Baldwin střílel bezdůvodně, zřejmě neujde trestu

Slíbili jsme, že se budeme případu nešťastně zastřelené členky štábu věnovat a že se ukáže, jaký podíl na smrti nese samotný herec a producent natáčeného filmu Alec Baldwin.

Americký herec Alec Baldwin čelí další žalobě kvůli neúmyslnému zastřelení kameramanky Halyny Hutchinsové při natáčení filmu Rust. Podle členky štábu vystřelil ze zbraně bezdůvodně. Scéna, kterou se chystal natáčet, totiž použití pistole nepředpokládala. Žalující nyní tvrdí, že utrpěla „vážné tělesné trauma, šok a poranění nervového systému“. A žádá odškodnění.

„Ve scénáři nebylo nic o tom, že by měl žalovaný Baldwin nebo kdokoliv jiný ze zbraně vystřelit,“ uvádí Mamie Mitchellová v žalobě, která je zatím druhou, jež z incidentu vzešla. Podle agentury AP se očekává, že řada dalších bude následovat.

Baldwin 21. října při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu ovšem řekli, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Halyna Hutchinsová přišla o život a osmačtyřicetiletý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Žaloba Mitchellové se soustředí především na jednání Baldwina, který hrál hlavní roli a zároveň byl také producentem snímku. Mitchellová údajně při incidentu stála asi metr vedle Hutchinsové a byla překvapena, že herec ze zbraně v malém kostele, kde se zrovna natáčelo, vystřelil.

Před scénou se podle ní diskutovalo o natočení tří záběrů. Jeden měl být zblízka na Baldwinovy oči, druhý na skvrnu od krve na jeho rameni a třetí na jeho tělo, zatímco vytahoval zbraň z pouzdra. Baldwin tedy nemusel zbraní na nikoho mířit, ani z ní střílet, uvádí žaloba. 

KOUKNI SE  První sexuální scéna z epizody Hry o trůny - Rod draka. Co nám naznačuje?

Navíc údajně porušil bezpečnostní předpisy tím, že pistoli předem lépe nezkontroloval. „Baldwin hrál ruskou ruletu, když vypálil zbraň bez jejího bližšího ohledání, a navíc v nepřítomnosti zbrojířky,“ řekla ve středu novinářům právnička Mitchellové Gloria Allredová.

Mitchellová při incidentu utrpěla „vážné tělesné trauma, šok a poranění nervového systému“, uvádí žaloba bez dalších podrobností. Členka štábu proto požaduje kompenzace a odškodnění, jejichž přesnou výši neuvádí. Baldwin ani jeho právníci zatím žalobu nekomentovali.

Herec ve videu natočeném ke konci října prohlásil, že štáb fungoval velmi dobře, dokud natáčení nepřerušila velmi náhodná a nešťastná událost. Někteří členové štábu však už dříve uvedli, že se na místě natáčení nedodržovaly bezpečnostní předpisy a že produkce čelila stížnostem některých pracovníků.

Zbrojířka snímku Hannah Gutierrezová-Reedová tvrdí, že neví, jak se ostrý náboj do zbraně dostal, a její právník uvedl, že se podle jejich názoru jednalo o sabotáž. Prohlásil rovněž, že někdo manipuloval s místem činu před příjezdem policie a že cílem tohoto jednání je dostat Gutierrezovou-Reedovou neprávem za mříže.

Každý bezpečnostní expert vám řekne, že nešťastné náhody neexistují. Je to vždy souhra několika drobných zavinění, zanedbání, nevědomosti, které v řetězci událostí mohou způsobit i smrt. Tady je to pravděpodobně souhra zanedbání pracovnice, co měla na starosti zbraně a samotného Baldwina.

Předchozí článekVýhody kocoviny
Následující článekPoslední závod: Mrazivé drama z drsných Krkonoš. Příběh Hanče a Vrbaty v první upoutávce

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − 8 =