10 nejžhavějších sériových vrahů, kteří se objevili na televizní obrazovce

Možná jsou to blázni, ale z postele byste je rozhodně nevykopli!

Nikdo neříká, že reální sérioví vrazi jsou sexy. Nejsou. Samozřejmě, Ted Bundy byl fešák, ale výjimka potvrzující pravidlo se tu najde vždy, no ne?

Sérioví vrazi ve filmech a seriálech, to je úplně něco jiného. V dnešní době beletrie přetéká charismatickými, romantickými vrahy –  důkaz toho, že se ten, kdo něco takového napsal, nikdy v životě s opravdovým sériovým vrahem nesetkal. Dobře se oblékají, jsou okouzlující, urostlí s atletickou postavou… jednoduše řečeno, jsou pěkně žhaví.

Je to v podstatě to samé, co se stalo s upíry. Z groteskních nočních stvoření spících v rakvi se stali doutnající, osamělí, láskou pobláznění hrdinové. Teď tu ale máme něco mnohem lepšího, deset sériových vrahů, kteří rozpalují televizní obrazovky…

10. Mandy Lane (Všichni milují Mandy Lane)

Amber Heard prožívala se svou rolí Mandy Lane začátky své kariéry, momentálně je známá jako manželka Johnnyho Deppa a nechybí na seznamech pánských časopisů FHM a Maxim jako jedna z nejvíce sexy hvězd. Na jejím sex-appealu se v podstatě zakládal celý film Všichni milují Mandy Lane, nešlo o bohaté dětičky na střední, které se jí snaží dostat do kalhotek, šlo především o její proměnu z ošklivé pubertální dívky na skutečnou krásku.

Ještě rok zpátky nikdo z chlapců Mandy Lane nemiloval. Spolu se svým nejlepším přítelem Emmetem byla Mandy ztracená existence, středoškolský outsider, který nedokáže zapadnout. V průběhu jednoho léta se z Mandy stává sexy holka, díky čemuž seall-the-boys-love-mandy-lane-600x300 dostává mezi dalších pár vyvolených, kteří jsou pozvaní na víkendovou party na odlehlém ranči. V momentě, kdy zábava vrcholí, se začnou účastníci večírku záhadně ztrácet…

Někdo Mandy Lane za sériovou vražedkyni nepovažuje, koneckonců ve filmu zavraždí jen dva lidi. Jedním z nich je Emmet, skutečný vrah, kterého zabije spíše v sebeobraně. Z celého příběhu ale vyplývá, že i Mandy sama je zvláštní, takže je dost pravděpodobné, že má s vraždami přeci jen něco společného.

9. Billy Loomis (Vřískot)

Když už dojde řeč na zabijácké parťáky, rozhodně mezi nimi bude i tato dvojka – Skeet Ulrich jako Billy Loomis a jeho spoluherecScream Matthew Lillard v roli Stua Machera. Ale buďme upřímní, v této dvojici zastupuje mozek a vzhled Billy, Stua by si jen těžko někdo spletl s nějakým sex-symbolem.

Režisér Wes Craven tak okatě naznačoval, že je Billy vrah, až tomu diváci přestali věřit a mysleli si, že to nemůže být pravda. Cravenův důvtip ovšem není ten hlavní důvod, proč se točilo pokračování. Velkou roli v tom hrál Ulrichův okouzlující vzhled. Dokonce existuje facebooková stránka nazvaná „Skeet Ulrich je sexy jedině, když je Billy Loomis“.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

8. Hannah McKay (Dexter)

Hannah McKay má s vražděním léta zkušeností, v pubertě byla vrahova pomocnice, pak začala krvavě řádit se svým přítelem Waynem Randallem. I ona ve dvojici zastupuje tu chytřejší polovinu, a to do takové míry, že proti Randallovi obrátila důkazy s tvrzením, že ona sama s vraždami nemá nic společného.

O deset let později je Hannah nevinná zahradnice starající se o rostoucí květiny, ale nenechte se oklamat. Je jako jed a jakožto Untitled 1známá vražedkyně je jednou z Dexterových posledních cílů. Jak už to tak ale bývá, Hannah se stává jeho slabinou a nakonec se do svůdné femme fatale zamiluje až po uši. Pro introspektivního vraha není dokonalejší partnerky, a tak se Dexter rozhodne předstírat svou vlastní smrt a schovávat se v úkrytu. Avšak vzhledem k tomu, že Hannah zabije každého, kdo se jí nějakým způsobem připlete do cesty, je dost nepravděpodobné, že bude dobrým vzorem pro Dexterova syna.


7. Patrick Bateman (Americké psycho)

Ve snímku Americké psycho si Christian Bale zahrál roli, která mu pomohla protlačit se na vrchol Hollywoodu. Stal se jedním z nejznámějších notorických sériových vrahů v celé filmové historii. Pohledný, vzdělaný, bohatý investiční bankéř z Wall Street, který tráví celé dny prací, cvičením, návštěvou luxusních restaurací a nočních klubů v New Yorku.

Jen co přijde noc, zabije každého, koho potká. Někdy rychle a brutálně, někdy pomalu a sadisticky. Kolegy, cizince, prostitutky, přátele. V jeden moment se rozhodne zabít dítě, aby zjistil, jestli se mu to líbí nebo ne. Nelíbí, ale to z něj dobrého člověka nedělá, že?ImQvh06T

Existuje myšlenka, že Patrick Bateman je neurotik a nespolehlivý vypravěč. Jinak řečeno, všechny vraždy jsou možná jen v jeho hlavě. Koneckonců, ve svém vlastním bytě trhal lidi na kusy a likvidoval jejich orgány, ale nikdy nebyl dopaden.

Bale strávil měsíce tím, aby si vypracoval pěknou postavu a mohl hrát roli Batemana. Musel být sympatický, dobře vypadající a úhledně upravený… jakmile se ukázal producentům, věděli, že je pro roli jako stvořený.

6. Mallory Knox (Takoví normální zabijáci)

Juliette Lewis začínala jako naivní přítelkyně sériového vraha ve filmu Kalifornie, o rok později vzala roli Mallory Knox, manželky a partnerky ve zločinu.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Dvě oběti traumat z dětství, Mickey má rád násilí, ona je ženská noční můra se zkroucenými končetinami a chroptícím hlasem. Ať je to jak chce, je tu značné množství fanoušků, které si myslí, že je ta nejvíce sexy věc na dvou nohách, co kdy na světě byla. Proč, to je věc dohadů… Juliette Lewis má nejspíše fanoušky, kteří jsou negramotní, dospívající vidláci nebo sociální případy 5Rmp9hOJjakéhokoliv druhu.

Ve filmu se odráží Malloryina divoká láska k jejímu životnímu partnerovi, její energie, vášeň a naprostý nedostatek strachu. Jakmile ji porazí nějaký muž, nenechá se tím rozhodit a dál kolem sebe kope. Původně chtěl režisér pro roly Mallory ženu, která bude trochu svalnatá, ale Lewis prohlásila, že chce, aby Mallory vypadala tak, že by ji dokázal odfouknout i vánek, a tím popírat svou zdánlivou nezničitelnost. Když se to tak vezme, není to úplně nejhorší vzor pro dnešní ženy…

5. Hannibal Lecter (Hannibal)

Člověk nemůže psát článek o sériových vrazích, aniž by zmínil jméno Hannibal Lecter. Seznamte se s psychopatem a kanibalem, který si z těl svých obětí sbírá trofeje a připravuje z nich gurmánské speciality.

V první filmové adaptaci Hannibala brilantně ztvárnil Brian Cox, mnohem známější je ovšem v podání Anthonyho Hopkinse ve filmu Mlčení jehňátek. Ano, dá se říct, že jejich interpretace Hannibalova charakteru jsou velice působivé… ale nejsou sexy.

Krokem vpřed byl dánský herec Mads Mikkelsen, který vzal roli v seriálu Hannibal a stal se Hannibalem Lectrem, psychiatrem ZWQq0mAanadějného detektiva Willa Grahama, který má zvláštní schopnost vcítit se do myšlení největších sériových vrahů.

Mikkelsen sklidil velký úspěch a jeho herecký výkon byl chválen jako „brilantní, kultivovaný, sofistikovaný doktor, který skrývá svou satanskou, otrlou, manipulativní osobnost“. Jelikož je Mikkelsen bývalý gymnasta a tanečník, dává Hannibalovi něco, co Cox ani Hopkins nedokázali – fyzickou zdatnost. Mikkelsen vypadá dobře, je okouzlující, sexy a charismatický.

4. Rachel Newman (Americké psycho 2)

Další díl hororu Americké psycho na sebe nenechal dlouho čekat a ačkoliv je Patrick Bateman po smrti, mladá studentka, Patrickova jediná oběť, která přežila, pokračuje v jeho stopách.

Deset let poté, co málem přišla o život, zabije ženu jménem Rachel Newman a převezme její identitu. Je přijata na vysokou školu zabývající se kriminologií, která připravuje studenty na práci u FBI. Rachel se stává premiantkou třídy a dostává se na speciální tréninkový program FBI v Quanticu.american_psycho_ii_2002_1

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Proč se chtěla stát zrovna agentkou FBI, o tom se lze maximálně tak dohadovat. Začne zabíjet kohokoliv, kdo ji podezřívá, kdo má lepší známky než ona, kdo se na ni špatně podívá, kdo se jí směje… na motivaci vlastně vůbec nezáleží, protože zabíjí úplně všechny.

Celkově je tento film naprostý nesmysl, ale na našem seznamu nesmí chybět, protože Rachel Newmanovou hraje Mila Kunis, jedna z nejžhavějších hereček současnosti.

3. Dexter Morgan (Dexter)

Dexter je přesně ten typ sériového vraha, který se zaměřuje čistě jen na padouchy, kteří proklouzli policii, takže za své činy nikdy VCNvDPFjnení obviněn. Možná je to ten nejhloupější sériový vrah, který kdy žil, ale stejně jako Mallory Knox má své pevné zázemí mezi fanoušky.

Ponechá-li se stranou jeho nedostatek inteligence, je to sice psychopat a vrah, ale jeho výběr obětí spíše apeluje na náš divoký, prvotní smysl pro spravedlnost. Dexter v podstatě dělá svět bezpečnějším místem, je to klasický (ne)hrdina.

2. Catherine Tramell (Základní instinkt)

Bisexuální femme fatale, vražedkyni a úspěšnou spisovatelku Catherine Tramell si zahrála herečka Sharon Stone.Basic-Instinct-Sharon-Stone-600x300

A co dělá Catherine tak sexy? Rozhodně to není milostnými scénami nebo chvilkovou nahotou před kamerou. Není to ani skutečnost, že je Sharon Stone krásná poněkud nepopsatelným způsobem. Dělá to její herecký výkon, je magneticky svůdná. Dá se říct, že Sharon je na filmu Základní instinkt to nejlepší.

Je jednou z nejskvělejších sériových vražedkyň, které se kdy objevily na televizní obrazovce. Bohužel nedostala moc rolí, ve kterých by mohla ukázat svůj talent a zazářit.

1.  Paul Spector (The Fall)

Irský herec, model a hudebník Jamie Dornan hraje sériového vraha Paula Spectora v krimi seriálu The Fall. The Fall zkoumá dva životy, život Paula Spectora a policisty, který se ho snaží dopadnout.n1kK8mMz

Obyčejný chlap s rodinou, který zabíjí mladé tmavovlasé ženy, je pro diváky identifikován už na začátku. V seriálu jde spíše o průzkum toho, jak a proč – Spector je sadistický vrah motivován sexuální potřebou a jeho rodina mu navíc poskytuje perfektní úkryt.

Jamie Dornan byl modelem pro značky Hugo Boss, Armani nebo Calvin Klein a v listopadu 2014 ho People Magazine zvolil za třetího nejvíc sexy muže na světě.

 

Tereza Brunerová

www.whatculture.com

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seven + 18 =