Warhammer si v novém DLC napravuje reputaci. W:TW: King and Warlords

Po oznámení plánů Creative Assembly ohledně DLC, nejednomu hráči zamrazilo. První trojice DLC měly poměrně nešťastně nastavené ceny v poměru obsahu a všichni se začali bát, jestli vývojáři v tomto trendu nechtějí pokračovat. Nové DLC King and Warlords vše napravuje.

Série Total War má již dlouholetou tradici, jakožto historická masivní strategie. V různých obdobích lidských dějin vedete svůj národ k světové dominanci. Spojení fantasy světa Warhammeru od Games Workshop se tak jevil sice jako originální a pro mnohé nevítaná změna. Přesto se ukázalo, že pánové z Creative Assembly ví co dělají.5 Ve fantasy světě proti sobě postavíte národy lidí, brutálních orků, tajemných nemrtvých, pomstichtivých trpaslíků či válečníků Chaosu.

Na mapě světa hráči spravují svá města, rozmísťují armády a rozesílají diplomaty k ostatním národům. Zde po dlouhé době se v sérii Total War povedlo vybalancování diplomacie, takovým způsobem, že se můžete opřít o své spojence a zjevně prohrávající strana uzná porážku a nezkouší nesmyslné útoky. Také za každý národ se hraje naprosto odlišně. Zatímco lidé z Říše tíhnou nejblíže k hernímu stylu z předchozích dílů, například Upíři hrabata musí prvně rozšiřovat svojí nákazu do ostatních provincií, jinak trpí velkými postihy. Celkově Warhammer: Total War přináší nový a zábavný systém, který v sérii Total War chyběl.

Obsahem napráskané DLC

Nové DLC King and Warlords přináší všem hráčům ujištění, že je o ně staráno naprosto maximálně a každá koruna, kterou utratí za to naprosto stojí. Společně s zdarma stažitelným DLC Wurrzag přináší rovnou trojici staronových frakcí. Ano, opravdu se jedná o frakce a ne startovní lordy. Trpaslíci získávají  klan Angrund v čele s Belengarem Ironhammerem, zatímco u orků se jedná rovnou o dvě možné nové frakce Crooked Moon a divošské The Bloody Handz.

KOUKNI SE  Druhý trailer na hru Pokémon Scarlet and Violet odhalil sexy profesory

Crooked Moon a klad Angrund mají společný začínající cíl, dobýt Karak Osmi vrcholků dřív než ti druzí. Belengar IronhammerTomuto cíli je zapotřebí uzpůsobit herní styl, který zvlášť u orků je jiný než kdy dřív. Gobliní lord nemůže až do dobytí cíle najímat silnější orkské jednotky a musí se spokojit jen s gobliny. Ti však posílili o jednotky
jako je smečka divokých squigů, kteří jsou stejně silní, jako jsou odporní. Hrát tak za gobliní hordu je poměrná výzva, která perfektně kombinuje zábavu a obtížnost. U trpaslíků se tento mix povedl o něco méně. Noví pohyblivější střelci ani trpasličí balista bitvy nijak víc neproměňuje a fousatý národ si udržuje stále stejnou taktiku. Samozřejmostí jsou nové Regiment of Renown na obou stranách barikády, které sice jsou již od minulého DLC zajímavou novinkou, ale na herní taktice se též příliš neprojevují.

Společně s druhou frakcí, kterou vede ten nejhezčí a nejlépe dosud zpracovaný ork Wurrzag, se tak orkové stávají naprosto jasným důvodem ke koupi DLC.  Divošské kmeny orků jsou velice podobné těm původním zelenokožcům, ať už hratelností, tak i vizualizací. Přesto právě jejich hlavní lord upoutá pozornost svým neustálým tancováním na bitevním poli, ale i divočejší hratelností.

Chytrý krok k budoucnosti nebo laciné pozlátko?

Nové DLC pro Warhammer působí, že se autoři poučili a přestali chápat hráče jako dojné krávy, kteří jim za žádný obsah budou dlouhodobě kupovat nové a nové rozšíření. Za přibližné dvě stovky korun hráči 1dostanou tři frakce, nové jednotky a dodatečné úkoly. Stačí to však? Tentokrát ano, ač za opravdu nový obsah lze chápat pouze frakci zelenokožců Crooked Moon. Přesto oproti minulým DLC toho nabízí mnohem více, než jen nové textury s novým názvem.  Zdá se, že autoři uvažují, jak nedodávat jen shluk nových statistik, ale opravdu nový obsah. Otázkou zůstává, zdali si autoři budou podobně počínat i u příštího rozšíření.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Matěj Říha

Předchozí článekPět rasistických pohádek
Následující článekRECENZE: Harry Potter a prokleté dítě aneb mozkomorové létají publikem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 4 =