5 hororů, které se staly realitou

Existuje spousta hororových filmů, které byly natočeny podle skutečných událostí. Alespoň podle titulků. Ve skutečnosti se většinou na realitě zakládají pouze okrajově a při porovnání s tím, co se opravdu událo mohou zklamat. Ale co když je to naopak? Podívejte se s námi na 5 hororů, které se staly realitou. Jen se nenechte inspirovat.

1. Scream

Dnes již kultovní klasika- film Wese Cravense Scream (v češtině Vřískot), který si hororové filmy spíše bere na paškál a sám je velmi satirický, inspiroval několik skutečných vražd. V lednu 1998, 16ti letý Mario Padilla a jeho o dva roky mladší bratranec společně ubodali Padillovu matku- 37letou Ginu Castillo. Při výslechu doznali, že byli inspirováni právě tímto filmem, a že v kostýmu stejném, jako měl hlavní „protagonista“ chtěli vraždy páchat dál. Dalším podobným případem je ten belgické teenagerky Alisson Cambier, která odmítla návrhy svého kamaráda a souseda. Ten ji přímo poté 30krát probodl zatímco měl na sobě již zmiňovaný kostým.

2. Saw

Celkem 7 filmů tvoří příběh točící se okolo sadistického vraha jménem Jigsaw. Ten se vyznačuje vynalézavostí, co se mučení a zabíjení svých obětí týče. Ty se často musí samy znetvořit, aby měly šanci uniknout jeho spárům, což se ne vždy povede. V roce 2009 dva teenageři ve věku 14ti a 15ti let byli stíháni za plánování několika vražd přesně ve stylu Jigsawa. Vše již měli dokonale propracované a uvedli, že pouze hodlali dát lekci lidem, kteří se ke svému okolí chovali špatně. Mezi jejich obětmi měl být policista i dvě mladé dívky.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

3. Noční můra v Elm Street

Další kultovní film Wese Cravena. Vypráví příběh zjizveného Freddyho Kruegera, který své oběti navštěvuje ve snech před tím, než je zabije. V roce 2004, paranoidní schizofrenik Daniel Gonzalez zabil 4 osoby a další 2 vážně zranil. Ukázalo se, že byl pod vlivem drog a on sám vypověděl, že se hodlal stát slavným sériovým vrahem. Později si psal dopisy sám sobě v nichž se připodobňoval k hrdinovi zmíněného filmu. Kdyby vám to nestačilo, byl popsán tzv. Nightmare Death Syndrome, který způsobuje, že zdraví mladí muži umírají ve spánku- neobjasněně.

4. Rosemary má děťátko

Rosemary má děťátko je film z roku 1968 o těhotné ženě, která se bojí, že její manžel slíbil jejich dítě Satanovi. Režíroval ho Roman Polanski. V roce 1969 pracoval Polanski v Londýně, zatímco jeho těhotná žena Sharon Tateová bylo doma v Los Angeles. 8. srpna zde byla ona a několik jejich přátel brutálně zavražděno. Po několika měsících bylo odhaleno, že celý čin má na svědomí Charles Manson a jeho sekta- Manson Family.

5. Kletba z temnot / The Possesion

Kletba z temnot je horor z roku 2012, který byl částečně založen na skutečných událostech. Jeden z herců- Jeffrey Dean Morgan později připustil, že se během natáčení událo několik zvláštních událostí. Neustále vybuchovaly žárovky, navzdory tomu, že elektrické obvody byly v pořádku. Pořád zde vanul studený vítr a nejzvláštnější bylo, když v místnosti s rekvizitami vypukl požár, který se nedal logicky vysvětlit. Dybbuk (krabička, která měla údajně magické schopnosti a která byla ve filmu používána) shořel taky.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

L.Kol.

whatculture.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + 14 =