10 nejtrapnějších superhrdinských filmů

Jak to tak bývá, i mistr tesař se někdy utne. A občas je z toho opravdu velký průser, co se týče kvality, trapnosti natočení či projevu vystupujících postav. Pojďte s námi podniknout cestu do světa těch nejtrapnějších superhrdinských filmů, které kdo kdy stvořil.

1Maska Junior/Son of the Mask

Film Maska Junior byl dlouho očekávané pokračování prvního filmu z roku 1994 s Jimem Carreym a Cameron Diaz v hlavní roli. Nejspíš si říkáte, co dělá pokračování fantasy komedie mezi superhrdinskými filmy. Pravdou je, že i tento film má svou komiksovou předlohu, ve kterých vystupuje Maska jako hodně svérázný superhrdina bojující proti padouchům. Spadá do světa Dark Horse Comics.

Děj naprosto nekoresponduje s názvem filmu. Ani s originálním názvem v angličtině. Člověk by čekal, že pokračování s názvem Maska Junior se bude točit okolo syna postavy Jima Carreyho. Chyba lávky. Hlavní hercem je Jamie Kennedy ztvárňující karikaturistu Tima Averyho, jehož syn Alvey si nasadí onu osudnou masku. Jak se tedy může film v originále volně překládat jako „Syn Masky“, když nejde o syna původního představitele (Jima Carreyho) ale o syna úplně jiného hereckého otce. Navíc ani triky nedosahovaly kvalit jako první snímek. Není tedy divu, že film získal 8 nominací na Zlatou malinu a vítězství v kategorii „Nejhorší remake nebo sequel“. Dvojka tak naprosto ztrapnila pomyslnou sérii s obrovským potenciálem první Masky. Tvůrcům alespoň došlo, že nemůžou natočit pokračování na film s Jimem Carreym bez Jima Carreyho.

2Blade: Trinity

Ve třetím filmu Wesley Snipes a skupina Nightstalkerů (lovci upírů) spojí své síly proti samotnému Drákulovi. Třetí film s podtitulem Trinity si vybral na Snipesovi svou daň. Ne proto, že by se nějak ošklivě zranil. Spíše proto, že film zranil jeho kariéru. Třetí Blade totiž dopadl dost tragicky. Navíc Snipes nebyl ještě před natáčením spokojený se studiovým výběrem režiséra. Čas ukázal, že herec se tak úplně nemýlil. David S. Goyer skutečně nebyl nejlepší volbou pro završení trilogie. Goyerova vize filmu byla bez větších ambicí, příliš milostivá a do Bladeova světa nepřinesla nic nového než vyšší stupeň bezduché akce. Wesley Snipes později zažaloval scénáristu/režiséra za sestříhání scén ve prospěch spoluherců Ryana Reynoldse a Jessicy Biel. S hodnocením 25 % na Rotten Tomatoes šlo o rozpačitě přijatý film s ještě rozpačitějšími výdělky v kinech.

KOUKNI SE  The Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!

3Nick Fury, zvláštní agent/Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

V dnešní době je prakticky nemožné představit si v roli Nicka Furyho, ředitele S.H.I.E.L.D.u, někoho jiného než herce Samuela L. Jacksona. A ještě těžší je představit si, že kdysi tuto roli ztvárnil David Hasselhoff. Zvláštní agent Nick Fury s tváří Davida Hasselhoffa se vrací zpět do akce poté, co znovu formuje teroristická nacistická organizace HYDRA. Zní vám to povědomě? To by při dnešním MCU mělo. Také v tomto béčkovém televizním filmu Fury nosí pásku přes oko. Hasselhoff hraje super špiona nadmíru špatně. A aby to nestačilo, scénář napsal David S. Goyer, který se tak nechvalně proslavil režií a scénářem k třetímu Bladeovi. Dokonce ani režisér filmu Rod Hardy (Akta X, Battlestar Galactica, Prosincoví kluci) není pyšný na to, co přivedl na svět. Není divu, že trvalo celých deset let, než se někdo odvážil film vydat na DVD.

4Fantastická čtyřka/The Fantastic Four

Nyní nemáme na mysli Fantastickou čtyřku v režii Tima Storyho a její pokračování se Silver Surferem. Ani problematický remake Joshe Tranka/20th Century Fox, Constantin Film z roku 2015. Ale ještě horší zpracování Fantastické čtyřky z roku 1994. Tehdy mělo práva na superhrdinskou partu studio Constantin Film. A tak světlo světa spatřil první neskutečně táhlý a líný origin této čtyřky superhrdinů. Reed Richards a Ben Grimm jsou spolužáci ze střední, kteří později podnikají cestu do vesmíru spolu se Sue a Johnnym Stormem. A zbytek už jistě znáte. Téměř celý rozpočet filmu padl na oblek postavy známé jako Thing. Obavy ze zjevně laciné podoby filmu vedly producenty ke zrušení všech plánovaných premiér v kinech. A nejen, že producenti zrušili film, dokonce se snažili popřít jeho prvotní existenci.

5Spirit/The Spirit

Dokonce i nejlepší spisovatelé komiksů musí někdy zápasit, když přijde na filmovou adaptaci jejich děl. Po úspěchu snímku Sin City – město hříchů v roce 2005 se Frank Miller vrátil na velké obrazovky s krimi komediální fantasy Spirit. Hlavní roli sehrál herec Gabriel Macht coby zavražděný a znovuzrozený policista. Na svět se vrací, ale pouze jako stín, který dohlíží na své město i po smrti. Tentokrát se rozhodl Miller psát a režírovat úplně sám. Jak to dopadlo asi uhodnete. Spirit byl natočený ve stylu Sin City čímž ztratil šanci na jakoukoliv originalitu, jemnost a jednoduše Millerova ducha. Herecký výkon Samuela L. Jacksona je až přehnaně nadprůměrný i na jeho standardy. Film z DC komiksů doplácí na naprostou neznámost a nulovou originalitu. Film nezachránilo ani nabitější obsazení – Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Eva Mendes, Gabriel Macht, Eric Balfour, Stana Katic, Paz Vega a další.

KOUKNI SE  Ulička přízraků: Režisér Hellboye dokončuje šarlatánskou detektivku

6Catwoman

Ve snímku Batman se vrací nám režisér Tim Burton představil novou úžasně komplexní postavu z komiksového DC univerza – Selinu Kyle/Catwoman. O dvanáct let později dalo DC tomuto Batmanově padouchovi v ženském těle vlastní film. Bez Batmana. Také postavu Catwoman přejmenovali ze Seliny Kyle na Patience Phillips bez zjevného důvodu. Dalo by se říct, že název filmu Catwoman byl pouze záminkou, jak napasovat herečku Halle Berry do těsného koženého kostýmu. Když pomineme kočičí hříčky a starodávné egyptské rituály, zůstanou nám špatné CGI efekty a pětiminutová akce sestříhaná dohromady tak špatně jako by to měla na svědomí skutečná čtyřnohá kočka. Pitof předtím režíroval film Fantom Paříže v divadelním duchu. Takže svěřit mu film podle komiksové předlohy byl poněkud chybný krok, který dovedl Berry k zisku Zlaté maliny za nejhorší ženský herecký výkon.

7Soudce Dredd/Judge Dredd

Když není Rob Schneider tím nejhorším ve vašem filmu, pak vězte, že jste vytvořili něco daleko horšího. Sylvester Stallone se nachází na opačném konci vyšetřování vraždy v této neskutečně táhlé a líné adaptaci unikátního komiksového superhrdiny. Film kombinuje prvky Blade Runnera, Demolition Mana a další zajímavých sci-fi snímků. Scénáristé přejímají nápady z ostatních filmů a zároveň se snaží upřednostňovat Stalloneho silné stránky, ale tím postava Dredda ztrácí jakékoliv charisma. Přestože se z filmu stal po letech kultovní snímek, Stallone osobně mnohokrát Soudce Dredda kritizoval a tvrdil, že mezi ním a režisérem Dannym Cannonem nefungovala pořádně komunikace během natáčení a produkce. Ale to určitě nebude jediný problém, který učinil ze Soudce Dredda jeden z nejtrapnějších filmů vůbec.

8Superman 4/Superman IV: The Quest for Peace

Čtvrtý film Christophera Reeva coby Supermana představil návrat Genea Hackmana do role Lexe Luthora. Muže, který vytvoří superčlověka a pojmenuje ho Nuclear Man, aby vyhodil do vzduchu každou Supermanovu šanci na pátý vstup. Herecké obsazení ztratilo na síle po počáteční trilogii, ale na druhou stranu měl film volnost, co se týče děje a scénáře. Nakonec to ale byly vizuální efekty, které pohřbily potenciál filmu a akce byla v konečném součtu horší než v předchozích filmech. Reeveova herecká paralýza v roce 1995 znamenala úpadek pro celou budoucí supermanskou sérii. Studiu Warner Bros. trvalo skoro dvacet let, než se pokusilo reboot značky jménem Superman.

KOUKNI SE  TOP seriály ze středoškolského prostředí

9Batman a Robin

8 let předtím, než přišel film Batman začíná do kin si herecká hvězda George Clooney myslel, že postavu Batmana pro velká plátna nadobro neúmyslně zničil. Pokračování snímku Batman navždy s názvem Batman a Robin představilo dynamické duo s Arnoldem Schwarzeneggerem v roli Mr. Freeze. Skoro všechno, co vychází z Arnieho úst zní jako laciné těžce naskriptované věty. Což je zarážející, protože scénář k filmu měl na svědomí Akiva Goldsman. Muž, který získal Oscara a Zlatý Glóbus za scénář k filmu Čistá duše. Film podle komiksové předlohy mohl alespoň skočit ve stylu – tak špatné až je to dobré – ale i tato snaha skončila na půli cesty. Nehledě na to, kolik známým hercům Batman a Robin negativně poskvrnil kariéru.

10Supertajná zbraň/Steel

Shaquille O´Neil je basketbalová legenda, televizní osobnost a čestný americký náměstek maršála. V roce 1997 do svého života zařadil ztvárnění hlavní postavy v superhrdinském filmu. Ve filmu Supertajná zbraň zosobňuje postavu Johna Henryho Ironse, který přes den vystupuje jako bývalý zbrojní návrhář a naprostý dobrák. Ale v noci jako hrouda svalů a kovu bojující pro zločinu. Ze všech čtyř postav ze světa DC, kteří byli představení po filmové smrti Supermana, se mohla postava Ironse stát tou nejoblíbenější. Jenže katastroficky bídné kvality filmu zadupaly potenciál postavy do země. Díky příšerným hereckým výkonům, několika trapným scénám plných klišé a basketbalové legendě v roli superhrdiny by vám leckdo odpustil, kdybyste neměli o existenci filmu ponětí. A nejspíš by vám to přál i samotný Shaquille O´Neil, kdybyste si mohli tento nepovedený počin vymazat z hlavy jako to dělají Muži v černém.

 

 

www.watchmojo.com, www.imdb.com

 

 

Ondřej Blahut

Předchozí článekJste dokonalý pár? Zkuste 5 aktivit, které otestují váš vztah
Následující článekRecenze: Asociální James Bond je dívka v pavoučí síti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 3 =