Únor – měsíc lásky a nebo taky ne

Valentýnská masírka prodejců zblbnula už kdekoho, takže nelze jinak, než prohlásit, že únor je měsíc lásky. Tedy měsíc Svatého Valentýna. A i kdybyste se právě s někým rozešli, nebo na lásku z jiného důvodu zanevřeli, srdíčka zakrátko budou všude, kam se podíváte. Nikdo neuteče. My ale víme, jak se o to pokusit.

5Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele – Mark Manson 

Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele

Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele:  Přestaňte být za každou cenu pozitivní a staňte se lepšími a spokojenějšími lidmi! Po desetiletí do nás všichni hučeli, že pozitivní myšlení a přístup jsou klíčem ke šťastnému a plnohodnotnému životu. „K čertu s pozitivismem,“ říká Mark Manson. „Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít.“ Manson argumentuje, opírajíc se o seriózní vědecký výzkum (okořeněný mnoha trefnými vtípky), že náš eventuální „lepší život“ nezáleží na schopnosti proměnit kyselou chuť citronu na slaďoučký dortík, ale že mnohem pragmatičtější je se s kyselou chutí v žaludku naučit žít. Lidské bytosti jsou omylné a mají své limity. Ne každý může být výjimečný, jsou vítězové i poražení a nemusí to být vždy jejich chyba. Manson radí, jak rozpoznat své limity a smířit se s nimi. Nejdůležitější je poznat, které věci jsou pro nás opravdu důležité – no a ty ostatní se můžeme v klidu vykašlat.

 

4Hygge – Prostě šťastný způsob života – Meik Wiking 

Hygge - Prostě šťastný způsob života

Hygge:  Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít.

KOUKNI SE  Knihy pro zamilované

 

3Jsi prostě skvělý – Jen Sincero 

Jsi prostě borec - Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

Jsi prostě skvělý:  Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Skvělá motivační knížka pro každého, kdo zoufale touží po lepším životě, ale nechce se zruinovat jeho hledáním.Přes sto týdnů už se drží na žebříčku bestsellerů NYT! Až tuto knížku dočtete, dokážete: – změnit svoje zvyky, které vám brání získat, co chcete, – vytvořit si život, z jakého budete v sedmém nebi – a to HNED, – vydělat si už konečně pořádné peníze – tolik prachů, kolik jste ještě v životě neviděli. Vezměte si na pomoc Sílu a konečně udělejte pořádnou díru do světa!

 

2Nevím, co chci, ale rozhodně ne tohle 

Nevím, co chci, ale rozhodně ne tohle

Nevím, co chci, ale rozhodně ne tohle:  Tato kniha vás naučí, jak přijít na to, která práce je pro vás ta pravá, a třeba si ji i vytvořit. Je možné, že až si knihu přečtete, rozhodnete se, že jste připraveni a odhodláni svou práci změnit. Začnete hledat nové zaměstnání nebo kariéru a možná opustíte práci, kterou jste dělali řadu let.

 

1Za sny – Karin Babinská 

Za sny

Za sny:  Toto je příběh Maxe a Marly. Muže, kterého vlastní způsob života dohnal na samé dno, a ženy překypující sice energií a radostí ze života, ale ukrývající osudové tajemství. Jejich náhodné setkání jim zcela změní životy. Vydávají se na společnou cestu bez cíle, aby nalezli ten nejcennější poklad. Příběh emotivně vypráví o lásce a znovuzrození. O naději, že jsme schopni dojít ke štěstí, jakkoli složité se to může zdát. O cestě za sny.

Předchozí článekRecenze: Nové karty Doreen Virtue Láska a světlo: Nová víra?
Následující článekGalerie: První fotky z natáčení Once Upon a Time in Hollywood

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 3 =