu se navíc používala stoprocentně skutečná, plně funkční motorová pila bez jakýkoliv bezpečnostních pojistek.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

9Titanic – Kate Winslet a další herci

Bez problémů se neobešla ani tvorba na filmu Titanik režiséra Jamese Camerona. Fakt, že si herečka Kate Winslet při natáčení naštípla loketní kost a málem se utopila, je tak nějak známý. Méně známá a daleko kurióznější událost se odehrála v průběhu natáčení 9. srpna. Toho dne onemocnělo 80 členů posádky Titaniku najednou. Stěžovali si na halucinace. Poté co byla většina herců nuceně hospitalizovaná, přišlo se na to, že příznaky odpovídají požití PCP. Odborně Fencyklidin. Mezi dealery je známý pod názvem Andělský prach. Takže někdo přimíchal do jídla nebezpečnou halucinogenní drogu. Pachatel tohoto činu nebyl nikdy odhalen a dopaden.

10Expendables: Postradatelní 3 – Jason Statham

Samotné filmové záběry kteréhokoliv dílů Postradatelných vypadají samy o sobě nebezpečně. Jenže při natáčení trojky došlo ke skutečnému ohrožení života. Ve scéně, kde Jason Statham řídí vozidlo poblíž finální bitevní scény. Ve skutečnosti starému autu přestaly fungovat brzdy a herec spadl s vozem přímo do nedaleké vody. Naštěstí z toho vyvázl bez zranění. Hlavně díky tomu, že Statham je zároveň profesionálním potápěčem. Takže dokázal přežít tuto zkušenost s pachutí smrti. Přesto se na několik týdnů muselo přestat točit. Vozidlo bez brzd stihlo před pádem do vody zranit dva kameramany.

11Apokalypsa – zvíře

Kultovní dílo Francise Forda Coppoly popisující americké trauma z vietnamské války drží jedno nelichotivé prvenství. Nejde o problematickou produkci plnou členů štábu, kteří dělali jen problémy. Ani o herce Martina Sheena, který byl v průběhu natáčení věčně v lihu a depresích. Ani skutečná mrtvá těla použitá při natáčení nebo nepřístojnosti dalšího herce Marlona Branda. Ve filmu Apokalypsa došlo k reálné zvířecí oběti. Produkce to odůvodnila tak, že zvíře by stejně po pár dnech zemřelo. Tak pro mu trápení neurychlit. Nevím, nevím. Ani tak mi to nepřijde správné.

12Grinch – Jim Carrey

Kdo by neznal pohádky o zlém a nepřejícím tvorovi zelené kůže, Grinchovi. Samotný představitel Grinche, herec a komik Jim Carrey si prý s touto postavou prožil peklo. Latexová maska, kterou Carrey nosil, vynesla filmu Oscara za Make-up a cenu BAFTA za Masky. Herec řekl, že zkušenosti s maskou Grinche byly doslova pekelné. Každodenní nasazování umělých vlasů trvalo 3 hodiny a Carrey se v nich cítil dost omezovaný. Klaustrofobní obličejová prostetika vyvolávala u herce stavy zoufalství. Rozhodl se, že se poradí s někým, aby se mohl zbavit těchto svých nepříjemných pocitů. Pomoc přišla v podobě proti mučících technik od skutečného Navy Seala.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

13Harry Potter a Relikvie smrti část 2 – David Holmes

Jméno David Holmes fanouškům série o Harrym Potterovi nic neřekne. A není se moc čemu divit. David zaskakoval ve všech kaskadérských kouscích, na které si od prvního filmu Daniel Radcliffe netroufnul. Velmi brzy se z nich stali nejlepší přátelé. S příchodem posledního filmu dorazila také tragédie. Při jedné scéně, kdy zaskakoval za Radcliffea, byly efekty napodobující blízké výbuchy tak silné, že s kaskadérem mrštily o zeď. Davidova srážka se zdí těžce poškodila jeho krk. Zranění kaskadéra okamžitě a permanentně paralyzovalo. Herec navštívil svého přítele v nemocnici a později uspořádal charitativní aukční večeři. Výtěžek z akce putoval k rodině Davida Holmese, aby pokryly výdaje na lékařskou péči.

14Mechanický pomeranč – Malcolm McDowell

Mechanický pomeranč je považovaný za jeden z nejkontroverznějších filmů všech dob. Tudíž je jasné, že i tady došlo k nepěkným věcem během natáčení. V neslavnější mučící scéně filmu je postava herce Malcolma McDowella nucená sledovat hodiny dlouhé záběry plné násilí jako součást jeho léčby. Přesto, že při natáčení scény byl osobně přítomný skutečný lékař, aparát na hlavě herce způsobil McDowellovi lehké poškození rohovek. To by se nemělo stát, když měl štáb dohled skutečného lékaře.

15Podfukáři – Isla Fisher

Jednu takovou hororovou chvilku si prožila také herečka narozená v Ománu, Isla Fisher. A to při natáčení docela nevinně vypadajícího snímku Podfukáři. Když poprvé natáčela scénu, ve které je spoutaná v nádrži plné vody, stala se herečce jedna velká nepříjemnost. Uvolňovací část řetězu se zachytila o její kostým a nemohla se dostat ven. Pod vodou strávila nedobrovolně celé tři minuty a hrozilo, že se utopí. Přihlížející považovali její bušení na stěnu nádrže za součást kouzelnického představení. Kaskadér naštěstí na place herečku duchapřítomně včas zachránil.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.cracked.com, www.imdb.com, www.youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen − 13 =