6 nejočekávanějších hororů roku 2014

Ať už máte zálusk na démony, kanibaly, nepříčetné vrahy nebo dokonce člověka, který pojídá děti, hororový žánr vám má v roce 2014 co nabídnout.

Vybírám pro vás tituly, které nejsou jen pokračováním a recyklací prvních dílů, ale přináší do žánru něco nového, ať svým obsahem nebo formou.

1. The Sacrament (Svátost)

The_Sacrament

Datum premiéry: 6.06.2014
Režie a scénář: Ti West
Hrají: Joe Swanberg, Amy Seimetz, AJ Bowen, Kate Lyn Sheil, Gene Jones, Kentucker Audley.

Film The Sacrament, snímaný roztřesenou kamerou, vypráví příběh fotografa pozvaného na návštěvu k jeho sestře, která žije v tajemné odvykací komunitě v neidentifikované cizí zemi. Svou návštěvu chce fotograf zdokumentovat svým kolegům. Další podrobnosti tvůrci tají, ale protože režisérem je Ti West, který natočil horory Tajemství starého hotelu nebo Dům ďábla, můžeme ledacos předvídat.

2. Chraň nás od zlého (Deliver us from Evil)

Deliver_Us_From_Evil
Datum premiéry: 2.7.2014
Režie: Scott Derrickson
Hrají: Olivia Munn, Eric Bana, Joel McHale, Edgar Ramirez, Sean Harris

Režisér hororů Sinister nebo V moci ďábla přichází letos s novinkou, která zní velmi slibně: Policejní důstojník, jehož hraje Eric Bana, se utápí osobními problémy, když dostane za úkol vyšetřit sérii záhadných nevysvětlitelných zločinů. Případ je komplikovanější  než se zdá, tak musí spojit síly s netypickým knězem Mendezem, který je na slovo vzatým odborníkem na vyhánění ďábla. Začíná boj proti děsivým a démonickým silám, které terorizují celé město.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

3. Zelené peklo (Green Inferno)

Green_Inferno
Datum premiéry : 5.09.2014
Režie: Eli Roth
Hrají: Lorenza Izzo , Ariel Levy , Daryl Sabara , Kirby Bliss Blanton , Sky Ferreira , Magda Apanowicz , Aaron Burns , Ignacia Allamand , Magdalena Apanowicz

Kanibalský horor se neobjevil v kinech řadu let. I proto by mohl snímek Eliho Rotha vyvolat opravdové šílenství. Skupinka studentů se vypraví do Jižní Ameriky zastavit genocidu páchanou na domorodcích. Po zřícení letadla přímo doprostřed amazonské džungle se protagonisti ocitnou ve spárech těch, kterým původně jeli pomáhat. Vypadá to, že něco jako karma v džungli nefunguje, místo vděku chtějí domorodci aktivisty raději sníst.

4. Big Bad Wolves (Velcí zlí vlci)

Big_Bad_Wolves
Režie: Aharon Keshales, Navot Papushado
Datum premiéry: 17.1.2014
Hrají: Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Tzahi Grad, Dov Glickman, Menaše Noy, Dvir Bebedek

U tohoto izraelského filmu očekáváme unikátní kombinaci čiré hrůzy a humoru. Pánové mají za sebou už spolupráci na hororu Vzteklina, můžeme se těšit na svěží styl a pořádnou nadílku černého humoru. Něco z příběhu filmu: Policie zatkne podezřelého ze série brutálních vražd malých školaček. Podle jejich mínění je jím místní učitel Dror, který dívky údajně mučil předtím, než je znásilnil a odřízl jim hlavu. Vyšetřování se ujal detektiv Mickey, který použil při výslechu trochu brutality, ale poté, co náhodný svědek vše natočil na svůj mobilní telefon a uveřejnil to na Youtube, jej suspendovali. Nicméně otec poslední oběti, pětačtyřicetiletý spisovatel Yoram, bere spravedlnost do vlastních rukou. Osudy všech tří mužů se protnou při nezáviděníhodných okolností.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

5. Postižený (Afflicted)

Afflicted
Datum premiéry: TBD
Režie: Derek Lee, Clif Prowse
Hrají: Derek Lee, Clif Prowse

Myslíte si, že dost bylo found footage hororů? (Horor natáčený jako dokument domácí kamerou) Jen počkejte, až uvidíte celovečerní debut Leeho a Prowseho, v němž si oba zahráli dva nejlepší přátele. Spolu se vydávají na zábavný výlet po celém světě, umocněný navíc tím, že jeden z nich (Lee) je smrtelně nemocný. A jako by to nestačilo, podaří se mu navíc nakazit i něčím jiným- neznámým, co ho začne kompletně měnit, ale i zlepšovat jeho schopnosti. Na to, že jde v podstatě o nadšenecký nezávislý found footage horor, který si vymyslela, zrežírovala i odehrála dvojice kanadských kámošů, tak klobouk dolů. Dokázali natočit film, který umí být zábavný, znepokojivý i strašidelný zároveň a dokonce je natočen lépe než běžnou komerční produkcí, kde často není vidět vůbec nic.

6. Tusk (Kel)

Tusk
Datum premiéry: podzim 2014
Režie: Kevin Smith
Hrají: Justin Long, Michael Parks, Genesis Rodriguez, Haley Joel Osment

Díky notoricky známému dovádění je každý projekt Kevina Smitha očekáván s velkou mírou zvědavosti. Víme, že půjde o horor, ale jak všichni známe režiséra , předpokládat můžeme i notnou dávku parodie. Smith nedokázal Tusk  dokončit včas, aby jej předvedl na festivalu v Sundance. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku budeme mít možnost vidět, co znamená dobrodružství zabijáka, který je posedlý mrožími kly.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Kubin

zdroj: screenrant.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × 5 =