Kvalitních strategií není nikdy dost. Bohužel jich v současnosti moc nevychází. Proto jsou hráči rádi za jakýkoliv kvalitnější počin. Naštěstí v poslední době vychází dost remasterů legendárních her. Vzpomeňme na Age of Empires. Teď je řada na Command & Conquer.

Původní Command & Conquer Conquer vyšel již v roce 1995. Na svědomí ho tehdy mělo dnes již neexistující studio Westwood. Nyní vlastní práva na celou sérii Electronic Arts. O sérii Command & Conquer nebylo dlouhé roky slyšet. Pokud tedy nepočítáme mobilní hru s podtitulem Rivals, která však neměla s původní hrou z hola nic společného a velkou díru do světa neudělala. Poslední dobou se však dost šuškalo o remasteru původní hry. A nyní je k dispozici krátké video ze hry.

Remaster pro Electronic Arts vytváří studio Petroglyph Games, které tvoří mnoho lidí z bývalého studia Westwood. Jak už jsme psali výše, to má na svědomí původní hru série. Podle vedoucího projektu, jímž je Jim Vessella, by hra neměla ztratit nic z původní atmosféry a nadále by měla zůstat v 2D zobrazení. Co se týče grafiky, ta by měla zvládat rozlišení až 3840 x 2160,což je 4K. Pro fajnšmekry bude hra obsahovat možnost přepnout pouhým stiskem tlačítka hru do původního rozlišeno 320 x 200. Všechny assety by měly být původní. Na konec zde máme skvělou zprávu pro fandy paralelní série Red Alert, mezi které se také řadím. Jim Vessella potvdil, že by se mělo pracovat i na remasteru legendárního Red Alertu. Uvidíme, kdy se dočkáme, jelikož oficiální data vydání nejsou zatím známa ani pro jednu z chystaných her.

KOUKNI SE  Na obzoru je nová česká hra a vypadá úchvatně

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × one =