Valentýn s knížkou

Neslavíte Valentýna nebo jste se rozhodli jej strávit doma v poklidu? Na lásku a romantiku byste ovšem neměli zanevřít. Přinášíme vám sedm tipů na věrné společníky, kteří si získají vaše srdce. Jsou plní vášně, probudí ve vás emoce a díky nim se budete cítit jako v oblacích. Zavedou vás do říše fantazie nebo vás dojmou až k slzám. Seznamte se s knihami, které jsou ideálními partnery na Valentýna. Z pestré nabídky příběhů, ve kterých má hlavní slovo láska, si jistě ten pravý vyberete. Užijte si Valentýn s knížkou.

1. Osvědčená klasika

 Jana Eyrová a Pýcha a předsudek, nejsou jen povinnou četbou pro školáky. Jestli se vám tato osvědčená klasika dosud vyhýbala, je na čase se přesvědčit, že ne nadarmo patří mezi nejznámější a nejpůsobivější romantické příběhy. Vytáhněte je z knihovny, případně i oprašte a  vychutnejte si románek Jany Eyrové s panem Rochesterem nebo pana Darcyho a slečny Elizabeth.

52610257_grey_4002. Série, která hýbe světem

Máte raději současnou literaturu? Pak vás jistě neminul fenomén zvaný Padesát odstínů šedi. Tato série doslova hýbe světem. A pro příznivce Anastasie a Christiana Greye tu je jedna dobrá zpráva. Právě vychází kniha Grey, která je pozvánkou do Christianova světa. Svůj oblíbený příběh si nyní můžete přečíst převyprávěný z jeho pohledu. Zjistěte, jak uvažuje, co si myslí, po čem touží a o čem sní. To vše bez cenzury a bez zábran

 

KOUKNI SE  7 literárních autorů, kteří mi změnili život

3. Knihy, které vám rozbouří krev

Vášnivý sprosťák od Christiny Lauren nebo Hřebec od Alice Clayton. Už jen názvy těchto knih napovídají, že tohle bude divoká a vášnivá jízda. Rozbouří vám krev a zvednou adrenalin. Navíc obsahují i mimořádnou dávku humoru a tak vám snadno vykouzlí úsměv na tváři.

l2117074. Srdcové záležitosti

Kategorie knih, které si vás získají, zapletou do své sítě a už nepustí. Jsou to hluboké příběhy o opravdové lásce, na jejichž konci vám možná ukápne slza. Jsou silné a nezapomenutelné. Jednou z těchto knih je Než jsem tě poznala od Jojo Moyes, která vám nabízí romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. Podobně na vás zapůsobí i Všechny malé zázraky od Jennifer Niven – strhující kniha o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce.

 

 

c9628f440d113bd3de1295e95c38b714.png5. Předehra před filmem

Hvězdy nám nepřály a S láskou Rosie. Co mají tyto knihy společného? Nabízí vám zážitek dva v jednom. Nejprve si přečtěte knihu a vzápětí se podívejte na její filmové zpracování. Hvězdy nám nepřály je kniha o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Tito dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla.
S láskou Rosie je příběh, který může potkat i někoho z nás. Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

KOUKNI SE  3 nejpřeceňovanější knihy všech dob

6. S příměsí fantasy

Pojďme se přeorientovat z čistě romantických příběhů na ty s příměsí fantasy. Láska v nich možná nehraje hlavní roli, ale to jim na kráse neubírá. Zkuste Selekci, reality show Princ hledá ženu tak trochu jinak nebo Skleněný trůn, který vám ukáže, že i drsné nájemné vražedkyně občas musí řešit své city.

7. Něco úplně nového

Možná máte zmíněné knihy již přečtené a nedočkavě vyhlížíte čerstvé novinky. I tak můžete vybírat z široké palety knih. Valentýn vám mohou zpříjemnit novinky Láska na druhý pokus, Dám ti slunce nebo Kaleidoskop srdcí. Stačí si jen vybrat tu pravou knihu pro krásný večer.

 

Sabina Poláková

Úvodní foto: Pixabay

Předchozí článekHumr: Budoucnost nepřeje singlům
Následující článekCo pili slavní spisovatelé, když psali

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 4 =