6 otřesných dějových zvratů, které mohou zruinovat nejočekávanější filmy tohoto roku

Takový dobře promyšlený nečekaný zvrat ve filmu, nebo-li plot twist, může naprosto zamést se všemi diváckými očekávaními. Může ale taky velmi snadno poslat celý film do kytek, pokud jde o často opakované filmové klišé nebo nepromyšlený zvrat, který do filmu absolutně nesedí. Nadšení filmoví fanoušci přišli s takzvanými plot twisty, které mohou zruinovat filmy letošního roku.

6. Nacisté používali Transformery – Transformers: Poslední rytíř

O pátém dílu Transformers s titulem Poslední rytíř víme, že část děje se bude odehrávat za druhé světové války.  Také víme, že tato část děje z druhé světové války je buď flashbackem, nebo prologem k filmu. Díky tomu je možné, že nacisté měli kdysi dohodu s Deceptikony nebo dokonce se samotnými Transformery. Film by to mohlo zničit kvůli tomu, že předchozí filmy o Transformerech už i tak vyvolaly velkou vlnu nepokojů kvůli nevhodným rasistickým vtipům a politickým karikaturám, které s dějem filmu nijak nesouvisí. A Transformerští náckové by tyto narážky vyzdvihli na úplně jiný level.

 

5. Dinosauři se zbraněmi v rukou – Jurský svět 2

Pokračování úspěšného filmu Jurský svět by podle fanoušků mohlo zahrnovat naprosto šílenou zápletku – dinosauři v Jurském parku se naučili používat lidské zbraně. Ačkoli to zní na první pohled absurdně, že by scénáristy napadlo něco tak směšného, ve skutečnosti se tento nápad objevil ve scénářích pro Jurský park 3 a první díl Jurského světa. Tento nápad ale nikdy nedošel ke svému naplnění, protože se tvůrci neshodli na tom, jaké zbraně by dinosauři používali. Navíc poslední zveřejněný náčrt děje pro Jurský svět 2 obsahuje větu: „Vláda vytrénovala dinosaury tak, aby mohli nést zbraně a používat je v bitvě.“

KOUKNI SE  Filmové tipy na Vánoce: Na co se podívat

Jurský svět 2 by tato prapodivná zápletka mohla zruinovat, protože je natolik absurdní, že by ji diváci nezkousli. Dovedete si představit dinosaura s kulometem v ruce?

 

4. Za všechno může Joker – Justice League

Podle řady fanoušků je možné, že se Joker objeví v Justice League a bude dělat potíže Batmanovi. O této teorii se mluví, protože kdysi se plánovala malá role pro Jokera v Justice League jako překvapení. A vzhledem ke kvalitě scénářů současných DC filmů by se nebylo čemu divit. Vždyť stejně nepravděpodobná se před rokem zdála teorie, že by se ve filmu Batman v Superman objevil Doomsday. Justice League by mohla tato zápletka zkazit, protože s Jokerem by film žongloval s mnoha zápornými postavami. Navíc by Joker neseděl do stylu sci-fi filmu o mimozemské invazi.

Režisér Zack Snyder prohlásil, že se film bude soustředit hlavně na superhrdiny v Justice League, a navíc se ještě ani nepotvrdilo, že někdy v budoucnu uvidíme Jareda Leta jako Jokera, a proto se tato teorie považuje za nepravděpodobnou.

 

3. Elizabeth Shaw je mrtvá – Vetřelec: Covenant

Pokud jste znalci oblíbené hororové ságy Vetřelec, jistě se těšíte na letošní pokračování s názvem Vetřelec: Covenant. I tomuto snímku ale hrozí, že bude zruinován nesmyslným plot twistem.

Každý, kdo viděl film Prometheus, se pravděpodobně nemůže dočkat, až se dozví, co se stalo s Elizabeth Shaw. A poté, co se potvrdila role Noomi Rapace ve filmu Vetřelec: Covenant, by bylo hloupé tento příběh prostě odbýt odhalením, že Shaw je ve skutečnosti jen hologram nebo že její role bude jen flashbackového rázu.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

2. Deckard je replikant – Blade Runner 2049

Z nového traileru k sci-fi Blade Runner 2049 už na sto procent víme, že spolu budou spolupracovat Deckard (Harrison Ford) a nový Blade Runner K (Ryan Gosling). Ridley Scott, režisér původního Blade Runnera z roku 1982, na svém Twitteru uvedl, že Deckard by v novém filmu vůbec nemusel být člověkem. Tato prohlášení se ze strany Ridleyho Scotta opakují, ačkoli nikdy přímo neřekl, že Deckard je replikant.

Nový film by to mohlo zruinovat, protože takové zjištění by zklamalo fanoušky Deckarda jako Blade Runnera z původního filmu. Zjištění, že byl ve skutečnosti celou dobu replikant, vyvolává celou řadu otázek a sedělo by spíše k nějakému nepromyšlenému béčkovému filmu.

Proti této teorii hovoří fakt, že Ridley Scott nebude režisérem pokračování Blade Runnera. Tím bude talentovaný Denis Villeneuve, který by se otázkou, jestli je Deckard člověk nebo ne, vůbec nemusel zabývat.

 

1. Luke Skywalker je otcem Rey – Star Wars: Poslední Jedi

Fanoušci sci-fi po celém světě se nemohou dočkat, až v prosinci zhlédnou další díl nové Star Wars trilogie. Tato očekávání ale mohou zůstat nenaplněna, protože je ohrožuje jeden pravděpodobný plot twist, podle kterého je Luke Skywalker otcem Rey, která jej na konci filmu Star Wars: Síla se probouzí navštíví.

Nový díl legendární ságy Star Wars by to mohlo zkazit, protože už i tak nová Star Wars trilogie velmi kopíruje tu původní a fanoušci touží po tom vidět něco originálního, co ještě neviděli. Navíc Star Wars filmy se velmi agresivně snaží propojit své hlavní postavy do rodinných kruhů. Zdá se, že ve Star Wars jsou si snad všechny postavy navzájem nějak příbuzné. Odhalení, že Luke je Reyin otec, by tak působilo spíše jako průměrné filmové klišé, než jako dramatické šokující odhalení.

KOUKNI SE  Vyproštění 2: Chris Hemsworth točí v Česku akční podívanou. Sdílel video vlakové honičky

Daisy Ridley, ztvárnitelka postavy Rey, v jednom rozhovoru uvedla, že všichni fanoušci Star Wars by už měli vědět, kdo jsou její rodiče. Což může znamenat, že její rodiče se už ve filmu objevili. Ale zároveň to může znamenat i cokoliv jiného, protože je to velmi nejednoznačné tvrzení.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://whatculture.com/film/15-potential-plot-twists-that-could-ruin-upcoming-movies-3?page=14

Předchozí článekTři nejlepší společníci knižních hrdinů
Následující článekLáska nebeská se vrací v novém traileru na májový speciál

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine − four =