Výbušnej koktejl: Akční jednohubka vypadá jako John Wick v ženském podání

Francouzský akčňák slibuje pořádně drsný výplach plný akce, brutálních přestřelek a ostrých ženských hrdinek, které se nebojí chopit zbraně. Nebude chybět stylový svět plný zabijáků, nápaditá moderní hudba a svižný a rytmický střih. Hrdinky se umí patřičně ohánět pistolemi a pro ránu nejdou daleko – ostatně především na tom film staví.

Lena Headey má po Hře o trůny volno a Karen Gillan se díky Strážcům Galaxie a Avengers vyšvihla mezi hvězdy, takže jsme zvědaví, co předvedou společně. Gunpowder Milkshake by měl být akční film s ženami v hlavních rolích a točit se má okolo vražedkyně a její dcery, která má stejnou profesi. Ty dvě se nemají zrovna rády, ale kšeft je kšeft, a tak budou muset spojit síly, pokud chtějí splnit úkol. A taky přežít.

Tento akční thriller v sobě mísí nádech krvavého revenge thrilleru a nahláškovaných akčních filmů, které nesou notnou dávku nadsázky. Zároveň jak příběh a synopse, tak i trailer plný neonových světel a stylového filmového světa dávají vzpomenout na franšízu John Wick. Městské prostředí, neo-noirová atmosféra, pochmurný svět plný zločineckých syndikátů a neústálá střelba a boj o život je základní esencí stylové akční jednohubky. Svěží a nápaditý trailer slibuje zábavnou akci, poměrně přímočarý ale fungující příběh a především originální filmové zpracování a zábavnou hereckou dvojici. Můžeme se těšit na příjemnou zábavu, ale nic objevného a nového bych od snímku nečekal. Je to další variace na Johnyho Wicka s Kill Billem v neony prozářeném filmu s odkazy na filmografii Luca Bessona.

KOUKNI SE  Furiosa: První trailer pro Ságu Šíleného Maxe

Oficiální synopse distributora zní následovně: Výbušnej koktejl je nová akční kriminálka o elitních vražedkyních. V centru dění je Sam, které bylo teprve dvanáct, když ji byla její matka, elitní zabijačka Scarlet, donucena opustit. Sam následně vychovala „Firma“, nekompromisní zločinecký syndikát, pro který její matka do té doby pracovala. Z ústřední hrdinky tak vyrostla extrémně zručná likvidátorka, která je loajální Firmě a pomáhá jí odstraňovat nepohodlné osoby. Jedna mise se však pokazí a Sam si musí vybrat, zda bude dál věrná Firmě, nebo se pokusí zachránit život nevinné osmileté Emily. V tu ránu jí jde o holý život a jedinou šancí na přežití je opětovné spojení s léta odcizenou matkou a jejími nebezpečnými parťačkami – „Knihovnicemi“.

Hlavní roli ztvárnila Karel Gillan (Strážci Galaxie), její matku Lena Headey (Hra o trůny) a malou Emily Chloe Coleman. Zbytek castingu doplní Angela Bassett, Michelle Yeoh a další. Snímek zrežíroval Carl Gugino, který společně s Ehudem Lavskim napsal scénář.

Film Výbušný koktejl bude mít v Česku premiéru 19. srpna v kinech. V USA je film v kinech už od července a také na Netflixu.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

11 + eleven =