V 95 letech zemřel Stan Lee – nejznámější autor Marvel komiksů

Stan Lee v poslední době trpěl mnoha zdravotními problémy. Magazín TMZ dnes informoval komiksový svět o tom, že ve svých 95 letech nás opustila ikonická postava komiksu Stan Lee.

Příčina jeho smrti je pořád neznámá. Podle všeho byl Stan Lee dnes ráno hospitalizován v nemocnici Hollywood Hills, kde také zemřel. Toto prohlášení potvrdila jeho dcera J. C.: “Můj otec byl ten největší muž, který nadevše miloval své fanoušky.”

Stan Lee pomohl Marvel komiksům dostat se do mainstreamu v 60. letech. Vytvářel barvité superhrdiny, které si zamiloval celý svět. Stan Lee je jedním z důvodů, proč v různých obdobích celý svět miloval svět superhrdinů. V posledních letech se věnoval mimojiné natáčením krátkých scén, které byly poté vkládány do nejnovějších Marvel filmů i seriálů. Dokonce se objevil i v nové hře Spider-Man pro Playstation 4.

Výsledek obrázku pro stan lee

Snad nic nemůže vystihnout jeho důležitost a přínos pro komiksový svět. Vytvořil takové postavy jako Hulk, Iron Man, Thor, Spider-Man, Doktor Strange, Fantastická čtyřka, Daredevil, Ant-Man, Black Panther, Nick Fury nebo X-Men.

Stan Lee v poslední době trpěl mnoha zdravotními komplikacemi. Loni zemřela jeho manželka Joan v nedožitých 70 letech. Zanechal po sobě dceru jménem J. C.

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.hollywoodreporter.com/news/stan-lee-marvel-comics-legend-721450

https://www.hypable.com/marvel-comics-legend-stan-lee-dead-at-95/#

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven + seven =