Série Command & Conquer, která si prošla omlazovací kůrou, se ukázala v novém traileru. Navíc se pochlubila datem vydání.

O tom, že se chystá remasterovaná verze prvního dílu kultovní strategie Command & Conquer jsme již psali minulý rok na podzim. Článek si můžete přečíst zde. Zmiňovali jsme i navíc informaci, že se možná pracuje na předělávce prvního Red Alertu. Vše nakonec dopadlo nejlépe jak mohlo a hráči se mohou těšit rovnou na celou remasterovanou kolekci. Ta tedy obsahuje nejen původní Command & Conquer z roku 1995, ale i tedy první Red Alert, včetně jeho datadisků Covert Ops, Counterstrike a Aftermath. Doufám, že všichni milovníci strategií, stejně jako já, skáčou až do stropu.

Oproti původní verzi se bude remaster lišit především ve vylepšené grafice. Ta bude moct běžet až v rozlišení 4K. Co se ještě týče grafiky, ta prošla značným vylepšením, stejně tak i filmové sekvence mezi jednotlivými misemi a dokonce i herní hudba. Samotná hratelnost zůstala nezměněna. Drobných úprav se dočkalo uživatelské rozhraní a ovládání, tak aby vyhovovalo nárokům dnešních hráčů. Součástí kolekce bude i editor map a samozřejmě multiplayerový režim. Zajímavostí je, že na remasteru, kromě Electronic Arts, pracovalo i studio Petroglyph Games, jež je z velké části tvořeno bývalými zaměstnanci studia Westwood, které je podepsáno pod původními hrami série Command & Conguer.

Základní edice bude stát 19,99 euro, což je velmi příjemná cena. K dispozici budou i dvě sběratelské edice. Ta první láká, kromě samotné kolekce, na USB klíčenku, plakát, soundtrack a další drobnosti spojené se hrou. Ta druhá obsahuje navíc modely tanku Mammoth a věže Tesla Coil. Jelikož se však jedná o exkluzivní edici k výročí 25 let od vydání původní hry, odpovídá tomu i cena, která se vyšplhá na 149,99 euro. Což není zrovna málo. Command & Conquer Remastered Collection si můžete již nyní předobjednat, a to jak na Originu, tak na Steamu. Samotná hra pak vychází 5. června.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Martin Kudělka

Předchozí článekKoronavirus zasadil hernímu byznysu tvrdou ránu
Další článekLéčba a prevence pro každého v době koronavirové

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 + 20 =