5 nejhrůznějších mučících scén, které vás budou děsit celý život

5 nejhrůznějších mučících scén

Někteří režiséři mají slabost pro mučeníčko. Nebo jsou psychopati. Jak jinak si lze vysvětlit scény plné mládeži nepřístupného násilí, které naplno ukazují zvěrstva páchaná filmovými postavami? Dnes se podíváme na 5 nejhrůznějších mučících scén, při kterých trpí i divák sám.

5Konkurs

Japonský horor Konkurs pochází z dílny režiséra Takaši Miika, který v Asii patří k nejoblíbenějším hororovým tvůrcům současnosti. V tomto hororu se nachází scéna, kdy hlavní postava uřeže jistému muži nohy strunou od klavíru. Tato mučící scéna v Konkursu přišla jako blesk z čistého nebe. Celý film tušíte, že s hlavní postavou není něco v pořádku. Ale že je to malá japonská sadistická příšera, to nečekal snad nikdo. Nejděsivější na této scéně je, že to vypadá, jako kdyby si to hlavní postava užívala a po většinu scény se mile usmívá, jako kdyby se nechumelilo. A navíc odřezat chodidla strunou chce hodně času. Opravdu hodně času.

5 Torture Scenes That Will Scar You For Life

4Hostel 2

Oba dva thrillery s názvem Hostel měly jen jediný cíl – ukázat co nejkontroverznější násilí. A to se jim povedlo. V druhém dílu se hrůzostrašných mučících scén dočkáte hned několik. Je nejhorší ta, kde jedna žena napodobuje Bathory a sekne kosou nahou ženu, a pak masturbuje v její krvi? Nebo scéna, kde je jeden muž vykastrován bez umrtvení, a pak je jeho nádobíčkem nakrmen pes? Jsem muž, takže bych měl jednoznačně vybrat kastrovací scénu jako tu horší. Ale masturbace v něčí krvi je tak znepokojující a odporná, že to musí být remíza.

KOUKNI SE  Ulička přízraků: Režisér Hellboye dokončuje šarlatánskou detektivku

5 Torture Scenes That Will Scar You For Life

3Captivity

Captivity je další horor natočen s jediným cílem. Aby posunul hranice přehnaného násilí o trochu dál. Celý horor je o holce, která musí přežít v zajetí psychopata. Captivity kromě toho prakticky nemá žádný děj, a navíc byl natočen s velmi chudý rozpočet, takže skončil jako naprostý propadák.

V tomto hororu je jedna scéna, u které si říkáte, jak mohl proboha někdo něco takového natočit. Záporák chrstne do mixéru několik lidských očí, vnitřností a uší, a pak donutí hlavní protagonistku celý koktejl vypít. Zní to stupidně a možná i vtipně. Ale když se zamyslíte nad nemocemi, které z toho musela hlavní postava dostat, tak je jasné, že jde o jednu z nejhnusnějších mučících scén vůbec.

5 Torture Scenes That Will Scar You For Life

2Otisk

Pamatujete si na horor Konkurs a mučící scénu se strunou od klavíru? Otisk je od stejného režiséra. Že to Takaši Miike nemá v hlavě v pořádku? Souhlasím.

Horor Otisk je o lesbické prostitutce, která během filmu protrpí snad všechny druhy mučení. Například jí někdo zapíchne špendlíky pod nehty, spálí podpaží a probodne jehlou dásně. Nejšílenější na tom je, že do celého filmu je vložená romantická část příběhu o muži, který nemůže zachránit ženu, kterou miluje.

5 Torture Scenes That Will Scar You For Life

1Umučení Krista

Ptáte se, co může být horšího? Co takhle pořádná dvouhodinová krvárna v podání nelítostných římských vojáků? Režisér Mel Gibson veřejně prohlásil, že nenávidí Židy, které v Umučení Krista vykreslil jako hlavní záporáky. Asi mu nikdo neřekl, že Ježíš byl taky Žid. Každopádně Umučení Krista znázorňuje příběh Ježíše, který je podle Bible Boží syn a zemřel za hříchy všech lidí na Zemi. Kolem této myšlenky se točí čistá dávka utrpení, kterou Ježíš snáší dobrovolně z lásky k lidem ve filmu Umučení Krista. Mel Gibson se tak spolu s J. R. R. Tolkienem (článek zde) a Martinem Scorsesem stává jedním z umělců, kteří umožnili zvěčnění biblických myšlenek na velkém plátně.

KOUKNI SE  Vyproštění 2: Natáčení Netflixovského akčňáku s Thorem míří do Prahy!

Je těžké vybrat z dvou hodin krvavé řežby jednu nejhorší mučící scénu. Ale nejrealističtější podle mě byla scéna, kdy je Ježíš bičován. Říká se, že každá rána bičem mohla vytrhnout i kus masa z těla. Biče, které používali římští vojáci, totiž měly kovové hroty ohlé do jakýchsi košíků, aby se zaryly co nejhlouběji do těla, a pak vydloubly z těla vše, co naberou. A to není zdaleka to nejděsivější náčiní, které mají Římané na skladě.

Jaká mučící scéna přišla nejhrůznější vám? Vynechali jsme v našem žebříčku nějakou, která by stála za zmínku? Dejte nám vědět do komentářů.

Pavel Melotík

Zdroje: http://wegotthiscovered.com/movies/5-movie-scenes-scar-you-for-life-torture/

 

 

Předchozí článekRecenze: Tulipánová horečka bez tulipánů
Následující článekRecenze: Zabiják & bodyguard- i s malým rozpočtem se dá zahrát obstojné divadlo

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − two =