Zack Snyder končí jako režisér DC filmů. Jeho dcera spáchala sebevraždu

Director Zack Snyder poses for pictures after his arrival to the Australian premiere of "Man of Steel" in central Sydney June 24, 2013. REUTERS/Daniel Munoz (AUSTRALIA - Tags: ENTERTAINMENT) - RTX10YW0

Zack Snyder je režisér, který se hlavně soustředí na vizuální stránku filmu. Díky tomu je velmi vyhledávaný v oblasti komiksových filmů. Na svém kontě má velkofilmy jako Watchmen, 300: Bitva u Thermopyl nebo Batman v Superman. Kromě toho se svou ženou Deborah založil společnost Cruel and Unusual films, která podporuje vizuálně originální projekty. Až donedávna se také věnoval natáčení DC filmu Justice League, který bude mít premiéru už letos v listopadu. Od své režisérské práce si ale Snyder bude muset dát na chvíli voraz. Důvodem je rodinná tragédie, která zatřásla celou rodinou.

Jeho teprve dvacetiletá dcera Autumn Snyder si v březnu rozhodla dobrovolně vzít život. Snyderovi v současné době vychovávají sedm dětí, pro které je tato tragédie velký šok. Zack Snyder se se svou ženou rozhodl tuto tragédii umlčet a zasvětit pouze úzký rodinný kruh. Také se chtěl vrátit do práce a dělat, že je vše v pořádku.

„Bral jsem to jako svou povinnost jít znovu do práce a tvrdě dřít, aby Justice League byl dobrý film. Jsem velký fanoušek DC filmů a chci, aby tento snímek měl velký úspěch. Říkal jsem si, že se s tím nějak poperu. Nikdy jsem ani nechtěl tuto informaci zveřejnit do tisku. Ale mít na svědomí takový velkofilm je velmi náročné a zcela mě to pohltilo. Za poslední dva měsíce jsem došel k závěru, že chci z projektu odstoupit a trávit čas doma se svou ženou a se svými dětmi, které mě teď potřebují. Všichni zažíváme krušné časy. Já taky.“, prozradil Zack Snyder se slzami v očích.

KOUKNI SE  Johnny Depp u soudu vyhrál, porazil ex Amber Heard 15:2

 

Studio Warner Brothers i hvězdy z filmu Justice League stojí za Snyderem a vyjádřili mu upřímnou soustrast.

„To, čím si prochází, je nepředstavitelné a nepochopitelné. Naše modlitby směřují k jeho rodině.“, prohlásil Toby Emmerich, prezident Warner Brothers.

Jednou možností bylo posunout premiéru filmu Justice League, ale Zack i Deborah Snyderovi se proti tomuto postavili. Údajně chybí dotočit jen několik malých scén. Kvůli jejich dotočení by ale Snyder musel letět do Anglie. A tak se Snyder spolu se studiem rozhodl, že tyto scény za něj dotočí režisér Joss Whedon, který se podepsal pod snímky jako Serenity nebo oba díly Avengers.

 

„Tyto drobné scény neobsahují žádné nové postavy. A režie je tam zapotřebí jen minimálně. Sice tyto scény dotočí Joss, ale styl provedení těchto scén a tón celého filmu bude udělaný podle Zacka. Věřím, že navzdory této tragédii se nám podaří do kin uvést brilantní snímek.“, doplnil Toby Emmerich.

V současné době je nejisté, zda se Snyder ke své práci pro DC filmy vrátí. Zack ale doufá, že se rodina z této tragédie vzpamatuje a on se bude moct do práce vrátit. Tato smutná zpráva připomíná rok 2008, kdy náhle před premiérou Temného rytíře zemřel Heath Ledger. Doufejme, že DC filmy od Warner Brothers už žádná taková pohroma nikdy nezastihne.

Pavel Melotík

KOUKNI SE  Jodie Foster v hlavní roli čtvrté řady Temného případu

 

Zdroje: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/zack-snyder-steps-down-justice-league-deal-family-tragedy-1006455

https://www.theguardian.com/film/2017/may/23/justice-league-zack-snyder-quits-joss-whedon

Předchozí článekPět nejlepších „zhulených“ filmů
Následující článekRecenze: Posvátné lži Minnow Blyové

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 − eight =