Celebrity, které patří ke znovuzrozeným křesťanům

Seznamte se se známými tvářemi nejen hereckými, kteří se nakonec definitivně přiklonili ke křesťanství. A ne vždy k tomu došlo poté, co si sáhli na dno svých sil. Ať už za tím stála závislost na alkoholu či drogách nebo ztráta blízké osoby. Představují se vám slavní lidé, kteří se stali znovuzrozenými křesťany.

Chuck Norris

Snad o žádné osobě neexistuje tolik vtipů jako právě o herci Chucku Norrisovi. A proč vlastně? Nejspíš díky jeho bojovému umění a kopy z otočky, které předváděl v dnes již kultovním seriálu Walker, Texas Ranger. Život neměl nijak komplikovaný, ale těžkosti se mu nevyhnuly. Například smrt jeho otce při autonehodě. Po vystudování střední školy se dal k vojenskému letectvu. Během služby v Koreji se naučil svůj první bojový styl Tang Soo Do. Po návratu do USA se bojovým sportům začal věnovat profesionálně. Ke své víře se dostal nedlouho poté, ale žádné dramatičtější okolnosti nevedly k jeho znovuzrození v křesťana. Díky tréninkům s Brucem Lee a přátelství se Stevem McQueenem, který ho dostal do televize je známou osobností a mistrem světa v několika bojových uměních. V současném době si užívá zaslouženého důchodu. Je zbožným evangelikálem, odpůrcem potratů a podporuje užívání Biblí ve všech školách. Na kontě má také dvě křesťanské publikace a řadu článků a esejí.

Bob Dylan

Po mnoho let aktivní zpěvák, písničkář, hudebník, textař, nositel Nobelovy ceny za literaturu ale také herec a spisovatel se narodil v roce 1941 ještě s vlastním jménem Robert Allen Zimmerman. Od útlého mládí byl vychovávaný v duchu židovských hodnot. Po drobných alkoholických eskapádách a vrtkavé kariéře, ve které byl jednou nahoře a jednou dole, byl nucený okolnosti zamyslet se nad svým dosavadním životem. Profesním i osobním. Na konci 70. let 20. století prožil duchovní a duševní obnovu. Stal se znovuzrozeným křesťanem se vším všudy. A očividně to Dylanovi neskutečně pomohlo. První album Slow Train Coming plné křesťanské gospelové hudby přineslo Bobu Dylanovi cenu Grammy v kategorii Nejlepší mužský zpěvák za píseň Gotta Serve Somebody. Jako křesťan to neměl v hudební branži lehké ani růžové. Ale od duchovního obrození si nikdy nemohl sáhnout na dno.

George W. Bush

Názory na bývalého prezidenta George W. Bushe se liší od člověka k člověku. Jedni ho zbožňují, druzí ho nedokáží ani vystát. Čtyřicátý třetí prezident Spojených států amerických se narodil v roce 1946. Po letech, které strávil vymetáním večírků a pitím se v roce 1985 stal znovuzrozeným evangelickým křesťanem. Poté pronesl pro americký lid památnou větou. „Věřím, že Bůh promlouvá skrze mne. Bez toho bych nemohl vykonávat úřad prezidenta podle svého svědomí, vědomí a víry.“ Na kolik se mu podařilo dostát svých slov, musí posoudit každý člověk jednotlivě.

Jane Fonda

Známá a úspěšná herečka, producentka, bývalá modelka, spisovatelka a držitelka dvou Oscarů přišla na svět roku 1937. Dětství neprožila v příliš velikém klidu. Matky si moc dlouho neužila, protože v hereččiných deseti letech spáchala sebevraždu. Ve filmech a seriálech prošla mnoha pózami. Od oslnivé naivky po sex symbol. Zakusila roli revolucionářky, cvičitelky a prezidentky společnosti. Největších úspěchů dosáhla Jane Fonda jako herečka a filmová producentka. Než se stala křesťankou, za kterou se od roku 2001 osobně považuje, prošla si 35 let trvající bulimií a silnou kuřáckou závislostí. Známá byla také svou účastí na politických kauzách. Mezi nejkontroverznější aktivity z její strany patří odpor k Vietnamské válce a boj za práva původních obyvatel USA. Často aktivně protestovala proti válce v Iráku a násilí na ženách. O své víře otevřeně pohovořila ve své autobiografické knize My Life So Far. Řekla, že když v 60 letech stále ještě trpěla poruchou stravování, víra v Boha ji pomohla vrátit život a zdraví do správných kolejí.

Alice Cooper

Velice známý americký rockový zpěvák, hudebník a textař se narodil v Detroitu v roce 1948. Alice Cooper je pouze umělecký pseudonym. Cooperovo skutečné jméno zní Vincent Damon Furnier. Zpěvák se s náboženstvím setkával již od narození. Vyrůstal totiž v mormontské domácnosti a jeho otec byl kazatelem v kostele Ježíše Krista. K víře se dostal poté co si sáhl na své osobní dno. Drtivou většinu puberty a dospělého života strávil bojem se závislostí na drogách a alkoholu. „Pít pivo je jednoduché. Vymetat kluby a bary taky. Ale věřit? To je ta pravá, náročná výzva.“ Toto jednou před lety Cooper pronesl. Tak doufám, že mu to vydrží.

Johnny Cash

Pokud si myslíte, že to legenda country hudby měla jednoduché, tak jste na omylu. Ani takové zesnulé hvězdě jako je Johnny Cash se těžkosti života nevyhnuly. Předtím než prožil duchovní obnovu a začal věřit Bohu, kterému záleží na každém člověku, hodně koketoval s drogami. K jeho duševnímu obrození došlo v roce 1968. Po letech vztahu s Bohem si uvědomil, že Bůh sám je něco jako droga. S tím rozdílem, že pocit štěstí, lásky, radosti a míru nevyprchá druhý den. Jak je tomu u drog jakéhokoliv druhu. Když člověk v Boha skutečně a upřímně věří, tyto pozitivní pocity nikdy nevyprchají. A s tímto vědomím spokojeně zemřel ve svých jedna a sedmdesáti letech.

Charlie Sheen

Nejspíš si říkáte: „Co tady dělá jméno Charlieho Sheena a máte právo se ptát.“ Známý herec, kterého proslavila role sukničkáře Charlieho Harpera ze seriálu Dva a půl chlapa proslul také díky svým výstřelkům a problémům s drogami a alkoholem. Právě Sheenova drogová aférka měla za následek jeho vyhazov z úspěšného komediálního seriálu, kde strávil mnoho let. Poprvé v roce 1997 o sobě prohlásil, že se stal znovuzrozeným křesťanem. Dlouho to herci nevydrželo, protože necelý rok po tomto veřejném prohlášení musel být hospitalizovaný právě kvůli předávkování drogami. Samozřejmě můžete hádat co následovalo. Další prohlášení, že teď už skutečně končí s pozemskými neřestmi. Jenže nedávná aféra, ve které vyplulo na povrch, že by mohl být HIV pozitivní a nakazit bývalé sexuální partnerky i partnery mluví o opaku. Vypadá to, že Sheen nedisponuje žádnou organizovanou vírou. Ale věří pouze tehdy, když se mu to hodí. A to je rozhodně špatný způsob.

Stephen Baldwin

Stephen Baldwin je nejmladším členem ze šesti sourozenců. A herecky méně známějším než jeho bratří (například Alec či William). Baldwim se stal znovuzrozeným křesťanem paradoxně kvůli utrpení druhých lidí. Konkrétně po událostech z 11. září, které otřásly celým tehdejším světem. Později přímo naznačil jeden smutný fakt. „To, že jsem se stal křesťanem, mne připravilo hned o několik filmových rolí.“ Je smutné slyšet, že země založená na základech, ideálech a hodnotách Boha se ještě stále snaží v některých chvílích systematicky snaží odstraňovat osobu Boha.

Angus T. Jones

Další neméně známá tvář ze seriálu Dva a půl chlapa. Anguse T. Jonese proslavilo ztvárnění inteligenčně zaostalejšího syna Jakea Harpera. Viditelné je jak v průběhu natáčení amerického sitcomu vyrostl a zestárnul. V roce 2012 se objevil na jednom videu na Youtube po boku členů církve s názvem Forerunner Chronicles. Ve videu osobně promluvil o svém duchovním prozření a o tom jak se z něj stal znovuzrozeným křesťan. Poté vyzval diváky a fanoušky seriálu Dva a půl chlapa aby přestali sledovat jeho show, ve které účinkuje. Seriál označil za špínu a dodal, že nemůže být bohabojným člověkem a zároveň hrát v tomto seriálu. Hryže ho svědomí, když se učí biblickým hodnotám, ale přitom vystupuje této show. Nicméně i po tomto internetovém prohlášení v seriálu setrval až do konce (od roku 2013 do 2015).

Chris Tucker

Úspěšný černošský herec je známý díky svým rolím v akčních komedií jako Řeč peněz, Pátý element nebo trilogie Křižovatka smrti s Jackie Chanem. Jeho druhým snímek ve kterém si zahrál byl notorický známý a neskutečně  vtipný snímek Pátek/Friday. Ve filmu hrál drogově závislého, energetického a charakterově bizarního Smokeyho. Po své osobní duchovní přeměně, která nastala v roce 1997 odmítnul řadu roli ve filmech. Mezi ty největší patří odmítnutí hrát v pokračování filmu Pátek s názvem Zkurvenej pátek/Next Friday a Další hroznej pátek/Friday After Next.

Tom Hanks

Celosvětové známý a uznávaný herec (držitel dvou Oscarů) narozený roku 1956 v jednom rozhovoru připomněl, že svou první zkušenost s duchovním znovuzrozením zažil již na střední škole. Vyrůstal v prostředí kde byl vystavený mnoha druhům náboženství. Takže to rozhodně neměl jednoduché. Náboženství,  se kterým se často setkával v prvních deseti letech svého útlého života, byl katolicismus. Hanksova nevlastní matka se stala mormonkou. A jeho teta, u které později několik let bydlel, byla pro změnu nazarenkou (označení pro opravdu hodně silného metodistu). Hanksovi kamarádi a spolužáci ve velkém počtu vyznávali židovskou víru. Takže by se dalo říct, že k víře ho přivedli spolužáci. Nicméně do dnešních dní se nijak výrazně neangažoval v křesťanské víře, takže lze jen těžko říct, jak je na tom ve vztahu s Bohem v současné době.

 

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com, www.wikipedia.org, www.comingsoon.net

 

Předchozí článekKevin Spacey je z celebrity psancem. Byl obviněn ze zneužívání mladých herců.
Další článek5 brutálních her, kterým by se slabší povahy měly vyhnout

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 14 =