Ostré předměty-kdo je vrah? Jak končí kniha?

Upozorňuji, že text obsahuje spoilery, nečtěte, pokud nechce vědět, jak pravděpodobně seriál Ostré předměty skončí!
 
V Ostrých předmětech vyšetřuje novinářka Camille Preakerová násilné vraždy dvou dětí, Natalie Keeneové a Anny Nashové. Nashová byla uškrcená a někdo jí vytrhal kleštěma zuby. Natalie zmizela o několik měsíců později a někdo ji mrtvou pohodil v ulici.
 
Ve Wind Gapu se děje něco hrozného, ale Camille bojuje hlavně s vlastními démony. Její tělo je pokryto jizvami z řezných ran, dle vyrytých slov jsou pojmenovány jednotlivé díly seriálu.
 
V knize Camillina matka, Adora, zabije Camillinu mladší sestru Marian. Odborně se tomu říká Munchausenův syndrom. Adora Marian pomalu trávila vlastními „léky“. Je to šílené, protože Marian vždy byla tou nejoblíbenější dcerou Adory. Ale Adora potřebovala pozornost, které se jí dostávalo, když byla Marian nemocná. Prostě vyšinutá ženská.
 
Camille se dozví, jakým syndromem trpí Adora, ošetřovatelka Marian jí řekne, že si myslí, že nikdy nebyla nemocná. Camille se proto snaží Ammu dostat z domu, protože se bojí, že jí Adora dělá to samé. To vede k tomu, že se stane Adora hlavní podezřelou z vražd dívek.

Ale vrahem dívek je někdo jiný. V knize se přizná k vraždám Natalie a Ann mladší nevlastní sestra Camilly, Amma. Nyní už chápeme, proč je v celém seriálu věnováno tolik času rodině Camille, a ne vyšetřování. Amma se zdá jako hodně střelená a vzpupná dcera, ale kdo by čekal, že bude zabíjet? Jelikož by sama nezvládla vytrhat zuby, někdo z jejích šílených přátel jí musel pomáhat. Tady padá podezření na Johna Keena, bratra zavražděné dívky. Nebo jí pomáhal někdo jiný? Muž od prasat? O motivech a podrobnostech se už více dozvíte v seriálu.

Camille je zděšená. Camillina nevlastní sestra Amma se ukáže být vražedkyní! A její matka zabila zase její mladší sestřičku. Hrozné.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

Samozřejmě nevíme jistě, zda televizní seriál na HBO zvolí stejné vyústění, ale těžko si představit, že by tvůrci vymysleli něco jiného.

 
Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seven − 4 =