Čtyři největší fyzické přeměny herců

Máte problém přibrat svaly nebo snad zhubnout? Nechte si poradit od herců!

Herectví není vždy náročná práce. Takový Bruce Willis přijde, shrábne peníze za kratičké cameo a odmašíruje si to o studio dál. Jenomže pak tu máme třeba Heatha Ledgera, který byl kvůli Jokerovi zavřený sám v místnosti skoro měsíc, nebo Nicolase Cageho, jenž si kvůli roli nechal vytrhat zuby. A pak tu jsou speciální typy herců. Herci, kteří se kvůli roli nebojí změnit k nepoznání, a to po fyzické stránce. Zhubnout, nabrat svaly, nabrat tuk? Všechno tohle zvládnou. Díky dietám, cvičení či třeba cigaretám se změní k nepoznání. Tady jsou čtyři největší fyzické proměny v Hollywoodu.

 

Chris Hemsworth – V srdci moře

Chris-Hemsworth-tělesná proměnaJe to tak. Můžete být sex symbol, hezoun a svalovec, ale když Ron Howard poručí, začnete shazovat kila. Chris je považován za největšího fešáka Hollywoodu, kterému se i takový Henry Cavill nebo Jamie Dornan kouká zdálky na záda.
Jenže, když filmovému Thorovi, kvůli kterému nabral obrovské množství svaloviny, přišla nabídka na natočení filmu V srdci moře, nemohl vypadat jako severský bůh, a tak začal hubnout, a to tak že pořádně (i když určitě ne víc než další dva pánové).
Chris se ze svých marvelovských 91 kilo dostal na 76, což je docela velké množství svaloviny.


Matthew McConaughey – Klub poslední naděje

A přichází nám Oscar! Kdo ví, jestli by si Matthew odnesl zlatého plešouna, kdyby hrál ve své klasické muskulatuře. Je pravda, že Leonardo podal dozajista lepší výkon, ale to co předvedl McCounaghey nemá obdoby.
Své tělo, nad kterým každá osamělá mamina slintala ve filmu Bez Kalhot, dokázal dostat do fáze, kdy se spousty lidí obávalo o jeho zdraví, a Matthew pořád ubíral. Ubíral tak dlouho, dokud opravdu nevypadal, jako člověk, jenž se potýká s HIV.
McConaughey zhubl neskutečných 21 kilogramů, vážil jen 61 a získal si uznání akademie i fanoušků.

matthew_mcconaughey_dallas_buyers_club_movie_fyzická změna

Christian Bale – Mechanik, Špinavý trik

bale tělesná proměna mechanik

A došli jsme k tomu nejlepšímu. Nenajdete herce, jenž by pro svoji roli změnil svoje tělo, tak jako Christian. Bale vypadá v každé roli jinak. Je Batman, obtloustlý kouzelník, anorektik a hajzlík s pupkem. Vybral jsem ale jen dvě role a to ty nejrozdílnější.
Nejdříve Mechanik. Bale předvedl snad nejextrémnější fyzickou proměnu, kterou jsme mohli za posledních několik let vidět. V tomto existencionálním thrilleru se ukázal skoro s anorektickým tělem a dokázal, že je kvůli roli schopen zajít kamkoliv. Jeho denní jídelníček prý tvořilo jablko, voda a cigarety. Christian zhubl 27 kg a dostal svoji váhu na 55 kilogramů.
Ve Špinavém triku musel Bale podstoupit opačnou proceduru. Rok na to co předvedl své svalnaté tělo v Temný rytíř povstal, pustil se do natáčení Špinavého triku. A v něm na svaly nebylo místo. Z vyrýsovaného Batmaana se stal tlustý a slizký umělec. Bale měl zkrátka pupek, za který by se nemusel stydět žádný tatík. Christian nabral něco okolo 28 kilo a svojí váhu vyšplhal na 103.

 

 

Tom Hanks – Trosečník

Tom Hanks nikdy nebyl herec, který by se kvůli rolím nějak zásadně měnil. Žádná z jeho postav nebyl superhrdina, smrtelně nemocný člověk nebo snad anorektik. To co ale Tom Hanks ukázal v Trosečníkovi, si určitě zmínku v našem seznamu zaslouží.
Na začátku filmu hrál Hanks svoji klasickou roli, ve kterém byste ho mohli označit za pořádného cvaldu. V druhé části filmu byl Tom, ale k nepoznání. Přejdeme vousy i vlasy a zaměříme se jen na váhu.
Tom se pro první část vesele nacpával, necvičil a přibíral, vcelku se jeho váha vyšplhala o 23 kg výš. Po natočení první části, se natáčení na rok pozastavilo a Tom zhubl 30 kg. Sice nebyl tak hubený jako Bale, nebo McConaughey, ale obrovský kontrast první a druhé části z něj udělal skutečného trosečníka.

tom hanks tělesná změna trosečník

 

Do naší nominace se nemohli vejít všichni, a tak jsme opomněli například Chrise Pratta (Strážci Galaxie), Toma Hardyho (Temný rytíř povstal), Jakea Gyllenhaala (Southpaw) nebo Henryho Cavilla (Muž z oceli). Bohužel ti se do naší čtyřky nedostali.

Informace: http://healthyceleb.com/
Fotky: https://www.flickr.com/

Matěj Drápela

Předchozí článekHledá se Dory: Pokračování nejpopulárnějšího klauna ve světe pohádek
Další článekHra o trůny: Souboj dvou obrů?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen − seven =