5 stupidních věcí, které filmoví padouši udělali bezdůvodně

5Padouch ze Skyfallu to podělal už v prvních pěti minutách filmu

Bondovi padouši jsou v drtivé většině megalomaniaci s obrovskými, šílenými plány. Nikdy ale do svých plánů nezakomponují agenta 007 Jamese Bonda, který je nakonec zabije. Hodně zvláštní je to ve filmu Skyfall. Hlavní zloduch Raoul Silva se vysmívá britské tajné službě dříve než o něm James Bond uslyší. Neznámá identita pachatele je přece nejdůležitější. Nebo snad ne?!

Vedle ostatních filmových padouchů série je Silva zaměřený jinak. Jeho cílem je osobní pomsta a zabití Bondovy šéfky M. Hned v prvních minutách filmu by se mu to bylo podařilo, když odpálil její kancelář. Ale proč to udělal v době, kdy věděl, že tam nebude? Toť otázka. Silva to mohl považovat za akt mučení nebo varovný výstřel. Je ale odpálení něčího pracovního místa opravdu ta správná cesta? Když na to přijde. Spousta z nás by byla šťastná, že nemusí nějaký ten čas do práce. Pomineme-li, že šlo o akt mučení ze strany Silvy, tak šéfovou M skutečně chtěl zabít. Jenom to kardinálně podělal. A tak to pokračuje po celý film. Silvových pokusů za pokusem jak zabít M roste, ale žádný není úspěšný. Zkrátka zavraždit někoho je pro něj nadlidský úkol.

Ve filmu nastanou chvíle daleko jednodušší k zabití M než je vyhození centra britské tajné služby do vzduchu. Korunu všem pokusům dává fakt, že M je vážně postřelená během přímé konfrontace se Silvou (Javier Bardem). Jenže ne Silvou ale zbloudilou kulkou vystřelenou Silvovým spolupachatelem.

Takže pokus Raoula Silvy zlikvidovat hlavní cíl během prvních pěti minut filmu byl velmi stupidní. A jeho další pokusy nebyly o nic chytřejší.

KOUKNI SE  Leonardo DiCaprio se setkal s Gretou Thunberg a nazval ji vůdkyní naší doby

4Green Goblin je hrozný při vybírání bomby

Green Goblin je postava z prvního Spider-manova filmu (součást původní trilogie). Green Goblin je vylepšený superčlověk, což je mnohem silnější kombinace než chlápek při těle s robotickými pažemi. Ke svým schopnostem si přiřaďte parádní hoverboard a poněkud směšný arsenál smrtících zbraní. Postačí, když se podíváte na granáty, které používá.

Na vysoce postavené vojenské pohlaváry použije bombu, která ani nemusí explodovat, aby z nich udělala kostry, které se promění v prach. Po člověku nezbude vůbec nic, kromě hromádky popela. Když má Green Goblin v arzenálu tak mocnou zbraň, jak to může Spider-man přežít? Podaří se mu včas uskočit?

Když pak dojde na přímou konfrontaci mezi Spider-manem a Green Goblinem, čekáte, kdy zelený mizera na hoverboardu použije svůj granát zkázy. K vašemu překvapení už nikdy. A v souboji se Spider-manem použije úplně obyčejný stejně vypadající granát, který našemu hrdinovi exploduje do obličeje. Ale ani to Spider-mana nezabije.

Takže. Kdyby Green Goblin vyměnil pořadí použitých bomb, tak by měl dnes docela určitě o starost méně. Jenže o čem by byl film dál, že?! A vznikla by vůbec pokračování?!

3Kraken z Pirátů z Karibiku se rozhodne, že nechá dobráky vyhrát

Co si myslíte o souboji lodí s hlubinnou příšerou Krakenem? Kraken každou loď obmotá svými chapadly během dvou vteřin, a poté loď rozpůlí a potopí do hlubin, ze kterých sám vzešel. Možná si scénáristé pozdě uvědomili, že Jack Sparrow bude muset bojovat s příšerou, o které ani nesnil, stvořenou filmovými tvůrci. Jackova snaha na konci druhého filmu ublížit Krakenovi drobným mečíkem byla roztomilá. Kraken mohl Sparrowa klidně spolknout, rozložit ve svých vnitřnostech, a pak třeba vyvrhnout kosti a oblečení.

KOUKNI SE  8 herců, kteří za svou velkou roli nedostali skoro nic

Jelikož byl, je a nejspíš i bude hlavní postava pirátské série, tak ho přece nemohli nechat zabít už ve druhém díle. Kraken Sparrowa spolknul i s jeho milovanou lodí Černá perla. To ano. Tím ale kapitán Jack nezemřel. Pouze se dostal/přemístil na dost fantaskní místo, kde nic není nemožné. Prakticky na samý konec světa. A posádka v čele s Willem a Elizabeth se vydávají Jacka Sparrowa vysvobodit ze spárů místa, kde je uvězněný.

Když se Kraken objeví na scéně poprvé, je nad slunce jasné, že se s ním žádné loďstvo ani jiná stvoření nemohou rovnat. V druhém případě se objeví déle než minutu. Ale jen proto, aby představil způsob jakým drtí a stahuje lodě do hlubin. Ve finální bitvě s Černou perlou se chová naprosto odlišně. Loď se všemi důležitými postavami začíná objímat chapadly neskutečně pomalu. Dává tak dost času a prostoru posádce, aby mohla hned dvakrát zaútočit. Chvíli se láme chleba a raněný Kraken definitivně potopí Černou perlu. Posádka lodi má ale dost času shodit čluny a odplout na nich do bezpečí. Film by neměl končit tím, že hlavní nepřítel nechá laskavě hrdiny přežít.

2Voldemort se chová “nevoldemortsky” v tu nejhorší možnou chvíli

Lord Voldemort je rozhodně nejsmrtonosnější čaroděj/kouzelník ve světě Harryho Pottera. Obzvlášť, když je posedlý Březovou hůlkou – především v Relikviích smrti 2. část. Celý život pracoval na tom, aby se stal nesmrtelným. Likvidoval nepohodlné svědky a zabíjel spojence, které považoval za možnou hrozbu. Nestydí se zabíjet nepřátele ani děti. Ale když došlo na závěrečnou bitvu, tak se něco změnilo.

KOUKNI SE  Filmoví hrdinové, kteří museli zemřít, aby vyhráli

Každé kouzlo vyslané z jeho hůlky bylo buď smrtelné nebo mučící s následkem smrti. Během bitvy o Bradavice nadejde moment, který je docela zarážející. V momentě, kdy Nevile Longbottom tasí meč Godrika Nebelvíra proti černokněžníkovi, Voldemort vyšle na Nevila obyčejné nesmrtící kouzlo, které ho pouze odhodí pár metrů dozadu.

Navíc v knize se dočtete, že největší kouzelníci jako Voldemort nemusí říkat zaklínadla během mávání hůlky jako řadoví kouzelníci. Takže ve filmu pronáší spousty zbytečných slov aniž by musel.

1V Rogue One Impérium preferuje zahrávat si s rebely než je zastavit

Imperiální jednotky by nebyly schopné někoho zastřelit bez laserového zaměřování. Ani ubránit se útoku bez brnění. Ale alespoň vypadají, že chtějí nepřítele zlikvidovat.

To není úplně případ Rogue One. Ale taky se tam najde nějaké špatné rozhodnutí. Závěrečná scéna nabízí pohled na Darth Vadera, jak se jde vypořádat s rebely osobně a získat zpět plány Hvězdy smrti. Jenže v této úžasné scéně Vaderův postup notně zpomalí obyčejné přechodové dveře. A rebelové s princeznou Leiou uprchnou.

To nás přivádí k zjištění, že Imperium ví, co má odboj nyní v rukou. Co má v plánu dál a na jaké lodi dokumenty jsou. Tak proč poslali Vadera? Na efekt? To asi ne. Daleko jednodušší by bylo odpálit celou loď z vesmíru. A je jedno, jestli stíhačkami TIE Fighter, nebo paprskem z Hvězdy smrti. Nebo ještě jinou vesmírnou lodí s kanóny. Takhle by se vůbec nemuseli strachovat o citlivá data v nesprávných rukou. Impérium udělalo spoustu stupidních rozhodnutí. A proč? Aby mohl vzniknout sequel, který se odehrál čtyřicet let poté.

 

Ondřej Blahut

 

www.cracked.com, www.imdb.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 3 =