7 nejděsivějších hororů roku 2015

Tma, strašidelná hudba, nohy bezpečně schované pod dekou a mísa popcornu ležící v klíně. Průměrný filmový recenzent by vám mohl říct, že hororový žánr je už v podstatě mrtvý. To však není úplně pravda. Hororové filmy uměly být a ještě stále umějí být děsivé a vynalézavé, jen je potřeba mezi těmi stovkami ohraných verzí najít ty opravdu dobré, co za něco stojí. A rok 2015 vypadá zvlášť nadějně. Pravdou je, že nás bude po celých dvanáct měsíců provázet vcelku slušná řádka kvalitních hororových filmů. Ať už máte chuť na duševně narušené zabijáky, strašidelné pohádky nebo pohanské démony, kteří o Vánocích trestají zlobivé děti, v roce 2015 si přijdete na své. Stále nevíte, jestli se máte na co těšit? V tom případě se můžete přesvědčit sami:

71. Ghoul

Datum premiéry: 26. 2. 2015
Režie: Petr Jákl ml.
Hrají: Jennifer Armour, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza, Alina Golovlyova

Petr Jákl ml., režisér filmů Kajínek nebo Revival, přichází s novým snímkem inspirovaným skutečným příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců v historii, kanibala Andreje Čikatila.
Trojice filmařů se s cílem natočit dokument o kanibalech 20. století vydává na Ukrajinu, kde se jejich pátrání nečekaně začíná propojovat s největším kanibalem všech dob, proto se s místním průvodcem a tlumočnicí vydávají do opuštěného stavení, kde se všechna Čikatilova zvěrstva odehrála. Z filmařů a jejich doprovodu se ale brzy stávají vězni, a tak jsou nakonec i oni sami nuceni bojovat o život.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s časovou smyčkou

Trailer k filmu Ghoul zde:

62. It Follows (Neutečeš)

Datum premiéry: 16. 4. 2015
Režie: David Robert Mitchell
Hrají: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Jake Weary, Daniel Zovatto

Maika Monroe v roli Jay, devatenáctileté středoškolačky, která se po zdánlivě nevinném pohlavním styku stává obětí podivných vizí a nevyhnutelného pocitu, že ji někdo- nebo něco- sleduje.
Taky jste po hororu Jaws už nikdy nechtěli plavat v oceánu?  A od té doby, co jste zhlédli snímek Psycho, byste se nejraději sprchám vyhnuli obloukem? V tom případě se dá jen stěží říct, co bude následovat po promítání filmu It Follows. Možná sexuální abstinence?

Na trailer k filmu It Follows se můžete podívat zde:

53. Insidious 3

Datum premiéry: 4. 6. 2015
Režie: Leigh Whannell
Hrají: Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson, Dermot Mulroney, Stefanie Scott

V letošním roce je v podstatě nemožné vyhnout se pokračováním všemožných hororů, nicméně Insidious 3 patří mezi ty vcelku zajímavé.
Nadaná parapsycholožka Elise Rainer (Lin Shaye), která dokáže kontaktovat mrtvé, neochotně souhlasí, že pomůže mladé dospívající dívce, která se stala terčem nebezpečných nadpřirozených bytostí.

Trailer k filmu Insidious 3 ke zhlédnutí zde:

44. Poltergeist

Datum premiéry: 23. 7. 2015
Režie: Gil Kenan
Hrají: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Nicholas Braun, Jane Adams, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements

Scénárista a nositel Pulitzerovy ceny David Lindsay-Abaire spolu s režisérem Gilem Kenanem, který před lety natočil animovaný film  V tom domě straší, vdechnou nový život klasickému příběhu o matce s dětmi, která se přestěhovala do domu, ve kterém straší. Ona sama si zvláštních věcí, na které ji její děti upozorňují, zprvu nevšímá, ale po nějakém čase se útoky stupňují a její mladší dcera je strašidelnými přízraky dokonce unesena.

KOUKNI SE  5 věcí, ve kterých Christopher Nolan udělal Batmana úplně špatně

Zde najdete trailer k filmu Poltergeist:

35. Crimson Peak

Datum premiéry: 15. 10. 2015
Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Charlie Hunnam, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Burn Gorman, Jim Beaver, Javier Botet, Leslie Hope, Doug Jones

Režisér Guillermo del Toro pro popis svého snímku použil dva filmy, Strašení od Roberta Wise a Neviňátka od Jacka Claytona.Tyto dva filmy měly silný vliv na vytvoření scénáře právě pro Crimson Peak. Mladá dívka se svým manželem se po svatbě přestěhuje na severozápad Anglie, panství, kde žijí společně s jeho sestrou. Velmi brzy však začne zjišťovat, že její manžel není tím, kým myslela, a na povrch začínají vycházet jeho ne vždy příjemná tajemství.

Trailer bohužel zatím není k dispozici.

26. Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Datum premiéry: 29. 10. 2015
Režie: Gregory Plotkin
Hrají: Katie Featherston

Čtyřčlenná rodina se z důvodu Raynovi (hlava rodiny) nové práce přestěhuje do domu ve slunné Kalifornii. Dalším důvodem odstěhování z New Yorku je také úmrtí jedné jejich dcery. Ani v novém domově ale rodinu moc štěstí nepotká…

Zde je trailer k filmu Paranormal Activity: The Ghost Dimension:

17. Krampus

Datum premiéry: 10. 12. 2015
Režie: Michael Dougherty
Hrají: Allison Tolman, Emjay Anthony

Horor, který se ponese ve vánočním duchu, bude založený na německé legendě pohanského démona, který o Vánocích trestá zlobivé děti. A co je lepší způsob, jak šířit vánoční náladu v roce 2015, než vyděsit malé děti, že budou odtaženi do pekla, protože zlobí a nejedí zeleninu?

KOUKNI SE  10 nejvzrušivějších sexuálních scén ze seriálu Hra o trůny

Trailer k filmu Krampus máte zde:

 

Tereza Brunerová

whatlculture.com

5 KOMENTÁŘE

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen + 15 =