5 nejlepších filmů, které můžete vidět zdarma na YouTube

Noční šichta, nuda ve škole nebo prostě jen další večer, který strávíte opět sami při sjíždění videí s koťátky na YouTube. Na zmiňovaném serveru jsou ale i jiné věci, které stojí za zhlédnutí! Filmy na YouTube  jsou obvykle velmi originální a někdy byste ani nepoznali, že se jedná o produkci za pár kaček. Je jen věčnou škodou, že nic podobného v Česku zatím nevzniká. Místo toho máme ale  youtubery s tvorbou kalibru “Co mám v puse?” Vybral jsem pět filmů, které se jejich producenti rozhodli zdarma zpřístupnit širokému obecenstvu a které opravdu stojí za váš čas.

5KUNG FURY

Začneme pěkně od podlahy. KUNG FURY je příběhem osmdesátých let. Představte si úplně vše, co v té době letělo. Džíny, bojové umění, sporťáky, výbuchy, bouchačky, David Hasselhoff. To vše v nekončící rubačce ve stylu osmdesátek, tedy policisté proti zloduchům všeho druhu. Od pouličních gangů přes dinosaury až po Hitlera. Právě toho se hlavní hrdina musí pokusit zastavit. Cesta je to dlouhá a trnitá. Hitler totiž vytvořil armádu nemrtvých. Ano! Ve filmu jsou i ti! Na YouTube jsou i slovenské titulky. Nebudete litovat.

4The End of Poverty?

Dokument, který by se dal volně přeložit jako “Konec chudoby?” nás donutí se zamyslet. YouTube je pro dokumenty živná půda. Jak jinak své poselství rozšířit co nejvíce do světa? Film, který bude už vyžadovat určitou znalost angličtiny, pojednává o stále se zvětšující propasti mezi nejchudšími a bohatými. Dokument svižně kritizuje ekonomiku vyspělých států a jejich zaslepení vůči ostatním.”Proč je na světě stále více chudých, když je kapitálu a peněz stále více?” Film se nám snaží otevřít oči. Dříve zmíněná otázka a hlavní motiv filmu nám proto nedá klidného spaní. Ideální na noční, že?

KOUKNI SE  Nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2019

3Noc oživlých mrtvol

Legenda amerického hororu, která stejně jako její aktéři hlavní zápletky odmítá zemřít. Romero stvořil film, který dokáže šokovat a vystrašit i nočního hlídače ve vězení se zvýšenou ostrahou. Film využívá hojně neznámé herce. Proto působí jako dokumentární náhled do snahy sedmera lidí snažících se ukrýt před apokalypsou na opuštěné farmě. Jak se z nich stávají stále více zoufalé bytosti se snahou přežít, začínají bojovat proti sobě. Film porušoval mnohé tabu a nastavil vysokou laťku budoucí konkurenci. Titulky ani nebudou nutné.

2Herečka tisíciletí

Japonsko toho dalo světu hodně. Animované filmy s nezaměnitelnou kresbou patří mezi ty nejdůležitější dary. Budeme zavedeni do příběhu, ve kterém ožívá zašlá sláva herečky Chiyoko. Dokumentarista Tachibana chce světu její slávu připomenout, a tak se s ní vydává do temného lesa, který obývá společně se svojí služkou ukrývající se před nebezpečným světem venku. Herečka mu vypráví svůj složitý příběh. Dokumentaristé se dějem tak moc nechají pohltit, že do něj sami ve svých představách vstupují. Krásná oddechovka.

1Metropolis

Langovo Metropolis je orwellovsky laděná dokonalost v sci-fi kabátě. Na YouTube se nedávno dostala navíc předělaná verze, která je obohacená o HD obraz a počítačovou hudbu. Nic se nehodí ke smutným obličejům a útrapám nekonečné steampunkové práce víc než dávka pořádného techna. Do toho všeho srdceryvný příběh o těžkém životě dělníků v kontrastu s luxusním životem vyšší třídy. Do boje se neprávem dostává i mladý princ toužící po poznání bídy, která ho naprosto šokuje. Ačkoliv film není plně originální, své kouzlo si minimálně pro mě získal.

KOUKNI SE  6 hollywoodských hvězd, které propadly plastickým chirurgům

Makovský

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 3 =