6 nejlepších seriálů roku 2018

V roce 2018 vyšla celá řada nových kvalitních seriálů, ale i nové série už známých a oblíbených seriálů. Dočkali jsme se třetí série Daredevila, druhé série Příběhu služebnice nebo druhé série Westworld. Co se týče nových seriálů, tak jsme se dočkali například dramatu Barry, Succession a minisérií Collateral nebo Patrick Melrose s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli. Tvůrci Simpsonových a Futuramy přišli s novým animovaným seriálem Disenchantment a oskarový Barry Jenkins vypustil do světa svůj seriál „Dear White People“. Rozhodně tedy bylo z čeho vybírat. Podívejme se na nejlepší seriály roku 2018.

6Daredevil – třetí série

Navzdory tomu, že už nebude čtvrtá série, protože Netflix nebude natáčet další sérii, byla třetí série Daredevila kritiky nejlépe hodnocenou sérií a přinesla řadu zajímavých momentů. Třetí série se hlavně orientovala na postavu Matta Murdocka a diváci měli možnost tuto postavu prozkoumat opravdu do hloubky. Vrátil se záporák Wilson Fisk, ale zároveň se vytvořil prostor pro nové charismatické záporáky. Velký úspěch taky měla typická akční scéna v chodbě, kterou tvůrci točili na jeden záběr. V této scéně byl Daredevil zpomalen drogou a musel se probít chodbou plnou vypuštěných vězňů a ozbrojené ochranky.

5Ostré předměty

Ostré předměty je nový krimi seriál o novinářce Camille Preaker (Amy Adams), která vyšetřuje násilné vraždy dvou dětí, Natalie Keen a Anny Nash. Nash byla uškrcená a někdo jí vytrhal kleštěma zuby. Natalie zmizela o několik měsíců později a někdo ji mrtvou pohodil v ulici. Ve Wind Gapu se děje něco hrozného, ale Camille bojuje hlavně s vlastními démony. Její tělo je pokryto jizvami z řezných ran, dle vyrytých slov jsou pojmenovány jednotlivé díly seriálu. 

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

Seriál je postaven na mysteriózní temné atmosféře a napínavých momentech. Ostré předměty mají po první sérii uzavřený příběh, takže se dalších sérií pravděpodobně nedočkáme. Přesto se jedná o příjemné seriálové překvapení.

4Westworld – druhá série

Po dvou letech se vrací seriál Westworld s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, který má na svědomí režisér a scénárista Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana. Jonathan pomáhal svému bratrovi se scénáři k filmům Dokonalý trik, Temný rytíř, Temný rytíř povstal a Interstellar. Westworld je jeho první režijní počin a podle kritiků rozhodně má na to vytvářet stejně kvalitní příběhy jako jeho bratr. Na trailer k druhé sérii seriálu Westworld se můžete podívat zde.

hayley atwell, starz, howards end

3Patrick Melrose

Patrick Melrose je pětidílná minisérie s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli. Minisérie Patrick Melrose, natočená na motivy uznávané románové řady spisovatele Edwarda St. Aubyna, se škodolibě naváží do britské smetánky, zatímco zachycuje děsivou životní pouť titulního hrdiny z jeho hluboce traumatického dětství přes závislost na návykových látkách v dospělosti až po konečné zotavení a spásu. Benedict Cumberbatch byl za svůj výkon nominován na Zlatý glób za nejlepší herecký výkon.

Výsledek obrázku pro patrick melrose

2The Good Place – třetí série

Celý seriál se točí okolo ženy jménem Eleanor Shellstrop (Kristen Bell), která se probudí a zjišťuje, že je mrtvá. Naštěstí se ocitá na „Dobrém místě“, které je v podstatě nebe. Eleanor si uvědomuje, že je v nebi jen omylem, a tak se snaží zakrýt své nedokonalé chování a špatné morální zásady. The Good Place je fantasy komedie, která si získala silnou fanouškovskou základnu díky své nenáročnosti, ale taky velmi pozitivní recenze kritiků díky skvělému zpracování.

KOUKNI SE  Filmová práva na zombie videohru DayZ od českého studia koupili Britové

the good place kristen bell nbc

1Barry

Dlouho očekávaný seriál Barry měl letos premiéru na stanici HBO. Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců – a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. První série získala tři nominace na Zlaté glóby 2019, včetně nominace za nejlepší seriál.

bill hader, barry, hbo

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.thrillist.com/entertainment/nation/best-tv-shows-2018-to-watch

https://screenrant.com/best-tv-shows-2018/2/

Předchozí článekSexy nohy Kate Beckinsale
Následující článek10 nejlepších britských seriálů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − thirteen =