5 hororů, které se staly skutečností

Strašidelné filmy v každém z nás vyvolávají rozdílné emoce. Některým se líbí nástřel adrenalinu, který jim rozpumpuje srdce a vžene novou krev do žil. Jiní nemůžou o pořádném kruťáku ani slyšet. Nedivím se. Film se může stát skutečností. Někdy se to stane dokonalou shodou náhod. Někdy zase lidi napodobí své oblíbené zrůdy z filmů. Filmy kazí mládež. Já to říkal vždycky. Ale určitě můžete určitě zkusit „TO“ z roku 1990. A jít na nějakou dětskou párty. Jen ty děti nesmíte pohltit do pekel. To byste mohli mít problém s policií. Varoval jsem vás jak to jen šlo.

Saw

Hlavní záporák série Saw je rakovinou nemocný génius Skládačka. Ten unáší lidi, kteří se podle něho nějak zásadně provinili proti zásadám morálky. V roce 2009 se dva mladí kluci ve věku 14 a 15 let sešli ve svém pokoji, aby dovršili měsíce připravovaný plán. Chtěli unést několik lidí, kteří se provinili. Mezi nimi i několik mladých dívek a policistu. Plán obsahoval výčet toho, co bude potřeba, připravené vražedné „hry“ a dokonce i sadu kamer, kterými měli mladíci stejně jako Skládačka své oběti natáčet. Jak se nakonec prozradili? Slyšela je jejich máma, která to nahlásila na policii. Smolaři.

 

Noční můra v Elm Street

Noční můra v Elm Street je klasika mezi horory. Příběh snad nemusím ani nastiňovat. V podstatě se jedná o fakt ošklivého chlápka, který navštěvuje své oběti ve snu předtím, než je zabije. A právě tady si vzal mladý González, což je asi jediné mexické jméno na světě, příklad. Zabil čtyři lidi a dva těžce zranil. Chtěl se stát slavným sériovým vrahem. stejně jako jeho hrdina Freddy. Dělal před každou vraždou to samé, co děláš ty večer na Tinderu. Prostě sám sobě psal zprávy, aby se necítil tak sám. A také se v těch dopisech chválil, jak moc je podobný opravdovému Freddymu.

 

Rosemary má děťátko

Film z poloviny šedesátek, který pojednává o nastávající matce dítěte. Pokud jste muž, pravděpodobně vám už teď přijde zápletka dost strašidelná. Manžel to ale okořenil ještě o to, že nenarozené dítě obětoval ďáblovi. A pro dítě si nakonec vyznavači přijdou. Nebyli byste správní znalci filmu a osudu za ním, pokud by jste neznali Polanskiho a příběh jeho ženy Shanon. Když byl Polanski v Londýně a věnoval se filmu, těhotná Shanon pořádala klidný večírek v jejich vile. Dál to asi znáte. Šílený vyznavač temných sil Mason vtrhl do domu a všechny zabil. Ve vězení je doteď.

 

Královna prokletých

Milovali jste někdy nějaký film tak moc, že jste se na něj podívali asi stokrát? V roce 2002 se další mladý muž, Alan Menzies, údajně filmem přiveden k tomu, aby zabíjel lidi. Odměna? Stane se nesmrtelným a bude žít jako upír. Alan byl obzvláště brutální. Nejdříve umlátil svého kámoše kladivem. Než ho pohřbil, vypil nějakou jeho krev a také snědl kus jeho masa. Poté ho pohřbil v mělkém hrobu. Hrob byl nalezen náhodně asi za dva týdny. Další důvod, proč si lépe vybírat kamarády.

 

Kletba z temnot

Kletba z temnot je průměrně zdařilý film z roku 2012. Motá se kolem posedlé krabice. Jenže brzo se začnou dít zvláštní věci i při natáčení. Třeba začne být z nevysvětlitelných důvodů mrazivě chladno. Několik dnů na to shoří všechny rekvizity k filmu. Mezi nimi i „záhadná“ krabice. Vyšetření nedokáže určit, jak objekt vzplanul. Ale pozor! To není vše! Záhadná krabička opravdu existuje. A její majitel ji okamžitě nabízí k pronájmu na natáčení. A co na to producenti? Raději odmítají. Co kdyby ta věc byla opravdu prokletá a potopila by film?

 

Jiří Makovský

Předchozí článekPět akčních stereotypů, které fungují pouze ve filmu
Další článek5 her s nejdelší herní dobou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × one =